wymiana drążka kierowniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mirek272
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: wt sty 22, 2008 17:04
Lokalizacja: siedlce

wymiana drążka kierowniczego

Post autor: mirek272 » czw kwie 02, 2009 10:33

Witam.Mam do wymiany drazki kierownicze w swoim mk 3 1,4 abd.Mam wiec pytanie -co jest potrzebne by wymienic samemu drazki? i jak sie to robi.Wczoraj wymienialem koncowki i pojechalem na ustawienie zbieznosci ale okazalo sie ze mam drazki wywalone.Takze co potrzeba tzn jakie klucze i czy sam to zrobie bez kanalu? Z gory dzieki za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw kwie 02, 2009 11:48

zrobisz bez kanału , ale dużo gimnastyki , najpierw musisz wybić gałki ze zwrotnicy , najlepiej jakbyś miał specjalny wyciskacz do gałek , jak już to masz zrobione , to zdejmujesz (zsuwasz ) gumy harmonijki z drugiego końca drążka ( po zdjęciu opasek na gumach , pod gumami masz przeguby kuliste z przeciwnakrętką , popuszczasz tą przeciwnakrętke , zaznaczasz sobie farbą dokąd były wkręcone drążki i odkręcasz je z listwy przekładni , następnie wkręcasz nowe do znaku który zrobiłeś farbą , dokręcasz przeciwnakrętkę , zakładasz gumy ( pasują nowe ) zaciskasz na gumach opaski , wkręcasz gałke , mocujesz w zwrotnicy i jedziesz ustawiać zbieżność , to chyba tyle :bajer:

[ Dodano: 02 Kwi 2009 11:49 ]
klucze tylko płaskie , nie pamiętam rozmiaru , ale coś koło 22-24



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości