O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

LPG w weberze!!!!

Post autor: kogan77 » pt mar 27, 2009 12:40

Panowie......i Panie :grin:

Czy ktoś ma to zastosowane ????


Cytuję Mentora KamilaW

"A TERAZ COS, CO ODKRYŁEM DLA POSIADACZY LPG!!!

Panowie weber daje wręcz rewelacyjna możliwość podłączenia gazu bez stosowania minera. A oto cały pomyśl:

W weberze przedstawionym w suplemencie zastosowano przepustnice 2 przelotu napędzaną pneumatycznie. Podciśnienie do niej pochodzi bezpośrednio z gardzieli 1 i 2 przelotu, ale nie jest doprowadzone do siłownika rurka tylko odlwem zarówno zarówno gaźniku jak i w siłowniku. W odpowiednich miejscach także nawiercone sa gardziele

Cały problem w założeniu LPG polega na tym żeby kupić 2 gaźniki, z których jeden będzie miał 2 przelot mechaniczny a drugi pneumatyczny, wówczas przerabiamy ten 2 na mechaniczny i zostaje nam wolny „slot” na siłownik podciśnienia z połączeniem z gardzielami…

Wystarczy rozwiercić jeden z kanałów, bo zalodzona w niego jest dysza i dorobić zaślepkę z króćcem, do którego podłączymy gaz  ale to już pozostawiam pomysłowości posiadaczy LPG. Ale stosując to rozwiązanie będziecie mieli najlepszy mixer, jaki można zastosować w samochodzie. I absolutnie bez spadku mocy!!! "

[ Dodano: 27 Mar 2009 11:45 ]
chodzi o rozwiercenie tego niby pustego w moim przypadku slotu i zapodanie weścia do węża LPG ????
Obrazek



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pt mar 27, 2009 14:08

MiSzOn, jak coś wymodzisz to daj znać :D


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pt mar 27, 2009 17:44

Spędziłem dzisiaj chyba pół dnia przy tym moim złomie. Wyciągnąłem gaźnik, miałem jakiś inny, wsadziłem ale nie jedzie na nim w ogóle. To wziąłem ten co był, porozkręcałem, poczyściłem, dmuchałem gdzie się dało, aż mi się w głowie od tego kręci. Dałem nową uszczelkę pod gaźnik. Poskładałem wszytko do kupy no i próba..... Szlag by jasny trafił to padło!!!!! Dalej to samo, żadnej zmiany, po depnięciu gazu muli się chwilę i zaraz jedzie. Żeby się chociaż coś zmieniło, żeby zaczął bardziej mulić, albo w ogóle by nie jechał to jeszcze coś można myśleć. A tak to nie wiadomo o co chodzi, bo dalej to samo.
Zacząłem szukać dookoła silnika. Sprawdzałem kable, kopułkę, palec. W sumie kopułkę i palec sprzydało by się kupić, ale kasy teraz nie mam.
W końcu zacząłem przestawiać zapłon. No i w którymś momencie przestał tak bardzo się zmulać. Jeszcze nie ma takiego wyrwania do przodu jak wcześniej, ale można już w miarę normalnie naciskać na gaz.
Nie wiem o co biega, bo zapłon się sam nie mógł przestawić. Poza tym jakoś teraz nie ma tej mocy która była na początku. Wcześniej to wciskało w fotel, a teraz to jakoś tak porównywalnie do Pierburga. No chyba że się przyzwyczaiłem i mi się po prostu wydaje.
Aha, wolne obroty dalej tak samo, czyli nierówne.
Ostatnio zmieniony pt mar 27, 2009 17:45 przez MiSzOn, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » pt mar 27, 2009 19:12

kogan77 pisze:chodzi o rozwiercenie tego niby pustego w moim przypadku slotu i zapodanie weścia do węża LPG ????
teoretycznie tak ale wwiercisz sie tylko w 2 przelot, a w podcisnieniowym gazniku masz juz kanaliki do obu przelotow.


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
wili18
TDicos
TDicos
Posty: 460
Rejestracja: wt cze 26, 2007 16:17
Lokalizacja: VWlkp PGS
Kontakt:

Post autor: wili18 » ndz mar 29, 2009 01:18

tomekh_1990, zrudnością u ciebie będzie zmieszczenie wszystkiego pod maską w 1.3 kolektor jest wyżej niż w 1.6/1.8 i trzeba dolot kombinować


Obrazek
mk2 1.3 CL ==>1.9TD GTD viewtopic.php?f=87&t=297867

mat-86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 20:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mat-86 » ndz mar 29, 2009 21:31

MiSzOn jak nie masz tej dyszy 125 to niech będzie ta 120. Spróbuj na I przelocie założyć rurkę emulsyjną F35 i dysze powietrza np 180 190
Jak nie masz takiej dyszy to sobie zrób idziesz do sklepu kupujesz wiertełko 1,8mm lub 1,9mm
bierzesz jakąś starą dysze lub taką których masz 2 sztuki
znajdujesz małą nakrętkę w którą pasuje żeby wkrecić tą dysze
wkręcasz dysze zaklepujesz jej wylot przewiercasz wiertłem wykręcasz i masz już dysze jaką chciałeś do celów eksperymentowych :bigok:



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz mar 29, 2009 21:42

mat-86, dzięki za jakieś rady :pub:
Rurkę f35 mam, ale jej jeszcze nie zakładałem. Dyszę powietrza najmniejszą mam 200, może być taka?
A sposób z robieniem dyszy na wymiar jest niezły, nie pomyślałem nawet o tym.
Jak pogoda i czas dopisze to jeszcze spróbuję to zrobić z tą rurką f35. Z powodu braku czasu jeszcze nie wsadziłem Pierburga, więc można spróbować ostatnich pomysłów.
Mnie zastanawia najbardziej to, że wcześniej działało i nagle przestało, bez zmiany ustawień gaźnika.
Jak to nie zadziała to założę Pierburga i zobaczę czy to wina gaźnika, czy coś z silnikiem jest nie tak.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pn mar 30, 2009 14:19

MiSzOn, ja dziś albo jutro założę u siebie inny gaźnik jak dzisiejsza zmiana poziomu pływaka nie pomoże. Musze tylko jeszcze bok jeden wypolerować i maskę i odkręcę go żeby można było coś dalej modzić bo mnie już ten gaźnik przerasta... jak to nie zadziała to zmieniam na kolejnego webera jutro ;/

[ Dodano: 30 Mar 2009 18:42 ]
ku*** mać ;/ szlag mnie jasny już trafia ;/ przestawiłem pływak(zwiększyłem poziom) teraz ładnie się wkręca na obroty,nie brakuje mu paliwa ale za to nie da się niskich ustawić,niskie są jak przytkam gardziel ręką a jak puszcze to gaśnie,zmniejszę otwarcie przepustnicy to też gaśnie ;/. Jedyny sposób na działanie bez przytykania ręką go to albo wciskanie gazu albo włączenie ssania ;/ Jakieś propozycje zanim go całego wymienię?


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn mar 30, 2009 22:01

Ja założyłem dzisiaj rurkę emulsyjną F35 z dyszą powietrza 200. I w sumie jest poprawa. Już tak bardzo nie szarpie jak depnę w gaz. Ma jeszcze taką chwilkę zastanowienia zanim się wyrwie, ale już jest w miarę dobrze. Wolnych oczywiście nie da się ustawić ładnie, ale do tego się już przyzwyczaiłem.
Zobaczę jutro rano, jak wystygnie, bo do tej pory był cyrk. Odpalanie po 5 razy, trzymanie na gazie przez jakieś 2 minuty, zanim można się kulać pomału. Każde depnięcie w gaz kończy się zatrzymaniem auta, albo nawet zgaśnięciem. Dzieje się tak dopóty, dopóki silnik się nie nagrzeje do 90 stopni. Dopiero wtedy dało się jakoś jechać i wolne obroty były na tyle stabilne że nie trzeba było ich utrzymywać pedałem gazu.
Zobaczymy jutro co będzie, bo ja już tracę ostatki nadziei, że to może jakoś działać



szafion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 14, 2008 16:29
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post autor: szafion » wt mar 31, 2009 08:24

Do wolnych obrotow u mnie niezbedna byla "Idle jet (dysza wolnych obrotów) - 45 F9"
Do kupienia tutaj http://www.fastroadcars.co.uk/shop/inde ... at&catId=5
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt mar 31, 2009 08:25 przez szafion, łącznie zmieniany 1 raz.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt mar 31, 2009 14:49

Ok dziś jeszcze zanim wypie*** mojego webera chce zapytać co i jak pozmieniać w tym co mam bo już mam głowę tak porobioną ze nie wiem co gdzie się znajduje. Dziś kiedy kupowałem dysze powietrza (zawsze myślałem ze tak to się nazywa) sprzedawca powiedział ze to dysze paliwa...tak wiec niech mnie ktoś poprawi bo ja się już gubię...

Obrazek Obrazek Obrazek

1. Główna dysza paliwa drugiego przelotu.
2. Dysza paliwa biegu jałowego (wolnych obrotów) drugiego przelotu.
3. PO PROSTU ZAŚLEPKA?
4. Śrubka regulacjo położenia przepustnicy pierwszego przelotu.
5. Śrubka regulacji dawki paliwa podawanego na wolnych obrotach.
6. PO PROSTU ZAŚLEPKA?
7. Główna dysza paliwa pierwszego przelotu.
8. Dysza paliwa biegu jałowego (wolnych obrotów) pierwszego przelotu.
9. Główna dysza powietrza pierwszego przelotu a pod nią rurka emulsyjna.
10. Głowna dysza powietrzna drugiego przelotu a pod nią rurka emulsyjna.
11. Korek filtra a pod nim filtr paliwa.
Ostatnio zmieniony wt mar 31, 2009 22:27 przez bandyta mk1love, łącznie zmieniany 2 razy.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

szafion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 14, 2008 16:29
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post autor: szafion » wt mar 31, 2009 15:43

Witam
Ja mialem tak i bylo ok
* dysze glowne paliwowe - 160
* dysze glowne powietrzne - 190
* dysze wolnych obrotow - 45F9
* dysze przyspieszacza - 45
* rozpylacz paliwa - 4,5
* sruby regulacji mieszanki wykrecone na 2 i 1/4 obrotu
* sruby wolnych obrotow wykręcone na 1/4 obrotu
PS.tak mialem na Weber 45 DCOE
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt mar 31, 2009 15:51 przez szafion, łącznie zmieniany 5 razy.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt mar 31, 2009 16:28

szafion, mi teraz akurat nie chodzi o to jaki kto ma setup tylko o to żeby ktoś sprawdził czy dobrze podpisałem częsci zaznaczone na zdjęciach bo już mi się wszystko miesza..

[ Dodano: 31 Mar 2009 16:33 ]
Między 9 a 10 na rysunku (teoretycznie między głównymi dyszami powietrza) jest jeszcze jedna rurka emulsyjna ( u mnie f1 z dyszą powietrza na niej ( u mnie 220) od czego to? Niech ktoś to opisze wg tych cyferek na zdjęciach bo ja już naprawdę nie wiem co do czego :(


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » wt mar 31, 2009 19:04

bandyta mk1love, a więc tak:

1. Tak
2. Tak
3. Niby tak. Pod nią są malutkie otworki do kanałów układu przejściowego. Ta śrubka jest chyba po to żeby je można było przedmuchać. Zobacz sobie koło przepustnic w okolicy tych śrubek masz takie malutkie dziurki na ściance gardzieli.
4. Tak, czyli regulacja wolnych obrotów
5. Tak
6. Patrz pkt. 3
7. Tak, ale pierwszego przelotu, nie drugiego
8. Tak
9. Tak
10. Tak
11. Tu jest jakiś filtr? :shock: Nigdy tam nie zaglądałem szczerze mówiąc
bandyta mk1love pisze:Między 9 a 10 na rysunku (teoretycznie między głównymi dyszami powietrza) jest jeszcze jedna rurka emulsyjna ( u mnie f1 z dyszą powietrza na niej ( u mnie 220) od czego to? Niech ktoś to opisze wg tych cyferek na zdjęciach bo ja już naprawdę nie wiem co do czego
A tego to nie wiem. Możesz zrobić zdjęcie?
W sumie to tam obok rurki drugiego przelotu jest jeszcze dysza od ssania, to może o tą Ci chodzi. Ale ja tam mam 100 a nie 220.
Daj fotę najlepiej, jak masz gaźnik rozebrany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 335 gości