schodzi pedał po wymianie klocków

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

majki75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 14:50
Lokalizacja: okolice Opola

Post autor: majki75 » czw lut 28, 2008 15:54

scss pisze:Jak założyłeś jakieś lepsze, w sensie twardsze, to trochę potrwa zanim będziesz miał znów twardy hamulec.
Moim skromnym zdaniem, założenie nowych klocków nie może powodować takich objawów (miękki pedał hamulca wpadający do podłogi). Myślę, że nawet gdyby posmarować tarcze i klocki smarem to i tak pedał nie wpadłby do podłogi.
Wymieniałem koce wiele razy i nigdy nie miałem zauważalnego spadku siły hamowania (niezależnie od stanu samej tarczy)

Pedał hamulca mógłby wpadać tak głęboko gdybyś miał np otwarty odpowietrznik lub przerwany przewód hamulcowy. Skoro płynu nie ubywa w zbiorniczku to może pompa.


majki

Awatar użytkownika
dymek-87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lis 05, 2007 21:36
Lokalizacja: Kadzidło / mazowieckie
Kontakt:

Post autor: dymek-87 » czw lut 28, 2008 16:25

nie załamuj sie , ja miałem to samo przy wymiane u siebie klocków w mk4 ale zrobiłem pare kilometrów i wszystko powróciło do stanu jak przed wymiana . wiec sie nie martw wszystko bedzie ok .
ozdrawiam


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=135349

bocznik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob gru 08, 2007 13:52
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: bocznik » czw lut 28, 2008 18:35

dzieki
wiec pojezdze troche spokojniej i poobserwuję
jak co polecą plusiki
Dziekuje za opinie



Awatar użytkownika
wydmek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 20:45
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA
Kontakt:

Post autor: wydmek » ndz mar 29, 2009 23:24

Hej

Daj znać co tam z hamulcami - ja nie zmieniałem nic w układzie hamulcowym - poza tym że ruszyliśmy klocki - bo bałem się, że są pokrzywione tarcze - odepchneliśmy klocki. No i później "zonk". Podpompowałem - hamulce niby wróciły do normy - ale jednak został miękki pedał hamulca - podpompuję to zostaje wyżej, ale później wpada w dół. Może tak ma być chwilę, ale zdecydowanie wolałbym nie. W tej chwili muszę się mocno "zaprzeć" przy hhamowaniu. A i ABS jakoś nie chce zadziałać (coś tam pyrknie - ale to nie to samo co przed "dłubaniem")


A miało być tak pięknie: wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy....

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz mar 29, 2009 23:35

Oprócz słusznych porad o konieczności dopasowania (dotarcia) się klocków, szczególnie ze starszą tarczą - tu wygląda mi to w obu wypadkach na zapowietrzenie, dodatkowo inna praca ABS-u. Poszukajcie na forum kolegę z VAG-iem w Waszych okolicach i wykonajcie procedurę odpowietrzania komputerem. System z ABS-em rządzi się nieco innymi prawami niż ten z np. Mk II!
Zapowietrzenie może łatwo nastąpić przy robocie, czasem nawet trudno je zauważyć; po prostu tłoczek przy zdjętych zaciskach wysunie się o ten jeden milimetr za daleko!

T A M jest o sprawie więcej!
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2009 00:38 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



bocznik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob gru 08, 2007 13:52
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: bocznik » pn mar 30, 2009 07:07

no wiec u mnie sie dotarło i jest teraz ok


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153678

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości