Brzeczek od włączonych świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pietrekbyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:28
Lokalizacja: CB
Kontakt:

Brzeczek od włączonych świateł

Post autor: pietrekbyd » czw mar 26, 2009 19:50

Cześć.Mam pytanko pod jaki kabel mam sie wpiąć w przełączniku świateł by po wyłączenia zapłony usłyszec sygnał buzera?chodzi mi o kolor dokładnie jest ich tam sporo...więc proszę o poradę.Z góry dzięki.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw mar 26, 2009 19:56

nie pod przełącznik świateł , tylko pod kostke stacyjki , styk S kabel brązowo - czerwony

[ Dodano: 26 Mar 2009 19:01 ]
z tym że to jest kabelek do oryginalnego piszczyka świateł , który piszczy po wyjęciu kluczyka , a światła masz włączone , a jaki Ty chcesz zamontować ?



Awatar użytkownika
pietrekbyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:28
Lokalizacja: CB
Kontakt:

Post autor: pietrekbyd » czw mar 26, 2009 20:04

Kupiłem jakis tam buzer za 3zl i chce by po wyłączeniu zapłonu piszczał gdy swiatła są włączone gdy sie zapomni....



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw mar 26, 2009 22:16

jeśli tak chcesz zrobić , na zwykłym piszczyku , to trzeba będzie pomyśleć jak to zrobić , trzeba będzie pomyśleć coś o diodzie lub malutkim przekażniku za 2 złote , bo normalnie nie ma jak takiego wstawić , oryginalny działa na innej zasadzie



Utul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 18, 2008 00:24
Lokalizacja: Marklowice

Post autor: Utul » czw mar 26, 2009 22:35

Witam
miś fazi pisze:jeśli tak chcesz zrobić , na zwykłym piszczyku , to trzeba będzie pomyśleć
jak to zrobić , trzeba będzie pomyśleć coś o diodzie lub malutkim przekażniku za 2 złote , bo normalnie nie ma jak takiego wstawić , oryginalny działa na innej zasadzie
Nie zgadzam się z tym. :panna:
Ja podłączyłem "-" buzera z przewodem gdzie występuje masa po otwarciu drzwi, a "+" buzera tam gdzie występuje napięcie, gdy włączysz światła. Działa mi to bez żadnych diod i przekaźników. :bigok:
Nie powiem jakie są kolory bo: nie pamiętam, i mam troche inny model VW.

Pozdro
Ostatnio zmieniony czw mar 26, 2009 23:12 przez Utul, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw mar 26, 2009 22:41

tu masz słuszną racje , nie pomyślałem żeby wykorzystać krańcówke drzwi , cały czas myślałem nad tym aby piszczało natychmiast po wyłączeniu auta , a światła by były zaświecone :prayer:

[ Dodano: 26 Mar 2009 21:43 ]
bo w oryginale mam tak że nie dosyć że musze mieć otwarte drzwi , to jeszcze musze wyjąć kluczyk ze stacyjki



Utul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 18, 2008 00:24
Lokalizacja: Marklowice

Post autor: Utul » czw mar 26, 2009 22:49

Witam
miś fazi pisze:tu masz słuszną racje , nie pomyślałem żeby wykorzystać krańcówke drzwi , cały czas myślałem nad tym aby piszczało natychmiast po wyłączeniu auta , a światła by były zaświecone :prayer:

[ Dodano: 26 Mar 2009 21:43 ]
bo w oryginale mam tak że nie dosyć że musze mieć otwarte drzwi , to jeszcze musze wyjąć kluczyk ze stacyjki
Czasem jest lepiej, zrobić coś jak najprościej. :pub:

Pozdro
Ostatnio zmieniony czw mar 26, 2009 22:52 przez Utul, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » czw mar 26, 2009 23:29

Kupiłem jakis tam buzer za 3zl i chce by po wyłączeniu zapłonu piszczał gdy swiatła są włączone gdy sie zapomni....
Podłącz go pod bezpieczniki jeden drucik do nr 7 a drugi do nr 12. Działa że gitarrra. Banalny montaż. :bigok: :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
pietrekbyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:28
Lokalizacja: CB
Kontakt:

Post autor: pietrekbyd » czw kwie 16, 2009 12:40

Dzieki kolego za porade kombinowalem pod bezpieczniki na nozke ale widocznie nie pod te co trzeba i brzeczal mi stale nawet jak kluczyk przekrecilem na zaplon.Podlacze po Twojemu i zobacze efekt.Dzieki....



Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » czw kwie 16, 2009 13:47

kup jeszcze mostek prostowniczy i zastosuj cos takiego wpinasz sie w bezpieczniki. jeden kabel do bezpiecznika os swiatel pozycyjnych a drugi pod bezpiecznik gdzie napiecie jest dopiero po przekreceniu kluczyka w stacyjce
Obrazek



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » czw kwie 16, 2009 14:04

jablonski89 pisze:kup jeszcze mostek prostowniczy i zastosuj cos takiego wpinasz sie w bezpieczniki. jeden kabel do bezpiecznika os swiatel pozycyjnych a drugi pod bezpiecznik gdzie napiecie jest dopiero po przekreceniu kluczyka w stacyjce
Obrazek
a w jakim celu? co da podlaczenie 4 diod, po dwie w kazda strone?



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » czw kwie 16, 2009 14:12

[ Dodano: Czw 16 Kwi, 2009 ]
adpap pisze:kup jeszcze mostek prostowniczy i zastosuj cos takiego wpinasz sie w bezpieczniki. jeden kabel do bezpiecznika os swiatel pozycyjnych a drugi pod bezpiecznik gdzie napiecie jest dopiero po przekreceniu kluczyka w stacyjce
Obrazek



a w jakim celu? co da podlaczenie 4 diod, po dwie w kazda strone?
No właśnie proszę wytłumaczyć co to daje...... :grin:
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 14:15 przez LASOT-A, łącznie zmieniany 2 razy.


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » czw kwie 16, 2009 15:16

proste. mostek prostowniczy dziala jako rozdzielacz. po przekreceniu stacyjki mamy wysoki potencjał na jednym przewodzie a na drogim niski, brzeczyk brzęczy sygnalizujac jednoczesnie ze musimy wlaczyc swiatla. po włączeniu świateł na obu przewodach mamy potencjał wysoki a zarazem brak różnicy potencjałów brzęczyk przestaje brzęczyć. po wyłaczeniu stacyjki mam syt odwrotna niz na poczatku, czyli na jednym jest potencjał wysoki a na drugim niski. brzećzyk sygnalizuje żeby wyłączyć światła. reasumując to urządzenie przypomina o włączeniu świateł oraz o wyłączeniu świateł :bigok:

mostek prostowniczy daje to ze za kazdym razem brzeczyk jest odpowiednio podlaczony

Sam posiadam taki układ w vw i jeszcze nigdy nie zostawilem samochodu na swiatlach oraz nigdy nie zaplacilem mandatu za brak wlaczonych swiatel :okej:
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 15:19 przez jablonski89, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » czw kwie 16, 2009 15:18

jablonski89 pisze:proste. mostek prostowniczy dziala jako rozdzielacz. po przekreceniu stacyjki mamy wysoki potencjał na jednym przewodzie a na drogim niski, brzeczyk brzęczy sygnalizujac jednoczesnie ze musimy wlaczyc swiatla. po włączeniu świateł na obu przewodach mamy potencjał wysoki a zarazem brak różnicy potencjałów brzęczyk przestaje brzęczyć. po wyłaczeniu stacyjki mam syt odwrotna niz na poczatku, czyli na jednym jest potencjał wysoki a na drugim niski. brzećzyk sygnalizuje żeby wyłączyć światła. reasumując to urządzenie przypomina o włączeniu świateł oraz o wyłączeniu świateł :bigok:
no to sprytne :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości