Nie wyłącza sie wentylator chlodnicy PILNE

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wojtoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: wawa

Nie wyłącza sie wentylator chlodnicy PILNE

Post autor: wojtoo » pt kwie 03, 2009 23:14

Panowie prosze o pomoc.Dzisiaj po wylaczeniu auta wentylator pracowal non stop.mysle norma-cieplo sie zrobilo.ale pracowal tak az akku padlo.
Odpiąłem czujnik na chlodnicy(ten na dole pod akku),nic,dalej pracuje.wyciągnałem 3 bezpieczniki umieszczone na akku i tez nic,dopiero sciagniecie calej skrzynki i pozostawienie tylko klemy do rozrusznika zalatwia sprawe.temp silnika mam w normie 90C.
Gdzie szukac przyczyny?przekazniki czujniki jesli tak to ktore i gdzie?
Auto z climatronikiem 1.8 20V AGN.pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 03, 2009 23:37

W sterowniku wentylatorów klimy lub którymś z czujników od klimy albo dodatkowym włączającym wentylator niezależnie od czujnika w chłodnicy. Konkretów do MK4 nie podam, ktś może napisze więcej, ale pod tym katem trzeba szukać. U mnie w MK3 problem taki wynikał z zalania sterownika wentylatorów płynem chłodzącym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wojtoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: wojtoo » sob kwie 04, 2009 11:30

Wyciagnałem ten sterownik 1J0919506H.Jak sprawdzic czy jest uszkodzony?Czy jak podłącze akumulator i uruchomie auto bez tego sterownika nic sie nie stanie(nie narobie jakichs szkod)
pozdrawiam i czekam na info bo pogoda dzisiaj w sam raz na naprawe :)

[ Dodano: 04 Kwi 2009 14:40 ]
wyglada na to ze juz jest ok.Wypiąłem wszystkie konektory od czujnikow i pozapinałem ponownie.To samo ze sterownikiem wentylatorów.Mozliwe ze styki zasniedzialy po zimie.takze na chwile obecna zamykam temat.



Awatar użytkownika
jakubek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: czw maja 12, 2005 22:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: jakubek » wt cze 09, 2009 17:44

Mozesz mi powiedziec gdzie znajduja sie te czujniki bo u mnie chyba to samo mam bo tez chodzi juz ze 20 min i nie chce sie wylaczyc :/


Obrazek

wojtoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: wojtoo » czw cze 11, 2009 13:50

pod akumulatorem jest sterownik wentylatorów,sprawdzilbym to w pierwszej kolejnosci.
zeby sie do niego dostac musisz albo wyciagnac akku albo sprobowac od dołu auta



MarMus1971
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob sie 23, 2008 19:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MarMus1971 » czw cze 11, 2009 16:38

W moim aucie sytuacja wyglądała identycznie. Początkowo myślałem że to wina czujnika temp. płynu chłodzącego tego na dole chłodnicy. Wymieniałem go trzykrotnie wraz z wykasowaniem błędu vagiem jednak problem powracał. Okazało się że była to wina czujnika ale nie tego przy wylocie chłodnicy a umieszczonego przy bloku silnika (oba w moim przypadku są identyczne). Po wymianie problem zniknął.



Awatar użytkownika
jakubek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: czw maja 12, 2005 22:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: jakubek » czw cze 11, 2009 23:03

u mnie problem zniknął po wyjeciu i wsadzeniu nowego bezpiecznika (przy aku) , Niewiem co tam bylo nie tak no ale sie naprawiło :P


Obrazek

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » czw cze 11, 2009 23:57

Czasami właśnie czujniki - możliwe że bezpiecznik coś miał do tego. No ale pytanie podstawowe > kto ma a kto nie ma osłony pod silnikiem > woda leci na przekaźniki wentylatorów i klimy > takie czarne pudełko pod aku > jak poleci się po kablach od wentylatorów to się trafi > w końcowej fazie dużo osób widzi nawet wielki obłok pary z tamtego miejsca > u kilku osób widziałem to w tragicznym stanie!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 348 gości