MK3 Wibracje pedału sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czamarc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 06, 2005 08:37
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

MK3 Wibracje pedału sprzęgła

Post autor: czamarc » wt gru 27, 2005 20:54

Zauważyłem że, wkręcając silnik na obroty (przyspieszając), powyżej 2000 obr da sie wyczuć pod lewą nogą trzymaną na pedale lekko wibracje drgania oczywiście dociskając troche mocniej pedał sprzęgła zanikają. Na postoju efekt nie występuje. Czy to normalne? Może konczy sie sprzegło a może poduszki? A może coś ze skrzynią?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt gru 27, 2005 22:49

U mnie jest to samo.Nie mam zamiaru sie tym przejmować.Jakiś czas temu przy zimnym silniku słychać było grzechotanie sprężyn w sprzęgle.Podkręciłem obroty biegu jałowego i jest spoko.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt gru 27, 2005 23:09

Po pierwsze to nogi na sprzęgle się nie trzyma bo wyrabia sie łożysko oporowe i blacha wyciskowa sprzęgła.Te drgania które wyczuwasz to jest wyczuwane tarcie pręta o tą blachę orza współpraca tego pręta z łożyskiem oporowym .Normalne objawy i lepiej nic niekombinuj.Chyba że masz za dużo kasiory.pozdrawiam



czamarc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 06, 2005 08:37
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Post autor: czamarc » śr gru 28, 2005 08:46

Dodam że jeżdżąc samochodami innych marek podobnego efektu nie wyczówałem.
To drganie jest irytujące.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » śr gru 28, 2005 23:37

W innych autach masz inną zasadę działania sprzęgła.W Twoim jak naciskasz na pedał sprzęgła to ramię przy skrzyni idzie do góry a poprzez dżwignię w skrzyni naciska na łożysko oporowe które znajduje się w okolicy 5 biegu a to łożysko naciska na pręt który idzie przez środek wałka sprzęgłowego i wychodzi na wprost sprzęgła, docisku w środku którego jest taka blacha( która leży na słoneczku) za pomocą której rozłącza się skrzynia.Uffff ale się spociłem.Natomiast w innych a raczej w całej reszcie to masz łapkę wychodzącą ze skrzyni za którą jak ciągniesz (linką) to ta łapka naciska na łożysko oporowe i to łożysko naciska na słoneczko(docisk sprzęgła ) i rozłącza skrzynię :panna:Ale się natłumaczyłem i myślę że coś wyjaśniłem .Jak masz jakies pytania to pisz.Acha jak w tej całej reszcie masz położone łożysko oporowe to też będziesz czuł drgania i wibracje na sprzęgle.



rafalp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 07, 2006 16:13
Lokalizacja: Białystok

Re: MK3 Wibracje pedału sprzęgła

Post autor: rafalp » sob sty 07, 2006 16:43

To normalka prawie wszystkie VW tak mają nie bierz do bani.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 481 gości