podświetlenie nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

snajperinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 22, 2008 12:45
Lokalizacja: Zamość

podświetlenie nawiewu

Post autor: snajperinio » wt mar 31, 2009 20:42

Witam! Pomocy! Miejcie trochę wyrozumiałości...Otóż rozbroiłem panel nawiewu celem wyjęcia diody czy żaróweczki, bo nie było podświetlenia (pewnie się spaliła)...Okazało się że ta żaróweczka zielona jest zalutowana na stałe bo ni jak nie mogłem jej wyciągnąć.Jakoś przypadkiem zahaczyłem śrubokęetem o nią i pękła,więc wyczyściłem te miejsce dokladnie ze szkieł ze wszystkiego,widać tylko same styki w tym miejscu. No i właśnie teraz niewiem gdzie i jaką żaróweczkę kupić żeby pasowała.Podejżewam ze musi to być jakaś wciskana. Proszę pomóżcie! Liczę na was,,,
Ostatnio zmieniony wt mar 31, 2009 21:11 przez snajperinio, łącznie zmieniany 2 razy.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt mar 31, 2009 21:07

Takie cos http://moto.allegro.pl/item593787202_za ... mocna.html o ile sie nie myle bedzie pasowac


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » wt mar 31, 2009 21:10

Wejdz do pierwszego lepszego sklepu z elektronika i kup diode tylko taka na 12V z dlugimi precikami Kolorek sobie mozesz wybrac jaki chcesz Ja mialem niebieski i super wygladalo Koszt ok 2zl 50gr Montaz prosty jak nie powiem co Wyciagnij zlaczke przymocuj diode dla pewnosci przylutuj Zloz do kupy i ciesz sie nowym podswietleniem



Awatar użytkownika
emiloss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:30
Lokalizacja: Bronisławów

Post autor: emiloss » wt mar 31, 2009 21:32

Ewentualnie możesz kupić lub wyciągnąć z jakiejś świecącej zabawki za 5 zł(u mnie się takich mnustwo poniewiera ;) )zwykłą diodkę i dolutować rezystorek. Dla lepszego efektu można dolutować 2 diodki. Mi wyszło tak
Obrazek
Trochę dłubania a ile sadysfakcji :grin:



Prono89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 23:07
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Prono89 » wt mar 31, 2009 23:20

Tak jak koledzy mówią, zamontuj diodę 12V ja już z taką jeżdżę 4 miechy i świetnie świeci. Polecam kolor biały ponieważ nie rzuca się tak bardzo w oczy i daje naturalne światło, no chyba, że preferujesz inne ;)
Nie będzie nawet potrzeby lutowania, ponieważ te 2 piny możesz wyciągnąć obcążkami i wtedy wsadź diodę z całymi nóżkami, wciśnij z powrotem te dwa piny tak jak były a nadmiar nóżek obetnij. Zamontuj w konsoli i ciesz się podświetleniem ;)



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr kwie 01, 2009 00:57

Prono89 pisze:wsadź diodę z całymi nóżkami
zwracając uwagę na biegunowość bo może nie zaświecić :bigok:



snajperinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 22, 2008 12:45
Lokalizacja: Zamość

podświetleniaq nawiewu golf 2

Post autor: snajperinio » śr kwie 01, 2009 17:30

dzieki wszystkim,dzisiaj kupiłem żarówkę 12V okazała się zła,nie da się jej wcisnąć...z pręcikami czyli z takimi kilkoma nóżkami? Kiedy ją włożę powinna się sama wcisnąć? w miejscu na żaróweczkę są takie dwa na dole bolce,i od każdego wychodzi taki pręcik,to tak mam być czy to pozostałość po starej żarówce? Taka błahostka i niemogę sobie z tym poradzić,wychodzi na to że mój golf będzie dalej jeżdził bez podświetlenia...



Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » śr kwie 01, 2009 20:44

Kup diode z dwoma nozkami czy jak wolisz precikami Zdejmij panel nawiewu i wyciagnij czarna zlaczke na zarowke z ktorej wystaja dwa bolce Mozesz nawet nawiercic panel zeby wyciagnac te zlaczke nawet bedzie lepiej jak tak zrobisz bo latwiej wszystko zlozysz To co tam masz to NIE SA pozostalosci po starej zarowce tylko laczenie z przewodami Ja wyciagnalem te dwa bolce wlozylem diode w otwory potem wlozylem bolczyki i sie wszystko kupy trzymalo i pieknie swiecilo
Ostatnio zmieniony śr kwie 01, 2009 21:41 przez osaVWosa, łącznie zmieniany 1 raz.



dawrom4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 17, 2009 20:34
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: dawrom4 » śr kwie 01, 2009 23:04

ma ktoś może schemat przełącznika nawiewu bo ja jak rozbierałem to rozpadł mi sie i działa tylko 1 bieg:(



Awatar użytkownika
pancur0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:03
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: pancur0 » śr kwie 01, 2009 23:14

Dokładnie jak kolega pisze.
Miałem ten sam problem, ze nic nie świeciło mi tam..
I też żarówke żeby wyjąć musiałem rozwalić...
no ale rozwaliłem całą wyciągnąłem resztki i wcisnąłem diode 12V.
'w miejscu na żaróweczkę są takie dwa na dole bolce,i od każdego wychodzi taki pręcik'
Te bolce musza byc !
W ogole w calej tej opraweczce pewnie koloru takiego brązowego była ta Twoja żarowka - całą tą oprawke możesz wyciagnac najlepiej wypchnac od strony tych dwoch bolcow.
Potem jak juz bedziesz mial to w rekach mozesz te bolce wyciagnac kombinerkami ciagnac po prostu potem bedziesz mial ladne dwie dziurki i wkladasz diode od gory wciskasz jak mocno sie da tak zeby nozki od diody wystawaly przez te dziurki potem wciskasz te bolce spowrotem tu troche sie natrudzisz, ale da rade i obcinasz nadmiar nozek, ktore beda Ci blokowaly zlozenie wszystkiego w kupe...
wciskasz diode razem z tą brązowawą rurką w panelek i już.
Jak diode za malo wcisniesz to panelek Ci sie nie zlozy ladnie i bedziesz musial znowu rozbierac, wiec lepiej od razu sprobowac dobrze:D potem zanim juz caly panel poskladasz do reszty idz podlacz do auta i sprawdz czy swieci jak swieci to poskladaj wszystko, podlacz i musi dzialac.
w zasadzie jak to sie czyta to czarna magia, ale jak sie robi wszystko tak jak napisane to sie da :D

Jak zbyt skomplikowanie to Ci sie czyta to powiedz narysuje Ci w paincie mniej wiecej xDD
bo niestety zdjec z tej operacji nie mam :(


viewtopic.php?p=2433766#2433766" onclick="window.open(this.href);return false; <-- i po swapie ;D

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw kwie 02, 2009 01:38

Nie wstawiaj tam żaróki bo się plastik będzie topił wiem to po sobie , wstaw diodę


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw kwie 02, 2009 04:48

Może to coś wyjaśni:
http://www.vwgolf.pl/?page_id=197



snajperinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 22, 2008 12:45
Lokalizacja: Zamość

Re: Żarówka nawiewu.

Post autor: snajperinio » czw kwie 02, 2009 22:02

Witam! dzięki panowie,problem rozwiązany,kupiłem diodę zamontowałem,wszystko ok.no może troche słabo świeci ta dioda,ale wiem jak już to rozebrać,to może założe jakąś inną,silniejszą,bo tę co mam jest kiepska...dzieki wielkie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 408 gości