Woda w skrzynce z Bezpiecznikami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » pn mar 23, 2009 18:35

pietka_86 pisze:urde patrzylem dzis tak bardziej dokladnie i tam w tej skrzynce z bezpiecznikami nie mam ani kropli wody i jakiej kolwiek wilgooci....ona jest tam z lewej strony kierownicy obok schowka na ksiazke serwisowa tak??
moze masz tak jak ja że woda spływa po wygłuszeniu nad skrzynką bezpieczników i potem tyłem sobie wpływa pod tapicerk.

Zrób sobie teki mały test, znajdź nad skrzynką bezpieczników pod wygłuszeniem otwór technologiczny, polej wodą po słupku i sprawdź czy z niego kapie. Jeśli nie to wlej wodę pod uszczelkę przedniej szyby z góry, jeśli woda sie pojawi to problem będzie przy podszybiu. Jeśli przy laniu do rynienki wystąpi wyciek to rozbiórka błotnika czeka



pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » pn mar 23, 2009 18:47

pewno dopiero jak sie cieplo zrobi bo teraz to nie ma szans...

[ Dodano: 23 Mar 2009 20:35 ]
no ale panowie tam nie ma od spodu zadnego scieku wody??????zeby to zpod tych dywanikow uciekalo?



marcinm23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 17:40
Lokalizacja: PT

Post autor: marcinm23 » pn mar 23, 2009 23:56

heh,dzis wymienilem uszczelke pod pokrywa silnika(nie wiedzialem ze to jest korkowe):D Silnik od razu odzył:) wczesniej falował jak firana na wietrze...
Ok...Noo dzis od strony pazazera mialem niezły basenik po nocy...Woda sie leje jak zauwazylem od strony silnika dmuchawy...cieklo po tapicerce jak cholera....
Za to od strony kierowcy sucho...Zgłupialem juz....Ogolnie za dwa tyg zabieram sie za naprawe tego...Zobaczymy jak to bedzie ..



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » wt mar 24, 2009 13:26

marcinm23 pisze:Woda sie leje jak zauwazylem od strony silnika dmuchawy..
czyli przecieka ci uszczelka na wlocie powietrza, otwórz maskę, zdejmij plastykowe podszybie i kratke wentylatora do okoła silikonem.



pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » wt mar 24, 2009 15:59

kurde to Wam sie leje na potege...umnie to pod wycieraczkami tylko jest....nie wiem a moze to byc u mnie tylko to,ze tak po zimie sie nazbieralo???poprostu wszystko co z butów zostalo to ztopnialo i pod spod poszlo???????????kurde juz nie wiem,moze to normalne???i moze trzeba tylko wyjac wszystko,pozadnie wysuszyc i bedzie ok...jakies nowe wygluszenia z filcu...co myslicie???



Awatar użytkownika
kudemac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 07, 2005 00:42
Lokalizacja: świdnik
Kontakt:

Post autor: kudemac » wt mar 24, 2009 19:18

witaam wszystkich czym przykleic folie do dzwi pod tapicerka bylem w chemicznym i nic takiego nie nie maja



Robert KR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 05, 2007 16:41

Post autor: Robert KR » wt mar 24, 2009 19:56

kudemac pisze:witaam wszystkich czym przykleic folie do dzwi pod tapicerka bylem w chemicznym i nic takiego nie nie maja
np.taśmą dwustronną :bajer:


Golf in progress...7.07.09 Progress WSTRZYMANY...25.11.09 Start Progress....1.04.2010 Progress WSTRZYMANY.....26.03.2012 Golf SOLD.

...: SZUKAM PRACY-ZAOPATRZENIE kat.B,KOMIS SAMOCHODOWY,SKLEP MOTORYZACYJNY :...

marcinm23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 17:40
Lokalizacja: PT

Post autor: marcinm23 » wt mar 24, 2009 21:05

89Bartezz pisze:
marcinm23 pisze:Woda sie leje jak zauwazylem od strony silnika dmuchawy..
czyli przecieka ci uszczelka na wlocie powietrza, otwórz maskę, zdejmij plastykowe podszybie i kratke wentylatora do okoła silikonem.
Dzieki lukne na to w weekend....
Panowie teraz taka sprawa:
Czy w Moim Golfie 1.6 rocznik 87 benzyna gaz jest sonda lambda?Moze ktos mi pokazac na focie gdzie ona mniejwiecej sie znajduje?
Dzis rano Moja kobieta dzwoni do mnie ze jej auto zgaslo i nie mogla zapalic....Przypone ze wczoraj wymienialem uszczelke pod kopułka zaworów i sie przestraszylem ze cos jest zle skrecone....Ale brat jej uratowal sytuacje zwyczajnie odpalajac auto(nie wiem czemu ona nie mogła)
Zaznacze ze auto stalo na zewnatrz w nocy i padała deszcz.
Chce teraz wymienic podstawe od gaznika oraz wlasnie ta sonde...
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2009 21:06 przez marcinm23, łącznie zmieniany 1 raz.



Kubi2306
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: śr sie 06, 2008 00:37
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: Kubi2306 » wt mar 24, 2009 23:17

U mnie niestety woda tez sie leje - na bezpieczniki (zwarcia mi sie robia) sam juz nie wiem co z tym zrobic. dzisiaj pół auta rozebrałem, uszczelniałem ale to i tak nic nia dało... woda nadal leci :grrr:



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » śr mar 25, 2009 09:09

Kubi2306 pisze:U mnie niestety woda tez sie leje - na bezpieczniki (zwarcia mi sie robia) sam juz nie wiem co z tym zrobic. dzisiaj pół auta rozebrałem, uszczelniałem ale to i tak nic nia dało... woda nadal leci :grrr:
Jeśli wyjąłeś błotnik, zalepiłeś tam co się da, wyciągnąłeś szybę, poczyściłeś odpływy, to spróbuj jeszcze uszczelkę do okoła przejechać silikonem. Jak to nie pomoże to jesteś takim samym pechowcem co ja... mi już brakło pomysłów na tą wodę



Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Wojtek-Ka » sob mar 28, 2009 07:51

Witam
Ja mam jeszcze jedno podejrzenie. Mianowicie zauważyłem ze mam mokrą rurkę od płynu do spryskiwaczy (ta która idzie do tylu w progu).Woda spływa po niej gdzieś z przegrody silnika chyba Także będę jeszcze oglądał wiązkę przewodów która idzie z komory silnika i miejsce w którym wchodzi ta rurka. Tylko mam pytanie z grubsza w którym miejscu to wchodzi do kabiny ?
Ostatnio zmieniony sob mar 28, 2009 08:23 przez Wojtek-Ka, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » sob mar 28, 2009 12:04

To byś musiał patrzeć jak idą przewody z zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy. ale gdzieś koło serwa hamulcy, bo wyżej gdzi ejest silniczek wycieraczek itd to o ile pamiętam nie idzie, tylko linka do maski, antena...

[ Dodano: 28 Mar 2009 19:45 ]
Wojtek-Ka, dobrze mówiłem , idzie koło serwa hamulcy.


a co do mojej zalewającej się skrzynki bezpieczników to chyba znalazłem mój problem, dziś po zdjęciu szyby ukazała mi się ładna ścieżka którą woda sobie płynęła i zatkany otwór odpływowy pod uszczelką. wszytki przez 3 małe wrzody na rancie na dachu...

dodam że woda leciała otworem technologicznym i malowanie pod błotnikiem nie przyniosło rezultatu



Wojtek-Ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lis 05, 2007 10:01
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Wojtek-Ka » ndz mar 29, 2009 07:39

Mógł byś bliżej powiedzieć gdzie to jest może i u mnie pomoże,



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » ndz mar 29, 2009 13:07

gdzie wchodzi ten przewód do spryskiwaczy czy otwór technologiczny?

Przewód do spryskiwaczy : patrząc na serwo hamulcy, za serwem trochę pod nim wchodzi ten przewód. najprościej to za zbiornikiem na płyn spryskiwaczy wychodzą przewody do spryskiwaczy. i po tych przewodach lecisz palcem. jeden idzie do góry i do spryskiwaczy przednich, drugi wchodzi w ścianę grodziową,

otwór technologiczny : zdejmujesz tą zabudowę pod deską od strony kierowcy ( tam gdzie bezpieczniki) całą że ukarze ci się widok od deski w górę. Wyjmujesz skrzynke bezpieczników z zawiasów, patrzysz w górę, odchylasz wygłuszenie i powinien ukazać się ten otwór
Obrazek ( foto zapożyczone od użytkownika krissek )



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 355 gości