programowanie wycieraczki przedniej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
domi500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

programowanie wycieraczki przedniej

Post autor: domi500 » pt kwie 03, 2009 15:57

dodam ze szukalem na forum ale znalazli mi ponad 100 stron...


mam problem z wycieraczka przednia wczesniej jak dalem do gory to mialem czasowe a teraz jak dam do gory to tylko raz przejedzie wycieraczka,,,po spryskaniu 3 razy a jak dam na dol to caly czas jezdzi...troszke to uciazliwe jak troszke tylko pada deszcz bo mam jeden wariant do wyboru TYLKO na dol i chodza caly czas,,
nie wiecie co moglo sie spierniczyc???

moze jakis przekaznik....jak tak to jaki powienien miec nr....
ktos mi mowil ze tam musi byc jakis elektryczny czy cos podobnego nie znam sie na tym,,.,..... z gory dziekuje za pomoc,,,i za ewentualnie linka jesli podobny temat byl



hejka Wiosna!!!! :)



Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » pt kwie 03, 2009 16:54

domi500, co prawda nie mam golfa III ale ostatnio borykałem się z podobnym problemem w mojej II- ce mam manetkę z MFA, problem pojawił się gdy przełączyłem na czasóki czyli w dół i zamiast czasówek miałem normalne tempo wycierania, potem zaczęły sie przycinać aż do momentu kiedy tylko jedno położenie manetki wprawiało w ruch wycieraczki. No ja sobie poradziłem w ten sposób, że wyciągnąłem manetkę, rozebrałem, poczyściłem styki, nasmarowałem tam gdzie powinien być smar bo po rozebraniu okazało się że jest bardzo zabrudzona w środku kurz, jakieś żarcie nie wiadomo skąd, stary smar rozbabrany wszędzie, najbardziej trzeba zwrócić uwagę na styki po których przesuwa się inny styk. U mnie to było głównie problemem. Warto też przy okazji sprawdzić czy w okolicach styków nie został zwęglony plastik bądź go brak- to może wystąpić w momencie kiedy styki będą się grzać czego przyczyną jest bród. Jeżeli brak to (u mnie tak było) uzupełniłem to innym plastikiem tylko musisz pamiętać że nie każdy plastik sie nadaje do takiego uzupełniania i przy zastosowaniu złego możesz sobie więcej zaszkodzić niż zrobić dobrego (nawet doprowadzić do pożaru podczas użytkowania) Więc kiedy już to poczyścisz poskładaj i sprawdź myślę że to jest głównym problemem. Oczywiście prościej będzie jechać na złom i poszukać takiej samem manetki z innego golfa bądź kupić nową to zależy jak to lubi :bigok: :chytry:



Awatar użytkownika
domi500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: domi500 » pt kwie 03, 2009 17:12

sewooo wiem o co chodzi przerabialem to po drugiej strobnie tzn kierunki musialem trzymac palce mocno by mrugaly,,,,, moze i pora za druga strone sie zabrac,,
pomyslalem tez ze prosciej bedzie zobaczyc inny przekaznik
jaki powinien byc jego nr,,,cos mi kojarzy chyba 53 ale niejestem pewien..



Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » pt kwie 03, 2009 17:21

domi500, może tu otrzymasz odpowiedź na temat przekaźnika
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic581856.html

[ Dodano: 03 Kwi 2009 17:25 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=92760

sprawdź ten temat podany jest schemat skrzynki bezpieczników
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2009 17:24 przez sewooo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
domi500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: domi500 » pt kwie 03, 2009 19:45

daniel79 ja wiem ze ten czas ustalam sam tylko mam chyba jakis problem z ta manetka bo jak wezme do gory to ona spada na dol i nie zatrzymuje sie w pozycji manetku ku gorze....


tez czytalem ze manetka powinna isc do gory na dwie pozycje a mi tylko idzie na jedna i zaraz opada..



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » pt kwie 03, 2009 20:49

jesli dasz do gory na czasowe i pozostawisz tam to bedziesz mial czasowe z maxymalnym czasem czyli nie wiem dokladnie ale ok 20 sek/jesli wezmiesz do gory i wrocisz na dol i np. po 5 sekundach wrocisz spowrotem do gory to beda wyciraczki machaly z czestotliwoscia 5 sek.
w zaleznosci jaki dlugi czas bedzie kiedy po wlaczeniu na czasowe wylaczysz je i spowrotem wlaczysz to z takim czasem bedziesz mial ruch wycieraczek
troche moze zakrecilem ale jakos tak to dziala


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

czesiunaldo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: czesiunaldo » pt kwie 03, 2009 23:03

Daniel79
czyli zeby zap[rogramowac daje z pozycji "zero" do czasówki pożnej do pozycji "zero" i do czasówki i wtym czasie jakim wykonam te operacje to z taka predkoscia beda sie wlanczaly czasowe?
Ostatnio zmieniony sob kwie 04, 2009 07:01 przez czesiunaldo, łącznie zmieniany 1 raz.


[i

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pt kwie 03, 2009 23:05

Panowie od kiedy w trojeczkach czasowka jest do gory?? Widzialem wiele gofrow w zyciu i wszystkie mialy na dol. Przekaznik 99 jest odpowiedzialny za wycieraczki z przodu a 72 z tylu.
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2009 23:05 przez Mavrick, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
domi500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: domi500 » sob kwie 04, 2009 10:19

wlasnie chyba sie cos polamalo bo na dol dziala normalnie a do gory jak daje to nie zatrzymuje sie w tej pozycji lecz zaraz opada jakby jakies zapadki nie bylo.....
zaciekawilo mnie teraz z tym programowaiem na dol hmmm z tego co pamietam mialem do gory,,,

mialem przekaznik 19 i wsadzilem 99 dalej to samo

co ciekawe w domu przy urzyciu prostownika sprawdzilem przekaznik 19 i cyka natomiast dotykajac TYCH SAMYCH koncowek w przek 99 nie cykalo..moze trezba dotknac inne jakies koncowki jego???

po zalozeniu do samochodu oby dwa dzilaja lecz nadal bez programowania.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn kwie 06, 2009 21:13

domi500, Specjalnie dla Ciebie nagralem filmik jak to powinno dzialac;)




Awatar użytkownika
domi500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: domi500 » pn kwie 06, 2009 23:28

Mavrick dzieki wielkie za filmik teraz to juz wiem ze mam cos skopane,,,zauwazylem ze jak wezmiedz do gory to manetka Ci sie tam zatrzymuje (mi opada na dol jakby zaczepu nie bylo jakiegos)

wiec najprawdopodobnie bedzie walnieta manetka.


wczoraj wyczailem ze jak wezme manetka do dory to momentalnie pali mi bezpiecznik.a jak wezme na dol to jest ok, wiec moze te sciezki sie wytarly w tej manetce

bede musial sie rozejrzec za jakas uzywka (moze ma ktos jakas zbedna?)

jeszcze raz wielkie dzieki za filmik pogladowy :)



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » wt kwie 07, 2009 09:37

Jak bedziesz rozbieral to uwazaj bo tam w kazdej manetce jest sruba ze sprezynka i blaszka i jak Ci te blaszki wypadna to pozniej ciezko je wlozyc:/...przerabialem to...a jak nie to kup tylko za jedna strone wiecej niz 30 nie dawaj...pisze bo spotkalem sie na szrocie z taka sytuacja ze koles chcial 50 za strone.



Awatar użytkownika
domi500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 18:58
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: domi500 » wt kwie 07, 2009 10:07

wiem przerabialem to samo z kierunkowskazami tam byly wypalone i wyslizgane te styki co sa w manetce

a co do manetki od wycieraczek to u nas z MFA chca 100zl.

a za np tylna lampe Hella od vr6 150zl za szt!


moj golf:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186180
[img]http://img172.imageshack.us/img172/2461/13092008830mh3.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » wt kwie 07, 2009 23:59

Chyba na glowe upadli!!...ja dymione lampy hella kupowalem za 120 z przesylka (komplet(allegro)) stan idealny:). Kiedys ktos na forum sprzedawal lampy po 10 albo 20 zl sztuka.

Chociaz kiedys na allegro widzialem kolesia co dymione chcial sprzedac za 250 albo 350 juz nie pamietam...to jest dopiero zdzierstwo.
Ostatnio zmieniony śr kwie 08, 2009 00:01 przez Mavrick, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości