Problem z poziomem oleju w silniku.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nydmif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lis 13, 2008 13:33
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: nydmif » czw kwie 02, 2009 09:32

feniks79 pisze:
PAPAYOS pisze:orlen czy mobil czy lotos
i castrol
chyba ze kupisz org. z zagranicy np. castrol w polsce w bańkach 4L a niemcy 5L
zamierzam kupic:
CASTROL GTX HIGH MILEAGE 15W40
podobno uszczelnia silnik (z dolu silnika sa wycieki ktorych wczesniej nie bylo:/), dodatkowo ma go regenerowac i zmniejszyc spalanie oleju, ile w tym prawdy sie okaze, ale zaufany sprzedawca powiedzial ze ma kilku klientow ktorzy kupuja tylko ten olej i nie chca zadnego innego, tak wiec moze cos w tym jest jednak:)



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw kwie 02, 2009 09:47

powiem tak przerabiałem Lotos, Elf, Mobil 1, Orlen, Motul, Castrol w różnych autkach i szczeże mówiąc Castrola nie zamienię na nic innego, o wiele lepsza kultura pracy.
Co do Twojego problemu to zacznij od naprawy silnika jeśli masz wycieki, przepalanie, itp.


Obrazek

CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » czw kwie 02, 2009 10:10

emiloss pisze:Polecam poczytać ten artykół http://hein-podesty.pl/oleje.pdf . Trochę daje do myślenia.
ciekawy artykuł :) też korci mnie żeby zaryzykować np przejście na wyższy gatunkowo olej ale jaką masz pewność że ten gość który się wypowiadał - pracujący w mercedesie -tak zrozumiałem - nie wkręca wszystkim kitu celowo. Przecież wszędzie w tv, radiu etc krązy opinia o starych "niebezpiecznych" wrakach - tak nazywają auta ponad 8-letnie i polecają kupno nowych? Caly czas nasuwa mi sie porównanie np malucha z ostanich lat produkcji i np golfa wtedy już np 7-letniego. I ile ten nowy maluch przejechał a ile golf? Malucha już nie ma a golf jeszcze jeździ :okej:

Dlatego też mam pewien dystans do wypowiedzi producentów samochodów bo w ich celu jest zarabianie jak najwięcej, no bo niby jak inaczej? ;)
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2009 10:11 przez CQ, łącznie zmieniany 1 raz.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » czw kwie 02, 2009 10:18

CQ, ja wlasnie sobie przeczytalem ten artykul i kupilem sobie motula 10w40, a mialem wczesniej dwie wymiany minerala agipa, a pozniej mobila, szklanki w zimie przestaly grac, kulturalniej odpala-ciszej i szybciej kreci.. no i tak bardziej miekko pracuje jak sie rozgrzeje..



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » czw kwie 02, 2009 10:20

haps pisze:CQ, ja wlasnie sobie przeczytalem ten artykul i kupilem sobie motula 10w40, a mialem wczesniej dwie wymiany minerala agipa, a pozniej mobila, szklanki w zimie przestaly grac, kulturalniej odpala-ciszej i szybciej kreci.. no i tak bardziej miekko pracuje jak sie rozgrzeje..
hmmm oj kusisz mnie kusisz hehe ;) chyba nie sprzedajesz olejów albo samochodów?? :chytry: (zart) ;) ps jak już sie w to bawic to chyba z tym środkiem czyszczącym.

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2009 10:28 ]
ps zastanawia mnie ten Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W40. teraz jeżdze na 10w40 jakiejs marnej firmy. moze ktoś to przetestuje z tym środkiem czyszczącym na aucie o przebiegu powyżej 200tys ;)
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2009 10:31 przez CQ, łącznie zmieniany 2 razy.



nydmif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lis 13, 2008 13:33
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: nydmif » czw kwie 02, 2009 10:59

feniks79 pisze:powiem tak przerabiałem Lotos, Elf, Mobil 1, Orlen, Motul, Castrol w różnych autkach i szczeże mówiąc Castrola nie zamienię na nic innego, o wiele lepsza kultura pracy.
Co do Twojego problemu to zacznij od naprawy silnika jeśli masz wycieki, przepalanie, itp.
to tez ale puki co nie mam na to czasu:/ zobacze co sie zmienie po wymianie oleju:)
bo wczesniej nie bylo takich problemow ponad pol roku i nawet nie musialem zagladac pod maske, ani razu sie nie zaswiecila zadna kontrolka, wymienilem przed zima olej na polsyntetyk (obstawialem ze taki sam byl wczesniej-taka karta wisiala) i teraz same problemy:/



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw kwie 02, 2009 11:17

to w takim razie daj znać po 1000km czy pomogło :bigok:


Obrazek

CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » czw kwie 02, 2009 12:35

Haps odnośnie jeszcze tego motula. Jaki kupiłeś? 10W40 to jest MOTUL 6100 SYNERG..?? Na opakowaniu jest norma 502.00-505.00. W tym artykule w podrozdziale 2.1 masz napisane że norma 505.00 nie powinna być stosowana do silników benzynowych. Albo koleś namotał albo producenci zwiększają zakres na opakowaniach żeby więcej sprzedać bo to się wzajemnie wyklucza. To samo robi Liqui Moly tylko w drugą stronę - tak chwalony przez tego gościa .
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2009 12:37 przez CQ, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » czw kwie 02, 2009 17:00

A ja po kupnie 87tys zalałem po odpytaniu w kliku ASO Castrol Edge 5w30 (syntetyk). Niestety nie miałem informacji na jakim oleju chodził silnik.
Jak do tej pory bez problemów, olej długo utrzymywał jasną barwę, właśnie szykuje się zmianka i pozostanę przy tym, choć Castrol poleca do tego silnika 0w40.
Opinia jest taka, że ten drugi jest za rzadki jak na nasze warunki.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » czw kwie 02, 2009 18:32

CQ pisze:moze ktoś to przetestuje z tym środkiem czyszczącym na aucie o przebiegu powyżej 200tys
Na mnie nie licz... Ja niestety nie przetestuje na swoim silniku... Nauczony doświadzeniem, że olej nigdy z gorszego na lepszy... I nikt nie wmówi mi że takie przejście jest jak najbardziej wskazane...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » czw kwie 02, 2009 18:54

CQ pisze:10W40 to jest MOTUL 6100 SYNERG..?
dokladnie ten..http://www.motul.auto.pl/pliki/motul_pr ... s10w40.pdf

co do mojej osoby, to ja niczego nie sprzedaje, a motula wybralem dlatego ze koledzy co maja scigacze jezdza na motulach 300 czy cos takiego...pdobno najlepsze oleje wg motocyklistow..

co do norm.. gdyby byla na opakowaniu sama norma 505.00 to tylko do diesla mozna zalac, ale ze masz jeszcze 502.00 i mb229.3 czyli spelnia bardzo wysokie wymagania co do silnikow benzynowych.

tak wiec ten motul jak i 99% innych olejów mozna stosowac do diesla i do benzyny...

co do motula to malo ktory olej spelnia wlasnie 502.00 i 229.3, ja wiem ze moj silnik w golfie nie potrzebuje takich parametrow, ale na pewno one mu nie szkodza..

ja jestem zadowolony, zreszta mialem kupic 10w40 bo tak przewiduje producent, a nie towot 15w40 na ktorym graja szklanki.. i zdecydowalem sie na najwyzsza polke..



nydmif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lis 13, 2008 13:33
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: nydmif » czw kwie 02, 2009 23:12

Wymienilem dzis olej i filtr oleju, teraz wystarczy czekac na wyniki...mam nadzieje ze bedzie w koncu ok:)
pierwsze wrazenia, silnik pracuje rowno i cicho(?) czego sie nie spodziewalem czytajac te opinie, byl bym nawet sklonny napisac ze ciszej niz przedtem (10W40 castrol magnatec) teraz castrol gtx High Mileage 15W40.
Napisze za kilka dni co i jak:)

[ Dodano: 05 Maj 2009 13:10 ]
Przed wymiana oleju stan licznika wynosil:
164 354,
aktualnie pokazuje:
165 293

Spostrzerzenia:
- poziom oleju w normie (mniej wiecej tyle co zaraz po wymianie)
- kontrolka oleju ani razu sie nie zaswiecila (co wczesniej mialo miejsce zawsze przy dluzszej trasie-powyzej 20 km i zagrzanym silniku)
- wiekszych wyciekow nie zauwazono
- jedno co boli, zapach oleju - nadal mam wrazenie jakby czuc bylo tam benzyne:/ moze dlatego ze wczesniej sie zmieszala z olejem i dalej "smrodzi", czy raczej cos tam przepuszcza?

Samochod pali na wszystkie "gary", a sam silnik chodzi rowno, puki co jezdze i mam nadzieje ze bedzie ok :)

Dzieki wszystkim za pomoc w temacie.

Pozdro


PS

Jak bedzie sie cos znowu dziac to dam znac:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 201 gości