pali ale rzucil jezdzenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

pali ale rzucil jezdzenie

Post autor: mazio_leczna » ndz mar 29, 2009 21:31

witam dzis wracalem sobie do domu i przed domen pare set metrow golf zachowal sie tak jak by bieg wyskoczyl i juz nic nie idzie skrzynia chodzi bo na wylaczonym silniku slychac ze biegi wchodza wciskam sprzeglo wrzuce jedynke i puszcze sprzeglo dodam gazu to cos jarmoli pod macha nie wiem co to jest chlopaki pomozcie co to moze byc kupel mowil ze to moze byc docisk sprzegla ale jak by to byl docisk to chyba sprzeglo w ogole by nie chodzilo, co to moze byc ja nie wiem moze cos z poloskami ale chyba nie bo zdawalo mi sie ze sie kreca normalnie chlopaki pomozcie jutro do pracy a tu samochod nie sprawny prosze o jak najszybsza pomoc i jak to najlepiej szybko samemu zrobic :grrr: juz mnie szlag trafia jak bedzie duzy koszt tego to go potne jak boga kocham w pol go rozetne gumowka prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony ndz mar 29, 2009 22:10 przez mazio_leczna, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » ndz mar 29, 2009 22:20

musisz wziąć kogos do pomocy żeby ci pomógł sprawdzić ktoś musi próbować ruszyć a ty patrz czy auto kreci półosiami, mogła się ukręcić :bigok: obserwuj przeguby wewnętrzne jak nie bedzie ruchu to mogło się stać coś ze sprzęgłem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 29, 2009 22:25

mazio_leczna pisze:rozetne gumowka prosze o pomoc
o to to, dobry pomysł, zobaczysz co się zepsuło :). Mi się zdarzyło - rozpadł się przegub wewnętrzny. A co w Twoim to trudno na odległość wymyślić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » pn mar 30, 2009 10:39

wlasnie wepchalem go do garazu zaraz bede patrzyl moj ojciec mowi ze to moze jest docisk sprzegla bo na jedynce w ogole ale na 3 juz cos lapie jesli mozecie to piszcie co mniej wiecej mozna jeszcze sprawdzic bo zaraz bede chyba wyciagal skrzynie i sprawdzal

[ Dodano: 30 Mar 2009 11:04 ]
a wiec wepchalem do garazu patrze pod mache a tu poloska stoi a przegob od kierowcy sie kreci wiec co to moze byc?poloska sie ukrecila czy przegub poszedl ?



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » pn mar 30, 2009 12:11

to juz musisz sam sprawdzić wskakuj pod auto i oglądaj bo może to być jedno albo drugie ja stawiam na półośkę



Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » pn mar 30, 2009 22:47

wyszlo na to ze to przegub wewnetrzny padl jak go wykrecilem rozpadl mi sie w rekach,kupilem drugi wymic chcialem zabalem sie do tego ale jak zalozylem poloske z wew i zew przegubem to wydaje mi sie ze poloska stala sie dluzsza nie chce wejsc amortyzator ja swoje sruby juz wszystko probowalem odkrecilem drazek i sworzen i nic nie idzie udalo mi sie pozniej wszystko zlozyc ale sworzen teraz nie wchodzi musze jeszcze raz wszystko chyba zobaczyc poskladac,moze wie ktos co i jak na wewnetrzyn przegubie ile on tak powinien miec pierscieni takich zeby sie nie przesuwal zalozonych miec? wiem ze jeden od skrzyni zeby tam za daleko nie wszedl a jeszcze jakies powinien miec?



Awatar użytkownika
pitero89
...
...
Posty: 418
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 21:33
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: pitero89 » pn mar 30, 2009 23:10

ja u siebie miałem to samo tylko umnie sie tylko odkręcił przegub :crazy:


Obrazek
Jest Seat Toledo II 2.3 V5 AGZ NOTCH
Był Mk3 Colour Concept YellowEdition

Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » wt mar 31, 2009 10:57

moze odwrotnie wsadziłes ten nowy przegub o 180 stopni



Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » wt mar 31, 2009 18:29

a to on ma jakies tam oznaczenia ten przegub jak go tam wlozyc czy jak sie go wlozy tak bedzie?wlozylem nowy wszystko podpielem skrecilem i przejechalem sie 200metrow i nowy strzelil a dokladnie koronka w tym nowym przegubie strzelila i poszedl na gwarancje i 14 dni samochod bedzie musial stac nie wiem co sie dzialo a i jeszcze powiem ze jak go odpalilem na nowym przegubie to dostal jakichs wibracji bo wszystko w srodku zaczelo wibrowac nigdy tak jeszcze nie bylo a zlozylem z trzech starych przegubow jeden orginalny heh i przejechalem sie tez 200metrow i ten chodzi i nie wibruje samochod moglem go zle zalozyc i dlatego sie rozsypal?



Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » wt mar 31, 2009 18:37

przegub jest tak podtoczony z jednej strony i tą strona we flansze idzie a tak z ciekawosci ile dałes za nowy przegub ??



Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » śr kwie 01, 2009 10:23

no tak on jest tak przytoczony ze idzie z jednej strony taka oslona blaszana z guma a druga strona jest inaczej wytoczona tak plasko elegancko pasuje do skrzyni i wchodzi w te otwory a jak go mam na polosce to tak sa jakies znaki jak go zalozyc?czy aby tylko otwory pasowaly i go skrecac? a za nowy przegub dalem 150zl z oslona



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości