MK2 Układ jezdny, bicie koła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Biolyvyoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn maja 23, 2005 11:02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

MK2 Układ jezdny, bicie koła

Post autor: Biolyvyoob » sob mar 28, 2009 01:14

Witam wszystkich, potrzebując pomocy bo koncepcje już mi się skończyły :)
W moim Mk2 SB podczas jazdy słychać z okolic prawego koła bicie które proporcjonalnie wzrasta co do prędkości aż po przekroczeniu 140kmh zamienia się w potężny huk.
A teraz co już zrobiłem :)
Najpierw sprawdziłem czy to nie od hamulców i zdemontowałem je ale podczaj jazdy próbnej dalej biło,
później wymieniłem łożysko koła, bez efektu,
następnie wymieniłem całą półoś podejrzewając przegób wewnętrzny ale i to okazało się błędną teorią, więc wszystko wskazywało na skrzynię biegów i mechanizm różnicowy,
skrzynia wymieniona a to jak biło tak bije.
Dodam jeszcze że przy jeżdzie po łuku w jedną stronę bicie się nasila a w drugą ustępuję.
Oczywiście nie jest to od kół bo już próbowałem z 4 różnymi kołami i też bez efektu.
Może ma ktoś jakiś pomysł co to jeszcze może być bo mnie już zabrakło koncepcji.
Pozdrawiam


Potrzebujesz części ?? Napisz do mnie, mam wiele części do MK2 , MK3

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Re: MK2 Układ jezdny, bicie koła

Post autor: edzio » sob mar 28, 2009 01:39

Biolyvyoob pisze: Dodam jeszcze że przy jeżdzie po łuku w jedną stronę bicie się nasila a w drugą ustępuję.
Przy tych objawach to łożysko nic innego,hałas może się przenosic i wymieniałeś nie z tej strony.



Awatar użytkownika
Biolyvyoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn maja 23, 2005 11:02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Biolyvyoob » sob mar 28, 2009 10:16

Przy tych objawach to łożysko nic innego,hałas może się przenosic i wymieniałeś nie z tej strony.
Tak kolego ale łożysko zazwyczaj huczy a nie bije, po drugie po kontroli na podnośniku i osłuchaniu nie słychać żadnych niepokojących dzwięków z okolic łożyska, po trzecie podczas jazdy czuć delikatne drgania na podłodze po stronie pasażera.


Potrzebujesz części ?? Napisz do mnie, mam wiele części do MK2 , MK3

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » sob mar 28, 2009 10:36

Piastka łożyska dobra?,przy uszkodzonej na podnośniku nie wyczujesz ,a pod obciążenie będzie tłukło,a swoją drogą to wymieniłeś już wszystko co możliwe i nie pomaga,czyli coś przeoczyłeś.Typował bym na początek opony,ale te już też podmieniałeś i bez skutku.
Biolyvyoob pisze: Tak kolego ale łożysko zazwyczaj huczy a nie bije
to po co je wymieniałeś?



Awatar użytkownika
Biolyvyoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn maja 23, 2005 11:02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Biolyvyoob » sob mar 28, 2009 12:28

edzio pisze:to po co je wymieniałeś?
Bo te jedne łożysko akurat mi huczało co przy osłuchiwaniu stetoskopem było dość wyraźnie słyszalne, więc dla pewności i wykluczenia jednego elementu zostało wymienione


Potrzebujesz części ?? Napisz do mnie, mam wiele części do MK2 , MK3

paul900621
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob sty 17, 2009 22:12
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: paul900621 » sob mar 28, 2009 15:42

ja mialem taki przypadek od miesiaca....biła mi opona,przy wiekszej predkosci coraz mocniej i kierownica mi drżała.wczoraj pojechalem zmienic opony z przodu i okazalo sie ze jedna po prawej stronie opona byla tak wybulona ze strach jezdzic bylo na takiej.Dopiero jak sciagnalem kolo to zauwazylem takie cos,na samochodzie jak byla to nie widzialem ze opona moze byc az tak strasznie wybulona.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=229254

Awatar użytkownika
Biolyvyoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn maja 23, 2005 11:02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Biolyvyoob » sob mar 28, 2009 20:25

Wie to też próbowałem, zmieniłem chyba 4 różne koła :))
Ale na chwilę obecną temat uważam za zamkniety bo usterka poo długiej i kosztownej walce została usunięta, dziękuję Wam za chęć pomocy.
Okazało się że z niewiadomych mi przyczyn skrzywiła się piasta, po jej wymianie problem zniknął.
Pozdrawiam


Potrzebujesz części ?? Napisz do mnie, mam wiele części do MK2 , MK3

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » sob mar 28, 2009 20:34

Biolyvyoob pisze: Okazało się że z niewiadomych mi przyczyn skrzywiła się piasta,
to faktycznie zagadka.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 514 gości