elektryka pomóżcie!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Arczi166
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 18:13
Lokalizacja: czaniec

elektryka pomóżcie!!!

Post autor: Arczi166 » pt mar 27, 2009 11:41

Witam.mam taki problem.Dlaczego świeci mi się kontrolka od ładowania akumulatora???? Czyściłem już styki od rozrusznika,alternatora i akumulatora,ale niestety dalej świeci.Samochód jest zapalony i ona tak szybko miga,ale świeci.Próbowałem odpiąć klemre od akumulatora gdy auto było zapalone i nie zgasł,więc jakieś ładowanie musi być,tylko dlaczego świeci ta kontrolka?????? może jest gdzieś przerwany przewód od tej kontrolki,ale nie wiem jak to sprawdzić ](*,)



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pt mar 27, 2009 11:50

weź od kogoś alternator przełóż do swojego jeśli zgaśnie to znaczy ze altka masz ***


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » pt mar 27, 2009 12:32

jak mruga to znaczy ze skończyły ci sie juz szczotki od regulatora napiecia i wystarczy wymienić tylko regulator napięcia a nie cały alternator :bajer:



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt mar 27, 2009 12:35

Same szczotki często nie przynoszą efektu na długo jak jest komutator wyjechany. Wykręć regulator napięcia i zobacz czy komutator ma już spore koleiny. Jak ma to do wymiany jest i szczotki przy okazji.



Awatar użytkownika
chudi01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 19, 2008 13:32
Lokalizacja: Przemyśl okolice

Post autor: chudi01 » pt mar 27, 2009 19:54

j.w .
Koszt komutatora u mnie to ok. 15 zł, regulator ze szczotkami coś koło 40 zł - lutownica w rękę i wymień komutator na wirniku, regulator ze szczotkami i na 100 % masz problem z głowy .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości