Wymiana czujnika temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wymiana czujnika temperatury

Post autor: tursky » sob mar 28, 2009 22:43

Koledzy czy wymiana czarnego czujnika temperatury cieczy na zimnym , nie odpalanym silniku bedzie sie wiazala z wybuchem fontanny cieczy??
Moj czujnik za 20 zl pokazuje caly czas 1/3 skali(skacze do gory dopiero jak silnik wchodzi w stan przed wentylatorem, potem znow wraca na 1/3) i zakupilem na forum uzywany orginal, wskazowke chce miec na srodku.
Trzeba upuszczac plynu?


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » sob mar 28, 2009 22:48

nie trzeba. Jeśli masz nowy czujnik już z uszczelką to możesz to zrobić szybko i sprawnie bez spuszczania płynu.



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » sob mar 28, 2009 22:49

fontanny nie będzie ale ciut wycieknie. Przygotuj sobie wcześniej czujnik na podmianę i zrób to "na raz dwa trzy" chyba że wcześniej Ci się ciśnienie wyrówna to już później nie trzeba się spieszyć
Ostatnio zmieniony sob mar 28, 2009 22:51 przez sle, łącznie zmieniany 1 raz.


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » sob mar 28, 2009 22:54

Ok. Wlasnie tak kiedys robilem ale ciecz miale jeszcze pare stopni i zrobilo bum tak ze nie dalo sie juz wsadzic zaraz drugiego bo wszedzie bylo jezioro :) Ale sprobuje tak jak mowicie.
A jak powinny te wskazniki pokazywac normalna temp silnika, na srodku, nie? Wskazowka powinna plynnie wzrastac do srodka pola a jezeli wentylator sie wlacza to powinno pokazywac 3/4 pola nie?


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » sob mar 28, 2009 22:58

tursky pisze:Ok. Wlasnie tak kiedys robilem ale ciecz miale jeszcze pare stopni i zrobilo bum tak ze nie dalo sie juz wsadzic zaraz drugiego bo wszedzie bylo jezioro :) Ale sprobuje tak jak mowicie.
A jak powinny te wskazniki pokazywac normalna temp silnika, na srodku, nie? Wskazowka powinna plynnie wzrastac do srodka pola a jezeli wentylator sie wlacza to powinno pokazywac 3/4 pola nie?
przy 90st minimalnie od środka w prawo. Przy wlacz wentyl troche dalej. Może tak też być że termostat uwalony(czytaj nie do konca pełnosprawny) i nie będzie miał 90st przy normalnej pracy ;)



Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » sob mar 28, 2009 22:58

Jeżeli silnik jest simny i nie odkreciłes korka od zbiorniczka to wyleje sie najwyzej 0,2- 0-3 litra, jesli uda ci sie go w miare sprawnie zamienic, u mnie tak było jak zmieniałem i z niczym sie nie musiałem spieszyc
A co do czujnika to nie ma regóły, u mnie stary pokazywał 90 st. równo w pionie a po zmianie deczko na prawo od pionu
Ostatnio zmieniony sob mar 28, 2009 22:59 przez koszu_sk, łącznie zmieniany 1 raz.


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Awatar użytkownika
emsikemsik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:57
Lokalizacja: Greifenberg (Gryfice)

Post autor: emsikemsik » sob mar 28, 2009 23:00

tursky pisze:A jak powinny te wskazniki pokazywac normalna temp silnika,
U mnie dochodzi do 1/2 wskaźnika a jak wentylator się włączy to niecałe 3/4.


Czy to lato,
Czy to zima,
Ja bez bieżnika.

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » sob mar 28, 2009 23:02

Termostat jakies 2 tyg temu wymienilem na Wahlera bo byl caly czas otwarty. Teraz temperature lapie szybko i utrzymuje ja ladnie tylko troche nie w tym miejscu ja pokazuje. Dzieki serdeczne za wszystkie wskazowki!


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 400 gości