Na gorącym silniku rozrusznik nie kręci... :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
erasures
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 07, 2008 09:44
Lokalizacja: Sokółka

Na gorącym silniku rozrusznik nie kręci... :(

Post autor: erasures » pn mar 30, 2009 17:54

MK2 1.8 benzyna-gaz 1988 (automat)

Już wcześniej o tym pisałem, przeszukałem forum... nie znalazłem niestety nic co pasuje do mojej sytuacji :/

Objawy:
Jak zgaszę go na chłodnym silniku, wszystko jest ok, zapala bez problemu... A gdy silnik złapię temperaturę, zgaszę i chce ponownie odpalić zero reakcji, no może lekko mi diody na desce przygasną.

Odpala z klem od innego auta tylko pod warunkiem, że doda się w nim gazu.

Tak jak by się coś klinowało od temperatury, po dłuższej trasie nie odpala nawet jak silnik ostygnie, a jak się weźmie zakręci raz z klem, po ostygnięciu, będzie odpalał za każdym razem :/

Co zmieniłem:
*Akumulator na nowy
*Najpierw szczotki, potem włącznik magnetyczny, (ostatecznie cały rozrusznik wymieniłem na nowy)
*Poczyściłem przewody masy i przymocowałem dodatkowy bezpośrednio na silnik...

Totalnie już zgłupiałem, pomocy :(
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2009 18:03 przez erasures, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
krzemyk99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn paź 20, 2008 17:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: krzemyk99 » pn mar 30, 2009 20:42

Może po prostu coś nie łączy przy wyłączniku co jest albo w skrzyni albo koło wajchy (nie pamiętam, ale raczej tam), żeby nie dało się odpalić na D itd.
A i o ile dobrze pamiętam tam jest też przekaźnik, zamontowany na przewodzie niedaleko cewki, on może też nawalać.
Męczyłem się z tym kiedyś, notorycznie luzowała się nakrętka od przełącznika magnetycznego i nie łączyło tam.
Ale zakładam że to sprawdzone jest.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości