Montaż oryginalnej dachowej anteny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skwaros
Forum Master
Forum Master
Posty: 1254
Rejestracja: pt sie 04, 2006 14:27
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Montaż oryginalnej dachowej anteny

Post autor: skwaros » czw mar 26, 2009 13:54

chciałbym zamontować oryginalną antenę VW do siebie, ale wszytskie oryginalne anteny VW posiadają tylko taki króciutki kabelek z koncówką (są 3 różne) i nie ma zadnych przedłuzek ani nic żeby to podczepić do radia, może ktoś przerabiał z was ten temat?

chodzi o takie anteny, poniżej z 3 różnymi koncówkami:

http://www.moto.allegro.pl/item57296880 ... nault.html

http://www.moto.allegro.pl/item57297165 ... nault.html

http://www.moto.allegro.pl/item57297047 ... nault.html
Ostatnio zmieniony czw mar 26, 2009 21:53 przez skwaros, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]mk2:[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=70665&postdays=0&postorder=asc&start=0

[b]mk3:[/b] http://forum.vwzone.pl//viewtopic.php?f=98&t=49700

[url=http://nord-vag.pl][b][color=#BF0000]N[/color]ord-Vag.pl[/b][/url]

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » czw mar 26, 2009 14:15

Przedłużki są w marketach, choćby w praktikerze. Jakby Cię interesowało, to mam u siebie taką antenę i powiem... wyrzucę ją. Zrobię tam sobie antenę CB, a faktyczną antenę będę montował automatyczną - tam gdzie na to jest miejsce.



Awatar użytkownika
chudi01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 19, 2008 13:32
Lokalizacja: Przemyśl okolice

Post autor: chudi01 » czw mar 26, 2009 21:50

sam ostatnio u siebie zamontowałem automat w błotniku i przyznam że zaje..fajna sprawa.. :bigok:



pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » czw mar 26, 2009 22:26

no ja tez myslalem,ze zamontuje sobie nowa antenke na dachu,bo mam tam jakas,tylko nie jest podlaczona i troche zardzywiala...kozystam z tej gdzie jest na nia miejsce a ona z kolei tez nie jest za dobra,stara i sama mi sie sklada podczas jazdy jak rozloze cala...
no a dlaczego kolego "memberofhs" chcesz ja wyzucic?????zle odbiera???czy chodzi o efekt wizualny???
ja myslalem ta oryginalna wyzucic i ta dziure zaspawac i lakier,zeby nie bylo po niej sladu a na dach jakas dobra antenke...
zly pomysl???



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » czw mar 26, 2009 23:43

pietka_86, dokładnie chodzi o efekt wizualny. Nie podoba się mi to. Wygląda to na styl Corsy B. Do golfa nie pasuje. Troszkę rajdowo to wygląda, ale mnie osobiście "podnieca", wprawia w zachwyt kiedy chromowana, ładna antena, powoli, z gracją wysuwa się z miejsca jej przeznaczonej po włączeniu radia. Inną sprawą jest fakt, że powyżej 60 km/h zaczyna świszczeć owa antena. Lecz i tak wolę świst i "grację" niż styl Corsy B. Tam, jako iż jest jużdziura w dachu, będzie włożona antena CB.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » czw mar 26, 2009 23:46

pietka_86 pisze:ja myslalem ta oryginalna wyzucic i ta dziure zaspawac i lakier,zeby nie bylo po niej sladu a na dach jakas dobra antenke...
No właśnie tak samo chciałem zrobić. Mi się bardziej podoba antena na dachu niż w błotniku. Ale jak ludzie narzekają na nią, to trzeba się zastanowić nad tym, bo względy użytkowe mimo wszystko biorą górę nad estetyką.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » pt mar 27, 2009 08:02

MiSzOn, ja tam nie narzekalem na antenke na dachu :) i tak teraz glownie plyta chodzi u mnie bo radio ze stanow mam. i mi tam podoba sie ona, ale to juz kwestia gustu :)


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » pt mar 27, 2009 08:22

memberofhs no ale nie tylko corsa B na antene dachowa....wiele innych samochodow ma takie anteny...no ale pytalem czy zle Ci odbiera radio czy normalnie????
ja ktoras z tych dzior bede musial zatkac...no a wolal bym ta w blotniku bo i taj blotnik jest do malowania bo kiedys jeden ididta wyjechal mi z podporzadkowanej, no a na dachu jak bym mial latac to raczej trzeba by bylo caly dach lakierowac....a kasy nie mam za duzo wiec chyba zostane przy koncepcji anteny dachowej...
prosze jeszcze o wiecej opinii o antenach dachowych w MK2
polecacie jakiegos producenta???



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » pt mar 27, 2009 11:01

pietka_86, z tą Corsą B to był tylko przykład. Mnie się z tyłu na dachu nie podoba. wolę klasyczne miejsce. Lecz każdy robi jak uważa. Ja osobiście ją stamtąd usunę, wkładam automat tam gdzie ma być.



pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » pt mar 27, 2009 15:10

ok,kazdy robi po swojemu rozumiem to i wcale nie prubuje udowadniac Ci,ze jest innaczej
no a mogl bys napisac czy taka antena dobrze odbiera fale???wydaje mi sie,ze powinna lepiej odbierac niz ta w blotniku,bo jest wyzej polozona...



zwykly123
VW-Fairest Car !
VW-Fairest Car !
Posty: 144
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 11:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: zwykly123 » pt mar 27, 2009 15:14

Witam Panowie :) Ja np bym dachu nie dziurawil z powodu anteny radiowej... mialem zwykla teleskopowa w blotniku ale jakis cymbal mi zlamal i teraz zamontowalem sobie zwykla antene taka co sie wykreca bat (maszt) antenowy i mam ja w blotniku i powiem ze jest super.... jak cos sie stanie to wykrecam i wkrecam nowy bat.... Moim zdaniem najlepsze miejsce w golfie mk2 to jest blotnik i koniec..... PozdraVWiam...



pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » pt mar 27, 2009 15:36

no nie stety kupilem golfika juz z dziura na dachu i jakas zardzywiala antena w tej dziurze....



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » pt mar 27, 2009 16:33

pietka_86, zauważ: antena w błotniku jest dłuższa, na dachu jest krótsza. Na jedno wychodzi. Mnie tam ta na dachu działa, ale trzeba kabla ciągnąć. Jeszcze są takie anteny Trio (gps, fm, gsm) w jednej, ale o opinię pytaj na elektrodzie.



pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » pt mar 27, 2009 22:21

memberofhs pisze:Jeszcze są takie anteny Trio (gps, fm, gsm) w jednej, ale o opinię pytaj na elektrodzie.
tzn???
mi trzeba tylko do radia...
a co to jest ta "elektroda"???jakies forum????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości