Wymiana poduszek amortyzatorów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cwieku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 23:04
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Wymiana poduszek amortyzatorów

Post autor: Cwieku » śr mar 25, 2009 20:10

Czesc...
ostatnio zaczeło mi cos stukać w przednim zawieszeniu. odgłosy tak jkaby jaka nakretka sie poluzowała (głuche odgłolsy w przednim zawieszeniu). Na stacji diagnostycznej okazało sie ze zawieszenie b dobre, amorki tez a to jest wina górnych poduszek przednich amortyzatorów, bo jak koleś sie powiesił przy podniesionej masce na amorku to nie stukało.
Pytanie:
czy przy wymianie poduszek trzeba jeszcze cos dodatkowego wymieniać? I czy trzeba ustawiać zbieżność po tym?


[b]Nie dyskutuj z idiotami. Najpierw sprowadzą Cię do ich poziomu, później pokonają doświadczeniem.[/b]

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » śr mar 25, 2009 22:06

ja tez musz wymienic poduche, po całym zabiegu trzeba udac sie na geometrie. Najlepiej wymieniac obie strony na raz.



Awatar użytkownika
Cwieku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 23:04
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: Cwieku » śr mar 25, 2009 23:30

własnie wymieniam dwie strony jednoczesnie. dzieki za pomoc


[b]Nie dyskutuj z idiotami. Najpierw sprowadzą Cię do ich poziomu, później pokonają doświadczeniem.[/b]

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » czw mar 26, 2009 00:12

jak wymienisz juz to napisz jakie sa efekty, czy stukanie ustało... W moim przypadku gdy skrecam z prawej strony dobiega odglos jakby koło tarło o nadkole. Jak wymienie poduchy dam znac jaki rezultat.
Pozdro



cyrulinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:41
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Wymiana poduszek amortyzatorów

Post autor: cyrulinski » czw mar 26, 2009 11:32

Cwieku pisze:Czesc...
ostatnio zaczeło mi cos stukać w przednim zawieszeniu. odgłosy tak jkaby jaka nakretka sie poluzowała (głuche odgłolsy w przednim zawieszeniu). Na stacji diagnostycznej okazało sie ze zawieszenie b dobre, amorki tez a to jest wina górnych poduszek przednich amortyzatorów, bo jak koleś sie powiesił przy podniesionej masce na amorku to nie stukało.
Pytanie:
czy przy wymianie poduszek trzeba jeszcze cos dodatkowego wymieniać? I czy trzeba ustawiać zbieżność po tym?
jak ktoś pomyśli co rozkręcić to można na geometrii zaoszczędzić



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » czw mar 26, 2009 13:32

Ktoś pisał, że w mk4 nie robi sie geometri, co najwyżej zbieżność (geomatria jest "na stałe", nie regulowana, tak coś pisali chłopaki na forum).
U mnie przy skręcaniu skrzypi jak cholera, dziś mechanik rozbiera zawieszenie - prawdopodobnie wina łożysk. Sworznie wymieniłem kilka dni temu - bez efektu.
Co do poduszek - poczytajcie to
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2668411#2668411
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=207253
Jak będę wymieniał, to te właśnie włożę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 270 gości