Wymiana filtra paliwa RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Wymiana filtra paliwa RP

Post autor: Dystans6 » czw mar 26, 2009 00:37

Myśle ostatnio czy nie wymienić filtra paliwa w swoim golfie bo przygladałem sie ostatnio to jest on z 91 roku tak jak auto oryginal jeszcze i teraz myśle czy warto go wymienić czy lepiej sie nei dotykac jak wszystko działa czy wymiana coś pomoże moze lepsze cisnienie bedzie cos sie poprawi troche czy lepiej nie wymieniać tego co doradzacie .I jak taka wymiane sie powinno zrobić zeby nic nie popsuć nie zapowietrzyć układu itp ??



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Re: Wymiana filtra paliwa RP

Post autor: morfeusz86r » czw mar 26, 2009 00:43

Dystans6 pisze:Myśle ostatnio czy nie wymienić filtra paliwa w swoim golfie bo przygladałem sie ostatnio to jest on z 91 roku tak jak auto oryginal jeszcze i teraz myśle czy warto go wymienić czy lepiej sie nei dotykac jak wszystko działa czy wymiana coś pomoże moze lepsze cisnienie bedzie cos sie poprawi troche czy lepiej nie wymieniać tego co doradzacie .I jak taka wymiane sie powinno zrobić zeby nic nie popsuć nie zapowietrzyć układu itp ??
a olej w silniku i filtr oleju też masz jeszcze orginalny?



Robert KR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 05, 2007 16:41

Post autor: Robert KR » czw mar 26, 2009 00:48

ten filtr ma 18 lat,czy tylko mi sie wydaję? :smoke:


Golf in progress...7.07.09 Progress WSTRZYMANY...25.11.09 Start Progress....1.04.2010 Progress WSTRZYMANY.....26.03.2012 Golf SOLD.

...: SZUKAM PRACY-ZAOPATRZENIE kat.B,KOMIS SAMOCHODOWY,SKLEP MOTORYZACYJNY :...

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » czw mar 26, 2009 00:58

no wyglada na oryginał i ja jezdze juz ze 3 lata samochodzem wczesniej jezdzil w Polsce tez 3 lata u poprzedniego wlasciciela i nic nie mowil o wymianie ja tez nie wymienialem a z tego co widac na kanale to wydaje mi sie ze to oryginał jeszcze jest i wszystko tam oryginalne zabezpieczenia srubki nawet na pierwszy rzut oka wyglada ze przynajmniej z 10 lat nie byl wymieniany to co wymienic go ??bo tak jak mowie z fura problemow nie ma i chcialbym zeby to pozostalo ale moze by mu sie przydało nowe wiec nie wiem ?i jak to wymienic przede wszystkim czy poprostu odkrecic wyrzucic i wpiac nowy czy na cos trzeba zwrocic uwage bo nie wymienialem nigdy filtra paliwa olej i filtr oleju i powietrza to wymnieniam co 8-10 tys albo raz na rok a tu sie nie interesowalem nigdy .



muzykant

Post autor: muzykant » czw mar 26, 2009 01:22

Oczywiście, że profilaktycznie powinieneś wymienić. Ja po kupnie auta tak zrobiłem i nie narzekam. Zwróć uwagę czy wężyki nie są już popękane i czy je też nie warto wymienić. Przy montażu ważne jest zamontowanie filtra we właściwą stronę. Powinna być na nim namalowana strzałka.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości