Wymiana amorów z przodu mk4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Wymiana amorów z przodu mk4

Post autor: cylinder » czw kwie 02, 2009 20:21

Witam. Ponieważ z tyłu amorki i sprężynki wymienione kolej przychodzi na przód, ale niewiem czy z przodu dam rade sam wymienić, z tyłu poszło gładka, ale jak to jest z przodem, czy ktoś moze napisac jak sie zabrac krok po kroku, czy potrzebny jest sciagacz do sprężyn, czekam na odpowiedz a najlepiej jak by ktoś zrobił fotoporade jeżeli ktoś w najbliższym czasie bedzie sie za to brał.

Pozdro.



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » czw kwie 02, 2009 20:43

Podpinam się z prośbą o poradke. :grin:



XXGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 26, 2008 18:44
Lokalizacja: WX

Post autor: XXGTI » pt kwie 03, 2009 10:24

Wielkiej filozofii Panowie nie ma. Wbrew pozorom jest nawet prościej jak w przypadku MK2 czy MK3.

Więc po kolei:

1. Luzujemy nakrętkę u góry (klucz 21, oczkowo-łamany plus imbus 6 lub 7 do skontrowania) - to ta która trzyma talerzyk. Fotki chyba nie potrzeba. Dlaczego na opuszczonym aucie ? Ano dlatego że jest ją dużo łatwiej odkręcić. Jeśli gniazdo imbusa jest już uszkodzone (wyrobione) to podjechać do wulkanizatora niech popuści śrubę pneumatem - zawsze pomaga :bigok:
2. Podnosimy auto, odkręcamy koło.
3. Odpinamy przewody od ABS oraz hamulcowy.
4. Odkręcamy śrubę przy zwrotnicy (bodaj nasadka 19) zaznaczoną strzałką.

Obrazek

5. Wyjmujemy amortyzator ze zwrotnicy (może być trochę przypieczony, ale generalnie nie ma tragedii z wyjęciem)
6. Odkręcamy całkowicie nakrętkę u góry i wyjmujemy cały amortyzator.
7. W tym punkcie konieczny jest ściągacz do sprężyn. Więc ściskamy sprężynę ściągaczami (lub jednym jak komu wygodniej), następnie odkręcamy nakrętkę trzymającą poduszkę i łożysko (oczywiście kontrujemy imbusem jak w przypadku pkt. 1)
8. Teraz mamy już rozebrany amortyzator i sprężynę. Wyciągamy z kartonu nowy amortyzator, zakładamy ściśniętą sprężynę, nowe odboje i osłony, następnie talerzyk, łożysko i poduszka (jeśli łożysko jest w słabym stanie to od razu wymienić) i składamy wszystko analogicznie jak wcześniej.

Jak widać nie jest to jakoś skomplikowane, bez ściągaczy nawet nie próbować bo może się to źle skończyć :bigok:



Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » pt kwie 03, 2009 18:40

ja doszedlem do momentu jak odkrecilem srube trzymajaca amor przy zwrotnicy. i na tym koniec - nie moglem go wyjac. walilem przecinakiem w ta szczeline zwrotnicy zeby ja rozchylic ale nie pomoglo - amor siedzial na debowo. ma ktos na to jakis patent?
a i jeszcze jedno, slyszalem ze z prawej strony trzeba odkrecic polos od flanszy skrzyni bo blokuje o wachacz i nie chce kolumna zejsc nizej zeby ja wyjac z nadkola. prawda to?



kafar821
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 30, 2009 20:27
Lokalizacja: Lubomia

Re: Wymiana amorów z przodu mk4

Post autor: kafar821 » pt kwie 03, 2009 21:05

radze jeszcze przepompowac nowe amorki przed załozeniem


life is brutal

Awatar użytkownika
mahoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn sie 15, 2005 14:45
Lokalizacja: SPS/SJZ
Kontakt:

Post autor: mahoo » sob kwie 04, 2009 08:43

Szumal pisze:odkrecilem srube trzymajaca amor przy zwrotnicy. i na tym koniec - nie moglem go wyjac
też tak miałem, zalałem WD40, za dwa dni poprawiłem, potem poszło bez problemu :grin:
podłóż piastę, opuść auto, złap śrubę u góry, dźwignij auto i wybij amortyzator z kielicha: na początku pobijając zwrotnicę, jak ruszy to wystarczy podważyć długim prętem, kładąc na piastę np drewniany klocek i


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2219443 - mój kopciuch @168KM/402Nm Dynosoft

Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » pn kwie 06, 2009 11:45

mógłby ktos wrzucić troche więcej fotek, jak co gdzie itp?? Też mam zamiar to robić (tył zrobiony juz) ale jakoś za przód boje sie zabrać samemu...


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Awatar użytkownika
suchy1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 21:23
Lokalizacja: Tychy/Lędziny
Kontakt:

Post autor: suchy1985 » wt gru 15, 2009 20:39

a prawda to jest że trzeba z prawej strony odkręcić półoś od flanszy?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 288 gości