Spryskiwacz tylnej wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Spryskiwacz tylnej wycieraczki

Post autor: ryba_71 » pt gru 30, 2005 10:04

Mam pytanie czy włączaniu tylnej wycieraczki zawsze uruchamiany jest spryskiwacz?, czy są jakieś sposoby aby uruchomić tylną wycieraczkę na chwilę (jeden pełny ruch) bez konieczności urucomiania jej ponownie aby ją wyłączyć?
U mnie jest tak, że jak nawet lekko wcisnę przełącznik wycieraczki (tył) to podawany jest na szybę płyn, a wycieraczka działa jakby była włączona - z przednimi wycieraczkami mam inaczej (można poprzez delikatne przesunięcie przełącznika spowodować ich jeden ruch bez włączenia cyklu pracy ciągłej).



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt gru 30, 2005 10:13

mam dokładnie tak samo... jest to troszkę denerwujące bo zawsze trzeba włączyć i wyłaczyć no i to marnotrastwo płynu do spryskiwaczy :)



M_a_S_t_E_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: śr gru 14, 2005 15:08
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: M_a_S_t_E_r » pt gru 30, 2005 10:22

U mnie za to płyn w ogóle nie jest podawany na tylną szybę. Dlaczego? :chytry:



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » pt gru 30, 2005 11:19

ryba_71 pisze:U mnie jest tak, że jak nawet lekko wcisnę przełącznik wycieraczki (tył) to podawany jest na szybę płyn, a wycieraczka działa jakby była włączona - z przednimi wycieraczkami mam inaczej (można poprzez delikatne przesunięcie przełącznika spowodować ich jeden ruch bez włączenia cyklu pracy ciągłej)
Standard niestety. Jak pisze cowboy aby wykonać jeden pełny przebieg, trzeba 2x krótko popchnąć wajchę wycieraczek. Jeżeli za długo przytrzymasz pierwszy raz, poda płyn.
M_a_S_t_E_r pisze:U mnie za to płyn w ogóle nie jest podawany na tylną szybę. Dlaczego?
Posłuchaj na początku, czy załącza się pompka. Jeżeli tak, prawdopodobnie zapowietrzony przewód spryskiwacza. U mnie na początku też nie chciało lecieć, ale dłużej pomęczyłem, pompka podała do przewodu i działa. Poprzedni właściciel miał w układzie pustynię :grin:

pozdrawiam :pub:



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » pt gru 30, 2005 12:19

U mnie nawet jak krótko pchnę wajchę wycieraczek to podaje płyn. Czyli aby przetrzeć tylkotylną szybę to muszę dwa razy wcisnąć wajchę i dwukrotnie spryskać szybę.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pt gru 30, 2005 12:22

M_a_S_t_E_r pisze:U mnie za to płyn w ogóle nie jest podawany na tylną szybę. Dlaczego? :chytry:

moze sie tylko zatkalo - sprobuj igla przetkac spryskiwacz
pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości