Problem z otwartą klapą bagażnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » pt lis 21, 2008 10:58

Witam wszystkich!!! Otóż w swoim golfiku mam podobny problem raczej kilka problemów,jestem posiadaczem golfika od 2tyg.ale obecnie go nie mam przy sobie czyli nie moge sprawdzić dokładnej przyczyny gdyż jestem obecnie w pracy na wyspach brytyjskich.Główne problemy jakie zdążyłem zauważyć to oczywiśćie 1) brak oświetlenia bagażnika(+jest wychodzi na to że -nie ma,dodam że zapalniczka działa bez problemu )
2)niedziałający zamek klapy bagażnika po włożeniu kluczyka nie mogę przekręcić ani w lewo ani w prawo.Posiadam alarm wiec on zamyka i otwiera.
3)brak spryskiwacza tył wycieraczka sie obraca ale nie pryska i zdążyłem sie zobaczyć że obraca sie razem z dyszą! Pompka podaje płyn bo słychać.
Teraz tak bedąc w polsce próbowałem zajrzeć chociaż do klapy ale za cholere nie mogłem zdjąć tego czarnego plastiku i na tym sie skonczyły moje oględziny. Pisze o tym teraz choć za trzy tygodnie będe dopiero w polsce ale chciąłbym wiedzieć gdzie uderzyć odrazu co wymienić aby wszystko działało jak należy.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt lis 21, 2008 15:02

bandit600 było parę razy. Na początek polecam: http://forum.vwgolf.pl/search.php
bandit_600 pisze:1) brak oświetlenia bagażnika(+jest wychodzi na to że -nie ma,dodam że zapalniczka działa bez problemu )
Powyżej masz opisany jeden ze sposobów naprawy.
bandit_600 pisze:3)brak spryskiwacza tył wycieraczka sie obraca ale nie pryska i zdążyłem sie zobaczyć że obraca sie razem z dyszą!
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Radas » wt lut 17, 2009 23:35

pasikx, pomysł bardzo dobry, jutro zabiram się za swój zamek, mikrowyłącznik już kupiony :grin:

[ Dodano: 18 Lut 2009 21:42 ]
pasikx, a napisz mi jak możesz jak podłączyłeś te kabelki. Są 3 a do oświetlenia są potrzebne tylko 2, ten 3 podejrzewam że ma coś wspólnego z centralnym ale jak je połączyć???



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » czw mar 26, 2009 18:24

Koledzy, a na co byście postawili, gdy sytuacja wyglądała tak.
na wstępie zaczęło mi pokazywać, ze klapa otwarta, po kilku dniach przestało pokazywać, następnie światło przestało świecić w bagażniku, nawet była sytuacja, że mi się 3 razy sama klapa zamknęła gdy otworzyłem auto z pilota. Dodam, ze alarm nie oryginalny, nie wiem czy był kiedyś ori bo z takim kupiłem już. Wiec gdy otwieram auto pilotem, i jeśli nie otworze w ciągu iluś tam sekund drzwi to nie zamyka się automatycznie, muszę sam go zamknąć. Więcej objaw samo zamknięcia nie było. już teraz nie pokazuje gdy klapę otworzę na włączonym silniku. Gdy otwieram auto, zapala się światło w środku auta, wiec komfort dostaje sygnał, brzęczyk tez działa gdy nie wyłączę świateł, wszystkie drzwi i bagażnik zamykają się i otwierają. Sprawdziłem przewody w peszli, są całe. Czyżby to mikrostyk z zamku bagażnika.



mariusz998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 23:10
Lokalizacja: Przysucha

Post autor: mariusz998 » sob kwie 04, 2009 10:02

witam temat jest dosc klopotliwyale rozwiazanie pasikx jes takies dosc racjonalne
Problem w tym ze trzeba wiedziec jak podlaczyc te kable.
Bo niestety czujnik w tym zamku jest odpowiedzialny tez za przedni chodzi o to ze jak jest uszkodzony tylni to przud tez niedziala i nie ma informacjo o otwartej klapie czy to przud czy tyl wiec bardzo prosze o napisanie jak te kabelki polaczyc by to dzialalo

czekam na odpowiedzi
:bajer: pozdro



pasikx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 21:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pasikx » sob kwie 04, 2009 11:42

przewod masy podlaczylem pod wspolny (oznaczenie COM na takich mikrowylacznikach) a pozostale dwa poprzez diody zlaczylem razem i podlaczylem do jednej z pozostalych nog wylacznika. Nie pamietam do ktorej ale jesli sie pomylisz to lampka w bagazniku bedzie swiecila przy zamknietej a gasla przy otwartej klapie - wiec odrazu będzie to widoczne.



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » ndz maja 31, 2009 12:22

pasikx pisze:Troche mniej widoczny sposób naprawy mikrowyłącznika w zamku ;)

Mikrowyłącznik za niecałe 2 zł:
Obrazek

Mikrowyłącznik zamontowany, zamek otwarty:
Obrazek

Zamek przymknięty:
Obrazek

Zamek całkowicie zamknięty:
Obrazek
Ja zrobilem tak jak to kolega pasikx
Wczoraj powalczylem z klapa i swiatelkiem w bagazniku. A wiec moj mikrostyk byl juz tak dojechany ze nawet nie przewodzil pradu. kupilem mikrostyk za 1,89 i udalo sie podlaczyc. Nie powiem troche pracy bylo, ale forum to studnia porad. Dobrze, ze cos takiego istnieje.
Jak nie bedzie dlugo pracowac to i tak nie bedzie czlowiek zly bo stratny ~2 zlote, i swoj czas poswiecony swojemu samochodowi nie idzie na marne, a nowy zamek 164pln w VW Serwis. Ponowna naprawa zajmie chwile. A tak swiatelko sie zapala i pokazuje na desce ze klapa otwarta.
Trzeba oczywiscie sie zaopatrzyc w narzedzia odpowiednie.



Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

Post autor: gatokane » ndz lis 29, 2009 00:31

Podobnie moj mikrostyk nie dzialal wiec zastosowalem zamiennik polecany wczesniej troche drobnej pracy ale moj stary umarl wiec nie bylo mozliwosci sprawdzic ktory kabel do ktorego wejscia a instrukcja ze braz do srodka a reszta bez znaczenia nie zdala egzaminu bo pomiary wskazywaly ze do com braz a do nc braz-niebieski i swiatlo w bagazniku swieci a po co ten braz-czarny bo u mnie zadnej reakcji podlaczony czy nie czy do trzeciego styku w mikro czy do tego nc co braz-niebieski wiec jakie jest jego znaczenie dodam ze na desce nigdy nie mielem sygnalizacji otwartej klapy czy drzwi.

Do odkrecenia zatrzasku to trzeba spline 10 a nie 8 jak opisane wczesniej chyba ze MKIV maja rozne ale po co ten trzeci kabel ?
Ostatnio zmieniony ndz lis 29, 2009 02:03 przez gatokane, łącznie zmieniany 1 raz.



virusut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 01, 2010 16:38
Lokalizacja: katowice

Post autor: virusut » pt sty 08, 2010 10:29

witam kuppilem nowy zamek ale co sie okazuje niemam kostki do podlonczenia do zamka mam tylko kabelki zaizolowane prosze o pomoc gdzie kupie taka kostke i jak ona sie nazywa prosze o pomoc i jak maja byc zalutowane te kabelki :bigok:
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 10:30 przez virusut, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 383 gości