Luźna rura zasysajaca powietrze do filtra powietrza SDI/TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Luźna rura zasysajaca powietrze do filtra powietrza SDI/TDI

Post autor: damiannn » pt mar 27, 2009 21:51

Panowie mam problem z nieprzyjemnym buczeniem spowodowanym obudowa filta powietrza i rura dochodząca do niej. Poniżej rysunek: Obrazek

Uchwyt którym przekręcam rurę do błotnika rusza sie lekko względem całej rury. Czy macie również lekkie luzy w tym miejscu? Rura w pewnym zakresie obrotów pieklenie wali o tylni narożnik obudowy aku. Czy powodem mogą byc powyrabiane gumki w obudowie. Tymczasowo radze sobie z tym tak ze wkladam kawalek szmaty lub gąbki miedzy rure a obudowe od aku ale to takie rozwiązanie na chama i napewno jakies drgania i tak przenosi. Czy rura w miejscu gdzie w chodzi do filta nie powinna byc tam jakos przyczepiona? Bo moge wziasc ja w reke i ruszac gora dol mimo. Jesli chwyce za jej poczatek za swiatelm podobnie lata jak szalon. Jest solidnie przykrecona. Wydaje mi sie ze te gumki itp sa po to zeby ta obudwa aku nie byla przykrecona na szytwno. Najlepiej to jakby ktos z krk kto ma TDI/SDI pokazlby mi u siebie pod maska, wtedy odrazu wiedzialbym na czym stoję :) Bo jakos dziwnie mi sie jezdzi ze swiadomoscia ze mam napchane szmaty pod maska;D
Albo zeby ktos zapodal zdjecia srub gumek bo nie jestem w stanie ocenic czy mam wszystkie elementy. Dodam ze mam to odkad kupilem auto - 9 miechow. Poprzedni wlascicel zaznaczyl problem. A przypomnialem sobie o tym jak jego gabki wyslizgnely sie;). Mozlwie ze blotnik byl skladany i ktos zapomnial jakiejś gumy.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pt mar 27, 2009 23:18 przez damiannn, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » pt mar 27, 2009 22:45

Miałem podobny problem. Buczenie występowało w zakresie obrotów 2500 - 3000. Potem hałas silnika je zagłuszał. Długo nie moglem zlokalizować to buczenie. Okazało się, że przyczyną były wibracje rury dolotowej do filtra powietrza. Rura ta sklada się z dwóch części połączonych na zatrzaski. W moim przypadku wystarczyło ją rozebrać, miejsce łączeń pokryć silikonem i było po problemie. Myślę, że w twoim przypadku jest podobnie. Jesli mocno chcesz mogę jutro sfotografować te elementy i przesłąć kilka fotek.



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » pt mar 27, 2009 22:47

Będę bardzo wdzięczny za fotki! Nie chce kupować/rozbierać w ciemno :)

Czy widać te zatrzaski na poniższym zdjęciu?:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt mar 27, 2009 22:50 przez damiannn, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » pt mar 27, 2009 23:05

Zdjęcie jest zbyt kontrastowe. Po lewej stronie na przejściu między cieniem a jasną dolną częścią jest chyba zatrzask w kształcie leżącej litery c. Tak mi się wydaje. W mojej rurze tych zaczepów było chyba po 4 lub 5 z każdej strony.

[ Dodano: 27 Mar 2009 22:31 ]
Oto zdjęcie mojej rury:
Obrazek



damiannn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pt sie 01, 2008 21:40
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Post autor: damiannn » pt mar 27, 2009 23:39

wielkie dzięki!
Powiedz mi jeszcze czy dam rade wyciągnąć rurę odkrecając tylko tą jedną srubę. Czy musze otwierac obudowe filtra powietrza? Bo akutlanie nie mam zadnych szczypcow zeby sciagnac metalowy zacisk z rury wychodzacej z filtra do silnika :)
Ostatnio zmieniony sob mar 28, 2009 00:20 przez damiannn, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » sob mar 28, 2009 13:08

o ile pamiętam to najpierw należy zdjąć obudowę filtra powietrza a potem wymontować rurę dolotową. nie jest z tym duzo pracy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości