czy to uszczelka pod glowica???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kasmi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lip 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kasmi » śr mar 25, 2009 21:21

szymc, Filtr to nie głowica, więc uszczelka odpada. Mało wyraźne te zdjęcia


[img]http://images39.fotosik.pl/87/2626b9e2452cdcc6med.jpg[/img]

szymc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 08:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szymc » śr mar 25, 2009 21:43

Tyle, że to nie cieknie z filtru, a z części silnika, która znajduje się pod filtrem powietrza. Umieszczona jest na lewo od zbiornika wyrównawczego poziom płynu chłodzącego. Z tej części wychodzi 'przewód' doprowadzający ciepłe powietrze z nagrzewnicy do wnętrza. Niestety nie znam się i nie wiem co to może być. Z miesiąc temu miałem wymieniany termostat i być może czegoś mechanicy nie zmontowali jak należy. Jutro postaram się o lepsze zdjęcia.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » czw mar 26, 2009 00:23

cinekban87 pisze:a maz na korku od wlewu olej to nie oznaka ze woda sie dostaje do silnika??bo walsnie gadalemm z mechanikiem przez tel i mowil ze raczej uszczelka jutro i tak musze pojechac i sie tym zajac
Chyba ty nie poważny jesteś... Maź pod korkiem wlewu oleju to oznaka nie dogrzanego silnika na krótkich odcinkach... Jak by ci padła uszczelka to grzał by ci się silnik i powstało by ciśnienie w układzie chłodzenia. Po zdjęciach widać że definitywnie cieknie ci z pompy wody. Nie daj się naciągnąć na wymianę uszczelki...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » czw mar 26, 2009 07:23

ja nadal obstaje przy swoim ze to pompa i tak jak kolega wyżej


VAG-COM oraz Poski VAG; sluze pomoca

szymc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 08:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szymc » czw mar 26, 2009 21:36

Wracając do tematu wycieku miejsce z którego wycieka jakaś ciecz znajduje się mniej więcej w tym miejscu które zaznaczone jest na czerwono na zdjęciu. Co może być przyczyną wycieku w tym miejscu? Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » czw mar 26, 2009 23:39

Co to za silnik oznaczenie AEE AEX?? Jak tak to mam auta z tymi silnikami i zobaczę co tam jest na zdjęciu słabo widać. To jest kolektor ssący (obudowa układu wtryskowego) więc na pewno to nie płyn z układu chłodzącego chyba że gdzieś sączy ci się płyn z przewodów od nagrzewnicy które biegną nie daleko...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

maciejha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 14:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejha » ndz mar 29, 2009 16:25

ja obstawiam na pompę wody. :hmm:
Ostatnio zmieniony ndz mar 29, 2009 16:26 przez maciejha, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » ndz mar 29, 2009 17:06

Ja w POLO miałem problem z płynem chłodzącym. Ubywał a nie było widać gdzie... Początkowo obstawiałem nagrzewnicę bo jak włączyłem nawiewy to było czuć w środku taki słodkawo duszącym zapach... Gdyby była nagrzewnica to mokro było by w środku i na szybie byłby taki tłusty nalot (brak). Okazało się że zapieprzony jest filtr kabinowy - po wymianie przestało śmierdzieć.
A dojrzałem się że cieknie pompa ponieważ po nocy pod samochodem przy prawym przednim kole zawsze zostawała plama... Po wymianie pompy plamy i ubytków już nie było...

A jeśli chodzi o wymianę termostatu to silnik ci się dogrzewa do ok 90 stC? Zobacz czy nie masz przy kruću w obudowie termostatu zapaćkane silikonem, bo termostat siedzi w plastykowej obudowie i ten plastyk się kruszy i zrywają się gwinty. Więc może uciekać ci płyn tam (wiem to z doświadczenia jak oddałem właśnie do wymiany termostatu i zerwał się gwint w obudowie to panowie przykleili wszystko silikonem i było dobrze tylko przez 2 dni). Można to zobaczyć na skrzyni czy jest mokra.
I musiałem wymienić całą obudowe termostatu.

Pozdrawiam
PAPAYOS
Ostatnio zmieniony ndz mar 29, 2009 17:07 przez PAPAYOS, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

maciejha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 14:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejha » ndz mar 29, 2009 18:05

kiedyś zaczęło mi ubywać płynu tak z 0,5 litr na 1,5 tygodnia,. mówię coś jest nie halo.
nagrzewnica to nie jest bo by szyby mocno parowały, może uszczelka pod głowicą, ale nie kopcił, mówię poczekam może zacznie. nie zaczął. pokazał się natomiast osad przy jednym króćcu, po prostu nie trzymała opaska. taka to historia :grin:
ale tutaj to ewidentnie pompa.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » ndz mar 29, 2009 18:24

maciejha pisze:to ewidentnie pompa
Nie wiemczy zwróciłeś uwagę ale tu 2 gości ma problem z płynem.


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

maciejha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 14:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejha » ndz mar 29, 2009 18:34

ok może niezbyt dokładnie zakończyłem post wyżej,
w pierwszym przypadku pompa, w drugim może to być wyciek z nieszczelnej opaski, choć zdjęcia słabe i niewiele widać. :bajer:



szymc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 08:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szymc » ndz mar 29, 2009 19:42

jutro podjadę do mechanika więc dowiem się dokładnie co jest nie tak, być może jakaś uszczelka gdyż ubywa tylko płyn chłodniczy, olej nie ubywa, nie kopci, wskazówka temperatury nie przekracza 90C, jak będę wiedział co nie 'gra' to napisze w wątku.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości