Wzrost obrótów przy naciskaniu hamulca.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

BLACK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn paź 01, 2007 23:37
Lokalizacja: Z kątowni

Wzrost obrótów przy naciskaniu hamulca.

Post autor: BLACK » czw lut 19, 2009 16:52

Witam mam u siebie silnik 2.0 8v czyli 2E . Mam dziwny objaw przy naciskaniu pedału hamulca tzn systematycznym naciskaniu tak np jak sie odpowietrza hamulce wzrastają obroty silnika. Czym dłużej pompuje tym coraz większe obroty.Przy pojedynczym naciśnięciu hamulca i trzymaniu go nic się śniedzieje .Dodam ze wcześniej miałem silnik 1.8 RP i było to samo.Dodam ze zmieniałem chyba juz ze 3 serva i na kazdym dzieje sie to samo.Gdzie szukać przyczyny bo zaczyna byc to irytujace .



Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » czw lut 19, 2009 17:18

Wydaje mi się to normalne. Masz wspomaganie hamulców.Silnik zwiększa obroty aby nie zgasł jak wspomaganie obciąża silnik



Awatar użytkownika
krzysio1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: czw lis 15, 2007 23:40
Lokalizacja: Kielce/Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: krzysio1985 » czw lut 19, 2009 17:19

zmiana podcisnienia w kolektorze dolotowym...



Awatar użytkownika
adamgti
GTI
GTI
Posty: 1090
Rejestracja: sob paź 20, 2007 22:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: adamgti » czw lut 19, 2009 17:19

od serva odchodzi taki prewod z zaworem ktory odpowiada za podtrzymywanie wolnych obrotów podczas hamowania sprawdz ten zawor moze cos z nim sie dzieje, mozesz na probe przełożyć z innego vw i bedziesz wiedzial


the mechanic

Awatar użytkownika
krzysio1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: czw lis 15, 2007 23:40
Lokalizacja: Kielce/Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: krzysio1985 » czw lut 19, 2009 17:22

a ten zawor to zawor zwrotny dzieki niemu serwo dziala



Awatar użytkownika
adamgti
GTI
GTI
Posty: 1090
Rejestracja: sob paź 20, 2007 22:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: adamgti » czw lut 19, 2009 17:24

krzysio1985 pisze:a ten zawor to zawor zwrotny dzieki niemu serwo dziala
swrvo dziala i bez tego zaworu, on odpowiada jedynie za obroty kolego


the mechanic

AWGAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 16, 2008 23:21
Lokalizacja: OSTRÓDA

Re: Wzrost obrótów przy naciskaniu hamulca.

Post autor: AWGAN » śr lut 25, 2009 01:01

BLACK pisze:Witam mam u siebie silnik 2.0 8v czyli 2E . Mam dziwny objaw przy naciskaniu pedału hamulca tzn systematycznym naciskaniu tak np jak sie odpowietrza hamulce wzrastają obroty silnika. Czym dłużej pompuje tym coraz większe obroty.Przy pojedynczym naciśnięciu hamulca i trzymaniu go nic się śniedzieje .Dodam ze wcześniej miałem silnik 1.8 RP i było to samo.Dodam ze zmieniałem chyba juz ze 3 serva i na kazdym dzieje sie to samo.Gdzie szukać przyczyny bo zaczyna byc to irytujace .
ciężka sprawa z tymi obrotami hihi zmień sobie zaworek a poczujesz różnice chyba że kawałki floku wpadły w przewód a wtedy fajnie nie będzie .pozdrawiam



Awatar użytkownika
marepako
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt sie 12, 2005 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: marepako » śr lut 25, 2009 01:33

normalne zachowanie silnika i nie ma co kombinować bo tak jak zostało wyżej napisane jest to zwykła różnica ciśnień. obroty regulowane są przez podciśnienie więc każda zmiana w układzie odbija się na obrotach biegu jałowego. można spokojnie jeździć


One Man Crew

AWGAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 16, 2008 23:21
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: AWGAN » śr lut 25, 2009 10:07

marepako pisze:normalne zachowanie silnika i nie ma co kombinować bo tak jak zostało wyżej napisane jest to zwykła różnica ciśnień. obroty regulowane są przez podciśnienie więc każda zmiana w układzie odbija się na obrotach biegu jałowego. można spokojnie jeździć
ty to hubert jo :green_fuck:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr lut 25, 2009 10:09

BLACK pisze:Dodam ze zmieniałem chyba juz ze 3 serva i na kazdym dzieje sie to samo.Gdzie szukać przyczyny bo zaczyna byc to irytujace .
heeh wymien i 4 servo a tez Ci nic nie pomoze :D

tak dziala wspomaganie hamulców ;D wciskajac pedał zabierasz troszke podcisnienia , , auto sie delikatnie dusi , wiec musza podskoczyc obroty :) cala tajemnica :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lut 25, 2009 10:55

Serwo działa na zasadzie podciśnienia. Jak puszczasz pedał gazu to podciśnienie wzrasta w układzie ssącym i w serwie też ono jest. Dzięki temu właśnie podciśnieniu można lekko naciskać pedał hamulca i działa on lekko. Gdy na postoju naciskasz hamulec to wtłaczasz powietrze z serwa do układu ssącego, a co za tym idzie dajesz silnikowi więcej powietrza. To właśnie to powietrze podnosi ci obroty. Dzieje się tak w każdym aucie z przepustnicą w układzie ssącym. :helm:



andegrand1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 21:48
Lokalizacja: grudziadz

Post autor: andegrand1 » czw mar 26, 2009 23:17

witam mam pytanie czy kazde serwo jest przydzielone do danego silnika i np op diesla nie bedzie pasowalo do 1.3i PRODZE O POMOC piszcie na pw :grrr:


TYTANOWY JANUSZ

Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » czw mar 26, 2009 23:37

MI sie wydaje ze ten problem sie nazywa wielka stopa i jak hamujesz to wciskasz też gaz
jaki masz rozmiar buta???? :helm: :PP



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości