Spalanie w golfie 3 ABD (1.4 60KM)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » sob gru 24, 2005 13:53

Może i świece - ale napewno nie 12, 13L - to juz sprawa cewki (wiem po swoim golfie)
A przez cewke jest możliwe 12, 13L dlatego że silnik zapali normalnie ale wraz sie coś popierdzieli cewce i pali tylko na 3 "gary" (przy spokojnej jeździe nawet nie odczujesz) czwarty cylinder dostaje paliwko normalnie ale nie ma iskry i sobie "wylatuje paliwko do wydechu" a te 3 pozostałe "nadrabiają straconą moc" i ciągnie przez to więcej paliwa :D
POZDRO & WESOŁYCH ŚWIĄT :D

[ Dodano: Sob Gru 24, 2005 12:58 ]
mnie tez zaczał ostatnio duzo spalac, nawet po 12-13 litrow lpg i moze i wiecej. myslalem ze to moze swiece ? wlasnie wymienilem filtr od gazu i raczej duzej poprawy nie ma. co do odpalania to jesli jest mroz to sa problemy ale tak to odpala ok. co robic? moze wymienic te cewke ?
Jeśli cewka jest do dupy objawy są takie: silnik nie poradzi zapalić bo nie dostaje iskry :D Wraz zapali - iskra sie pojawi i chodzi czasem to tylko 3 kręcenia, czasem 10 a czasem wogule echo :( rozbierałem cewke to jest tam ukł scalony i kto wie czy to on nie świruje :( ale to i tak nie do naprawy :D cza kupic nową POZDRO


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Re: Spalanie w golfie 3 ABD (1.4 60KM)

Post autor: maro » śr gru 28, 2005 16:41

No i Panowie cewka wymieniona i zero poprawy dalej to samo auto sie muli, a ze spalaniem jeszcze nie wiem ale podejrzewam ze bez zmian, z czesci to chyba jeszcze tylko zostalo do wymiany przeplywonierz i potencjometr na przepustnicy, po nowym roku znowu na warsztat i znowu diagnostyka 120 zł ale tym razem znalazlem warsztat co zajmuje sie naprawa wtryskow i gaznikow w VW.


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » śr gru 28, 2005 16:54

czytalem ze ponoc jak auto muli to moze tez byc wina zapchanego katalizatora mam zamiar po nowym roku go wywalic bo czasami tez mi auto sie dusi jak mu dam w gaz



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » śr gru 28, 2005 17:00

ksorzel pisze:czytalem ze ponoc jak auto muli to moze tez byc wina zapchanego katalizatora mam zamiar po nowym roku go wywalic bo czasami tez mi auto sie dusi jak mu dam w gaz
Tez tak kiedys myslalem i go wyciolem, mam wspawana rurke w to miejsce, ale zero poprawy bylo po tym zabiegu.


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości