O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

mat-86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 20:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mat-86 » wt mar 31, 2009 20:38

MiSzOn pisze:W sumie to tam obok rurki drugiego przelotu jest jeszcze dysza od ssania, to może o tą Ci chodzi. Ale ja tam mam 100 a nie 220.
MiSzOn z tego co piszesz masz dysze od ssania 100 u mnie siedzi 150 i rurka F1 próbowałem wsadzić od malucha jak pisali niektórzy wcześniej ale nie chciało to chodzić. Ta dysza od malucha to może nadawać się chyba ale to chyba tylko do gaźników z mechaniczną przepustnicą bo mam taki na części i ssanie się tam troszkę różni



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » wt mar 31, 2009 20:50

mat-86 pisze:MiSzOn z tego co piszesz masz dysze od ssania 100
ooo, sorki Panowie, 150 miało być. Z rozpędu mi się tak napisało.

A tak przy okazji mat-86, powiedz mi co to znaczy że jak zmieniłem tą rurkę emulsyjną na pierwszym przelocie na F35 to zaczęło niby coś lepiej działać? Jeszcze nie jest do końca jak powinno, ale się poprawiło w każdym bądź razie.
No i właśnie co może być nie tak z gaźnikiem. W sumie to chyba wszyscy jeżdżą na f30 i dobrze chodzi, u mnie wcześnie też dobrze chodziło a teraz nagle się mu odwidziało coś i musi mieć tą f35. No takie rzeczy, no.
Czym te dwie rurki się różnią. F35 ma więcej otworków. Robi bogatszą czy biedniejszą mieszankę?



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt mar 31, 2009 22:44

MiSzOn, tą 7 już zmieniłem co napisałem ze drugiego a nie pierwszego przez przypadek ;p. W każdym bądź razie dzięki ;p

Co do 11 to owszem jest tam filterek taki mały (z 2 cm ma - taki siatkowy) i u mnie był nieźle zapchany więc zapewne warto oblookać temat.

To co pytałem co jest pomiędzy dyszami powietrza to na 100 % jest do dysza ssania tak jak mówisz.



A teraz Panowie EUREKA!! był u mnie kumpel Siwek ze swoim ojcem a ten to kurde prawie jasnowidz. Chwile poregulował resztę z Siwkiem namajstrowaliśmy i weber zapier*** i to okrutnie :green_fuck:

Jedynie problem jest taki że jak się silnik nagrzeje to wali sprawę kondensator przy przerywaczu i trzeba go wymienić bo po prostu przy dodawaniu gazu silnik gaśnie, wygląda na to że moje problemy z weberem w końcu się skończą!! :bigok:

A od Pana Adama usłyszałem chyba najpiękniejsze słowa jakie ostatnio słyszałem : ,,każdy samochód ma swoje serce i dusze " :bigok: RESPECT


p.s

MiSzOn, sprawdź ten filterek to po 1 a po 2 to w komorze pływakowej masz dwie jakby rureczki poziome ustawione bodajże lekko pod skosem (to takie nadlewy, które idą do głównych dysz paliwa obydwu przelotów). Na środku tej komory na dnie masz taki hmmm jakby dyszkę powietrza czy coś..

I teraz tak zapal silnik niech chwilkę poburka i go zgaś,zdejmij pokrywę gaźnika i zobacz ile masz jeszcze paliwa w komorze.

Waźne jest w tym to żeby ta ,,dyszka" była cała zakryta paliwem (ja mam teraz jakies 6-7 mm ponad nią jeszcze paliwa), nie wiem dlaczego akurat tak ale ta dyszka ma byc pokryta porządnie paliwem bo dzieją się najdziwniejsze cuda.

Dodam że poziom pływaka miałem na 5,5 mm i na 14 mm a teraz mam chyba 0 i na 14 hahahahaha

MASAKRYJA NORMALNIE :green_fuck:



Miszon goń sprawdź to bo u mnie to akurat zdziałało cuda xD

Jutro napisze co się stało po zmianie kondensatora

Pozdro!

[ Dodano: 01 Kwi 2009 08:59 ]
Ja mam jeszcze takie pytanie do wszystkich: weber ma w sobie troche tych różnych małych kanalików, czym je przepychacie i udrażniacie? (każda sugestia mile widziana)


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr kwie 01, 2009 14:30

bandyta mk1love pisze:Na środku tej komory na dnie masz taki hmmm jakby dyszkę powietrza czy coś..

I teraz tak zapal silnik niech chwilkę poburka i go zgaś,zdejmij pokrywę gaźnika i zobacz ile masz jeszcze paliwa w komorze.

Waźne jest w tym to żeby ta ,,dyszka" była cała zakryta paliwem (ja mam teraz jakies 6-7 mm ponad nią jeszcze paliwa), nie wiem dlaczego akurat tak ale ta dyszka ma byc pokryta porządnie paliwem bo dzieją się najdziwniejsze cuda.
To jest dyszka od pompki przyspieszajacej, czyli jak depniesz na gaz to z takiego jakby kranika leci paliwo w gardziel :)

[ Dodano: 01 Kwi 2009 14:33 ]
bandyta mk1love pisze:Dodam że poziom pływaka miałem na 5,5 mm i na 14 mm a teraz mam chyba 0 i na 14 hahahahaha

MASAKRYJA NORMALNIE :green_fuck:

wychodzi na to ze regulacje plywaka powinno sie przeprowadzac "na ilosci paliwa" nad ta dysza wlasnie a nie na wymiary ksiazkowe :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr kwie 01, 2009 14:58

Dzisiaj podniosłem pływak, tak na oko ale dosyć sporo powyżej ustawień książkowych.
Znowu pali gumaka :helm: Da się jeździć normalnie. Zobaczę jeszcze jak na zimnym, bo ssanie jakoś dziwnie mi działa.
A co do tego filterka w pokrywie, to u mnie go nie ma. Jest tam jakies coś gumowe jakby, ale żadnego filterka nie znalazłem.
W sumie ogólnie jest ok teraz, ale nadal jest problem z wolnymi obrotami. Nie chodzi równo, i wychodzi na to że nie da się żeby ładnie równiutko pracował.

[ Dodano: Sro 01 Kwi, 2009 ]
bandyta mk1love pisze:weber ma w sobie troche tych różnych małych kanalików, czym je przepychacie i udrażniacie? (każda sugestia mile widziana)
Ja po prostu dmuchałem w nie przez rurkę. Myślałem jakimś drucikiem tam szperać, ale nie miałem żadnego odpowiedniego, a nie chciałem też żeby w środku został, bo lipa by była wtedy.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » śr kwie 01, 2009 19:27

MiSzOn, widzisz Miszon podziękowania się należą Panu Adamowi :D

Ja z takim pytaniem jeszcze Panowie na pewno na wężyku od paliwa macie filterek założony czy jak silnik chodzi na postoju to macie tam jakieś bąbelki?


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr kwie 01, 2009 19:37

bandyta mk1love pisze:MiSzOn, widzisz Miszon podziękowania się należą Panu Adamowi
Hehe, to go musimy znaleźć i wlać w niego tyle piwska żeby nie mógł sam na nogach ustać :)
Ja z takim pytaniem jeszcze Panowie na pewno na wężyku od paliwa macie filterek założony czy jak silnik chodzi na postoju to macie tam jakieś bąbelki?
Bąbelki to może nie, ale normalnie się paliwo leje przez niego. Nie jest pełny cały czas, tylko tak jakby przez wężyk leciało, ciurkiem.
bandyta mk1love, a jak u Ciebie jest z wolnymi obrotami? Masz równiutkie, czy nie bardzo? I jak działa ssanie? Równo chodzi na ssaniu, czy może tak jak mój, że szarpie i dławi się troszkę. Ale w sumie to jakoś chodzi.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » śr kwie 01, 2009 20:38

Panowie u mnie wczoraj było niby wszystko ok a dziś dalej kupa ;/ tak jak pisałem poziom pływaka mam chyba już na 0 i na 14 a paliwa dalej za mało ;/ tzn zapalam i chodzi trzyma równiutkie 900 obrotów i chodzi tak chwile i gaśnie ;/ jak zapale i wcisnę gazu (obojętnie czy szybko czy wolno) po chwili zgaśnie ;/ kiedy po takim zgaśnięciu odkręcę pokrywę gaźnika paliwa jest za mało ;/ o co kaman?


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr kwie 01, 2009 20:44

bandyta mk1love, może Ci pompa dobrze nie pompuje, może zawór iglicowy się blokuje, może przewód gdzieś się zagiął. Coś na pewno z dopływem paliwa. Posprawdzaj przewody, pompę, i zawór iglicowy.


Obrazek

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » śr kwie 01, 2009 20:47

MiSzOn, idę już sprawdzać :D

[ Dodano: 01 Kwi 2009 22:41 ]
ok wygląda na to że już wszystko hula.. odkręciłem najpierw smoka z baku poprzetykałem go odrobinkę i przedmuchałem, potem odkręciłem pompkę i sprawdziłem czy działa złożyłem i tak jak wcześniej odpala ładnie a jak depnę mu na gaz to odrazu się zbiera pięknie :D to wszystko oczywiście na postoju - jutro test drive ;p

Przyczyną wg mnie było to że ta pompka przy silniku chyba się odkręciła bo odkręciłem ją w samych rękach i dość lekko, teraz dokręciłem mocniej i wydaje się być wszystko ok.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

golfrox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lut 11, 2008 17:19
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Śl
Kontakt:

Post autor: golfrox » czw kwie 02, 2009 11:56

Panowie jesli ktos chce to mam do sprzedania komplet do swapa ( kolektor - polerowany - kryze, webera ) no i dodatkowy materiałl na kryze takze gdyby ktos chcial to pisac na PW ;)



Piter navi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt paź 10, 2008 21:44
Lokalizacja: VW-wa

Post autor: Piter navi » pt kwie 03, 2009 21:04

Mam pytanko, co robicie z przewodem od "jeża" czy zostaje bez zmian podłączenie ?



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pt kwie 03, 2009 21:37

golfrox pisze:Mam pytanko, co robicie z przewodem od "jeża" czy zostaje bez zmian podłączenie ?
Tak, zostawiasz tak jak jest.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » sob kwie 04, 2009 19:41

MiSzOn, jak tam Twój weber? wszystko hula jak nalezy? pytam bo ja nie mam gdzie swojego przetestować ;/ nie mam jeszcze przeglądu ale przed świętami MUSZE pojechać na przegląd bo chyba wyjdę z siebie :green_fuck: i po prosu chce wiedzieć jak tam Twój działa żeby wiedzieć czego się spodziewać :D ( o moim wiem tyle że sie nie zamula bo musiałem nim kawałek ursusa ciągnąc hahaha - ale więcej tego robić mam nadzieje nie bd musiał:P )


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 284 gości