Wilgoć na podłodze MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Wilgoć na podłodze MK3

Post autor: NiCom » śr gru 28, 2005 00:55

Cała historia zaczęła się od tego że zamokła mi wykładzina od strony kierowcy i lekko od strony pasażera. Pojechałem do blacharza i z jego pomocą ustaliliśmy że woda dostaje się przez gumową uszczelkę od linki maski przedniej. Blacharz uszczelnił mi otwór silikonem akrylowym i woda przestała się dostawać. Kupiłem nowe maty wygłuszeniowe (te filcowe które były montowane w oryginale) ponieważ moje nasiąkły i skruszyła sie z nich guma.

Ostatnio więc jeżdze bez mat wygłuszających i widzę że na podłodze pojawia się wilgoć. Wytarłem całą podłogę położyłem gazety a na to wykładzinę i gumowe dywaniki (głębokie). Po 3 dniach podniosłem wykładzinę i zauważyłem od strony kierowcy szron na podłodze. Od strony pasażera było widać tylko wilgotną gazetę w miejscu nadkola.

Moje pytanie skąd może brać się ten szron - wilgoć ???

Dodam że auto nie ma szyberdachu, a nadkola po oględzinach są całe.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 28, 2005 01:05

może nagżewnica ci cieknie,albo ci uszczelki od drzwi i od przedniej szyby nie trzymają


:-k ...

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » śr gru 28, 2005 01:26

a korki gumowe w podlodze sa na swoich miejscach???? guma przez ktora przechodzi kolumna kierownicy?? chociaz na 90 % pewnie korek w podlodze nie trzyma sie blachy



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 28, 2005 01:27

marekk pisze:a korki gumowe w podlodze sa na swoich miejscach???? guma przez ktora przechodzi kolumna kierownicy?? chociaz na 90 % pewnie korek w podlodze nie trzyma sie blachy
a i to warto sprawdzić


:-k ...

ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » śr gru 28, 2005 01:34

mozliwe ze to przez korki gumowe w podlodze ze starosci moga juz nie odprowadzac wody jak trzeba itd



NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: NiCom » śr gru 28, 2005 01:40

Skoro te korki maja odprowadzac wode to dlaczego czesc z nich jest pokryta od spodu powloka antykorozyjna??



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 28, 2005 01:43

NiCom pisze:Skoro te korki maja odprowadzac wode to dlaczego czesc z nich jest pokryta od spodu powloka antykorozyjna??
i to jest błąd, trzeba tak robić zabezpieczenie antykorozyjne żeby nie zatkać


:-k ...

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » śr gru 28, 2005 11:45

mk2, 1.6 benz 5 drzwi... ten sam problem - doslownie bagienko sie robi pod gumowym dywanikiem u kierowcy , mokro mokro mokro :grrr: gazetki zmieniam co jakis czas, najpierw to byla wina szyberdachu, gdzies tam sobie cieklo... i splywalo - ale to zrobione .,.. i znowu woda


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » śr gru 28, 2005 13:35

a uszczelka przedniej szyby jest ok???? nie kapie gdzies poprzez skrzynke bezpiecznikow??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr gru 28, 2005 14:02

marekk pisze:
Auto: Skoda Fabia
Silnik: ASY
Posty: 79
Skąd: Lyski - Rybnik

Nowy postWysłany: Sro Gru 28, 2005 00:26 Odpowiedz z cytatem
a korki gumowe w podlodze sa na swoich miejscach???? guma przez ktora przechodzi kolumna kierownicy?? chociaz na 90 % pewnie korek w podlodze nie trzyma sie blachy
tak ja miałem to samo korki korki korki



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » śr gru 28, 2005 19:40

a ja miałem tak: wężyk który idzie w pierwszych słupkach (odpływ z szyb przednich) wyciągnął się z końcówki gumowej która jest widoczna pomiędzy zawiasami dźwi przednich , i miałem z tego powodu zawsze wodę pod wykładziną



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » śr gru 28, 2005 21:08

ta guma miedzy zawiasami to odplyw z szyberdachu jest



NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: NiCom » śr gru 28, 2005 23:31

A ja dzisiaj się dowiedziałem od lakiernika że te dziury w podłodze zatkane gumowymi zatyczkami to nie odpływ wody a otwory konstrukcyjne . Prawdopodobnie służą one do
1. Konserwacji
2. W czasie gdy karoseria jest zamaczana w fabryce w farbie w celu konserwacji nadwozia tymi dziurami spływa nadmiar "farby"

Nie wiem czy to prawda bo doświadczenia nie mam w tych sprawach ale myślę że znajdą się mądre głowy które potwierdzą lub zaprzeczą tej teorii



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » czw gru 29, 2005 09:56

miomio1 pisze:a ja miałem tak: wężyk który idzie w pierwszych słupkach (odpływ z szyb przednich) wyciągnął się z końcówki gumowej która jest widoczna pomiędzy zawiasami dźwi przednich , i miałem z tego powodu zawsze wodę pod wykładziną
Jak sprawdzić czy ten wężyk się wyciągnął, wyjąć tą gumę między zawiasami? i gdzie to jest przy szyberdachu?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości