dławi i gaśnie na paliwie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

erni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn cze 27, 2005 09:39
Lokalizacja: HollyWoodź
Kontakt:

dławi i gaśnie na paliwie

Post autor: erni » pn mar 23, 2009 00:35

Witam, mam ostatnio taki problem. Przy odpalaniu na paliwie dławi się i gaśnie. Żeby utrzymać auto na zapłonie trzeba pompować gaz nogą tak jak materac powyżej ok. 2000 obrotów, jeżeli nie pompuję obroty spadają i gaśnie. Kiedy tak trochę go pomęczę mogę przełączyć na LPG ale wtedy czasem trzyma sam wysokie obroty, czasem, ale raczej chodzi płynnie. Miałem taki myk miesiąc temu ale mu przeszło, teraz znowu. Dolewałem paliwa w międzyczasie z 2 stacji żeby wyeliminować ewentualność syfu. Spotkałem się już z opiniami takimi jak: woda w baku, silniczek krokowy i lewe powietrze. Zamierzam w najbliższe dni odwiedzić mechanika. Mieliście taką przygodę?
pzdr



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pn mar 23, 2009 09:22

obejrzyj dokładnie cały dolot, sprawdź filtr powietrza. bo przyczyn może być wiele między innymi powietrze gdzieś z pod podstawki wtrysku. Silniczek sprawdź jak już odpalisz w ten sposób: jak już ci zapali i będą jakieś wolne obroty, bez pompowania gazem, odłącz wtyczkę od korkowca jak usłyszysz zmianę pracy silnika tzn że krokowiec działa...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn mar 23, 2009 19:02

a sonda sprawna ?? rp z niesprawna sonda dostaje bardzo duzo paliwa i to moze byc przyczyna

a wkreca ci sie silnik na benzynie jak go podeptasz?? czy tylko do 2 tys


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Piotr TSBD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt gru 30, 2008 13:05
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Kontakt:

Post autor: Piotr TSBD » pn mar 23, 2009 19:15

Jeszcze może być że wtryski jak masz to się zasyfiły jak dużo jeździsz na LPG kup preparat do czyszczenia wftrysków wlej do benzyny i postaraj się pojeździć na paliwie i powinno pomóc


GTI pomyka:)

karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: karol27 » pn mar 23, 2009 19:40

A czujnki temperatury cieczy sprawny?



erni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn cze 27, 2005 09:39
Lokalizacja: HollyWoodź
Kontakt:

Post autor: erni » śr mar 25, 2009 00:19

Wtrysk był czyszczony m-c temu i jest ok. Mogłem się tego spodziewać - kiedy odpaliłem auto żeby jechać do mechanika zaskoczył od ręki... cwana bestia, przestraszył się. Zmienili filtr paliwa, jak narazie cyka w porządku.

[ Dodano: Sro Kwi 01, 2009 14:05 ]
zagadka wyjaśniona - z powodu bogatej mieszanki LPG komputer tak steruje dawką wtrysku że jest ona za mała żeby silnik chodził na Pb. Pomogło zresetowanie kompa, teraz ponoć powinienem wstawić jakiś moduł do resetowania.... chyba chodzi o emulator.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 358 gości