Zamek tylnej klapy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

shreek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 12:20
Lokalizacja: Łuków

Zamek tylnej klapy...

Post autor: shreek » wt sty 27, 2009 00:10

Witam.

Mam następujący problem w swoim MK4:

kiedy otwieram auto centralnym na kluczyku, klamka w tylnej klapie pozostaje luźna i nie można otworzyć bagażnika. Pomaga dopiero otwarcie tylnej klapy mechanicznie, kluczykiem i to wydaje mi się, że do pewnego momentu kluczyk przekręca się w miare lużno i dopiero 2-3mm przed ulozeniem klucza w ukosie \ czuc opór i dżwięk odsuwającego sie rygla.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Da się coć zrobić bez rozbierania tylnej klapy?

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Kajzer-K1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 20:52
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie dolny śląsk(okolice Kamiennej Góry)
Kontakt:

Post autor: Kajzer-K1 » wt sty 27, 2009 01:31

Witam
Musisz rozebrać tapicerkę z klapy (w uchwytach są dwie śrubki) odkręcasz a reszta zchodzi pod pewnym oporem na zatrzaskach. Wtedy będzie jasne co się dzieje możliwe że silniczek otwierający klapę jest zepsuty ale to wyjdzie dopiero jak zobaczysz


Obrazek
Moja BORA AHF 110 KM
viewtopic.php?f=89&t=230177" onclick="window.open(this.href);return false;

marcelvw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lis 17, 2008 14:42
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: marcelvw » wt sty 27, 2009 08:17

Rowniez mialem problem z klapa i centralem, dalo sie wylacznie otworzyc za pomoca kluczyka

Radze na poczatku otworzyc klape, sciagnac te oslony (gumy) idace do dachu i tam zobaczyc...

W zime kabelki lubia sobie przymarznac i sie lamac. U mnie bylo chyba z 5 peknietych, po prawej jak ilewej stronie.

Tasma izolacyjna i zameczek dziala elegancko.

Na poczatku zobacz to zanim rozbierzesz zamek, bo mozliwe ze nie bedzie potrzeby.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » wt sty 27, 2009 11:29

A przypadkiem nie zablokowałeś zamka? Trywialne ale sie zdarza:
szczelina w pionie - zamek otwarty i sterowany centralnym, w poziomie zablokowany i odłączony od centralnego


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » wt sty 27, 2009 15:27

W moim przypadku mk3 (myslę że podobna zasada) miałem przy korodowaną zawleczkę na mechanizmie obrotowym.
Odkręciłem tapicerkę (jeden wkręt) i wszystko było widać. Jak ręcznie pomogłem ciągnąć za metalowe cięgno od siłownika to pracowało. WD40 i smar wystarczyło.

Wiec tapicerkę ściągnąć, uruchamiać centralny i patrzeć i słuchać co się dzieje



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt sty 27, 2009 15:44

bez ściągnięcia plastikowej osłony się nie obejdzie a wtedy jak ją zdejmiesz to niech ktoś Ci przekręca kluczyk w zamku drzwi a Ty patrz czy cięgno siłownika się przesuwa i słuchaj czy siłownik pracuje, zobacz też czy jego cięgno się nie wypięło (choć to bardzo rzadki przypadek)

Obrazek


Obrazek

Centek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob sie 02, 2008 20:09
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Post autor: Centek » sob mar 28, 2009 14:00

Witam
mam bardzo podobny problem tyle że u mnie nie idzie otworzyć klapy ani kluczykiem ani centralnym co może być tego przyczyną bardzo serdecznie proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » sob mar 28, 2009 15:50

Centek, Jeśli dopiero kupiłeś samochód to jest prawdopodobne ze klapa była wymieniana lub zamek i kluczyk nie będzie pasował. Ja po kupieniu tak mam. A że centralny nie otwiera to może jest nie podpięty, jakiś przewód urwany lub zapieczone coś. Zostaje ci wejść przez tylne siedzenie i jakoś rozkręcić tapicerkę z klapy i jakoś otworzyć ręcznie od środka. I szukać przyczyny



Centek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob sie 02, 2008 20:09
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Post autor: Centek » sob mar 28, 2009 20:12

Robson83 pisze:Centek, Jeśli dopiero kupiłeś samochód to jest prawdopodobne ze klapa była wymieniana lub zamek i kluczyk nie będzie pasował. Ja po kupieniu tak mam. A że centralny nie otwiera to może jest nie podpięty, jakiś przewód urwany lub zapieczone coś. Zostaje ci wejść przez tylne siedzenie i jakoś rozkręcić tapicerkę z klapy i jakoś otworzyć ręcznie od środka. I szukać przyczyny
samochód mam ponad pół roku klapa już była zamykana i otwierana za pomocą kluczyka przy okazji wyjmowania akumulatora więc klapa wymieniana ani zamek nie była jade w sobotę do aso więc zobaczymy co jest z nim
pozdro



janchi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 20:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: janchi » ndz mar 29, 2009 20:56

Hej.
Mam dokładnie ten sam problem co Centek.
Któregoś razu zamknąłem po prostu bagażnik i już się nie otworzył, klamka luźna, z centralnego nic i tak samo przekręcanie kluczyka nic nie daje. Próbowałem rozebrać tapicerkę z tyłu, odkręciłem dwa wkręty w uchwytach, ale nie chciało puścić za nic, moze musi być otwarta klapa żeby to zrobić. Rozebrałem dolną część tapicerki ale nic tamtędy nie zdziałałem. Centek daj znać jak rozwiązałeś swój problem. Pozdrawiam



K4JT3K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 02, 2008 09:26
Lokalizacja: Białystok

Post autor: K4JT3K » pn mar 30, 2009 11:10

Witam
Mnie w zeszły czwartek spotkało to samo, chciałem wymienić żarówkę w samochodzie jednak nie dałem rady otworzyć bagażnika. Wcześniej było OK, teraz ani z pilota ani kluczykiem nie mogę.
Centek napisz co powiedzieli w ASO.



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » pn mar 30, 2009 11:57

Panowie a ja mam inny dylemat. Otóż jak wyjąć klamke z klapy?? Lub jak wyjąć bębenek zamka,bo mi on przeszkadza w wyjęciu klamki?



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » śr maja 27, 2009 23:15

Toledziak pisze:Panowie a ja mam inny dylemat. Otóż jak wyjąć klamke z klapy?? Lub jak wyjąć bębenek zamka,bo mi on przeszkadza w wyjęciu klamki?
Kolego musisz odkrecic 3 sruby torx ktore trzymaja klamke. Lekko wysunac klamke z klapy i malym plaskim srubokretem podwazyc klamre ktora trzyma bebenek. dzis z tym walczylem u siebie. Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 282 gości