Klimatronik i zwiększenie zakresu temperatur

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rokoski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt cze 20, 2008 17:10
Lokalizacja: S-ec

Klimatronik i zwiększenie zakresu temperatur

Post autor: rokoski » pt kwie 03, 2009 15:15

Witam. MK4, Bora
Mam takie pytanko odnośnie sterowanie klimą.
Czemu nie ma temp. poniżej 18 stopni? Ja rozumiem że klima nie wydoli takiej temp w upale, ale czemu nie można w ECON zjechać poniżej 18 ? np do 15 jeżeli na dworze obecnie są temperatury jeszcze niższe w granicach 5 -13 stopni.
Ustawienie na Low powoduje wichurę w aucie bo klima próbuje jak najbardziej obniżyć temp. Wiem że mogę sobie "siłę" strzałkami ustawić na małą i temp zostawić na "low" ale trzeba przy tym strasznie grzebać. Dużo prościej byłoby regulować temp zjeżdżając niżej i po kłopocie.
W drugą stronę- kończy się na 28 ale dla mnie pewnie by mogło i na 23? w innych vw niż mk4 też tak jest?
Przeprogramowanie klimy? istnieje takie coś?

Pzdr



MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Klimatronik i zwiększenie zakresu temperatur

Post autor: MARTINEZ1027 » pt kwie 03, 2009 21:54

rokoski pisze:Witam. MK4, Bora
Mam takie pytanko odnośnie sterowanie klimą.
Czemu nie ma temp. poniżej 18 stopni? Ja rozumiem że klima nie wydoli takiej temp w upale, ale czemu nie można w ECON zjechać poniżej 18 ? np do 15 jeżeli na dworze obecnie są temperatury jeszcze niższe w granicach 5 -13 stopni.
Ustawienie na Low powoduje wichurę w aucie bo klima próbuje jak najbardziej obniżyć temp. Wiem że mogę sobie "siłę" strzałkami ustawić na małą i temp zostawić na "low" ale trzeba przy tym strasznie grzebać. Dużo prościej byłoby regulować temp zjeżdżając niżej i po kłopocie.
W drugą stronę- kończy się na 28 ale dla mnie pewnie by mogło i na 23? w innych vw niż mk4 też tak jest?
Przeprogramowanie klimy? istnieje takie coś?

Pzdr
za bardzo nie wiem o co ci chodzi ..generalnie chcesz tak... np. temper. na zew.jest 15c a ty chcesz zeby ustawic na np. 10c ??
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2009 21:55 przez MARTINEZ1027, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
RzR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob sie 11, 2007 16:32
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Post autor: RzR » pt kwie 03, 2009 22:00

generalnie to econ to tryb w ktorym dziala tylko grzanie, wtedy nie pracuje kompresor klimy i nie zuzywa sie dodatkowej energii. czy cos w ten desen ;) w kazdym razie econ na zime bo nie chlodzisz :jezor:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości