Basen w bagażniku...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KamilSowa1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 22, 2008 09:06
Lokalizacja: Chorzów

Basen w bagażniku...

Post autor: KamilSowa1983 » pn mar 23, 2009 17:03

Witam!
Zaznaczam, że przejrzałem tematy dotyczące "popularnej" wody w bagażniku - jednak nic to nie dało. U mnie woda zbiera się z lewej strony bagażnika (pod miejscem na apteczkę-gaśnicę) w trakcie opadów. Próbowałem dociec skąd ale jak na razie nic nie znalazłem - reflektor w środku suchy, uszczelka bagażnika tez wygląda na całą. Wygląda jakby ciekło od strony błotnika - jest tam jakaś czarna zaślepka (idzie to zdjąć???).
Ma ktoś jakieś pomysły gdzie cieknie albo jak do tego dojść? No i jak to rozwiązać. Z góry dzięki.



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pn mar 23, 2009 17:24

jedz na myjkę wejdz do bagażnika z latarką i oglądaj dokładnie uszczelkę klapy -może wewnątrz uszczelki płynie i wycieka ( zdemontuj boczki w bagażniku jak posiadasz )



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn mar 23, 2009 17:25

sprawdzić uszczelki lapm, często woda przecieka między lampami


Obrazek
Obrazek

kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » pn mar 23, 2009 17:28

U mnie się tak dzialo z przodu samochodu lecz w Mk3
spowodowane to było zapchanymi odpływami szyberdachu...
Woda lala sie po slupku pod dywanik... :bigok:



ryger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lut 27, 2006 23:58
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: ryger » pn mar 23, 2009 21:25

kolega prezesso dobrze radzi - sprawdź uszczelki lamp


Nigdy nie rozmawiaj z debilem - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » pn mar 23, 2009 21:56

Ja przed chwilą swoją zalepiłem silikonem, teraz stoi na ulewnym deszczu i suchutko :grin: chociaż tutaj nie mam już wody xD



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn mar 23, 2009 22:07

Ja przed chwilą swoją zalepiłem silikonem,
ja też tak latem zrobiłem i jest gitara :bigok:


Obrazek
Obrazek

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Basen w bagażniku...

Post autor: esio10 » ndz mar 29, 2009 22:54

KamilSowa1983 pisze:Witam!
Zaznaczam, że przejrzałem tematy dotyczące "popularnej" wody w bagażniku - jednak nic to nie dało. U mnie woda zbiera się z lewej strony bagażnika (pod miejscem na apteczkę-gaśnicę) w trakcie opadów. Próbowałem dociec skąd ale jak na razie nic nie znalazłem - reflektor w środku suchy, uszczelka bagażnika tez wygląda na całą. Wygląda jakby ciekło od strony błotnika - jest tam jakaś czarna zaślepka (idzie to zdjąć???).
Ma ktoś jakieś pomysły gdzie cieknie albo jak do tego dojść? No i jak to rozwiązać. Z góry dzięki.
ja bym na twoim miejscu zdjal tapicerke jak masz w bagazniku - posciagal wczesniej te zaslepki i sprawdzil czy aby nie masz przegnitego nadkola !! ja mialem wlasnie przegnite - czyli w bagazniku w miejscu gdzie jest mococwany amortyzator do obudowy - ja mialem przegnite :/ i woda porywana przez kola podczas jazdy w mokre dni wirowo rozbryzgiwana -wpychala sie do auta i sobie splywala do srodka - sprobuj moze karchera i tylne oba nadkola przeczysc duza dawka wody pod cisnieniem = poczym wez latarke i swiec do nadkoli od zewnatrz -moze dostrzerzesz dziure albo korozje tak jak u mnie bylo - ale musisz pamietac ze to nadkola i moze dziury nie widac na skutek tego ze czasowa jest ona błotem zaciapkana ze tak powiem



Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: patryk2340 » ndz mar 29, 2009 23:38

Mam to samo, o czym mówi kolega esio10. Mocowanie kielichów do nadkola jest przegnite, można normalnie palce wsadzić :/ Oczywiście po jeździe w deszczu bagażnik pływa, aż woda spływa pod tylną kanapę.
Najlepiej dokładnie obejrzeć to mocowanie- połóż oparcie tylnej kanapy, będzie lepszy dostęp. Jeżeli nie będzie nic widać, warto też spróbować triku z lampką. Ja w ten sposób znalazłem u siebie "niespodziewajkę" :)
Trzeba to zrobić, bo któregoś dnia po wjechaniu w dziurę mi amor do środka wskoczy :/ pzdr


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Brdakus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 21:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Brdakus » śr kwie 01, 2009 21:43

Witam, mam identyczny problem w moim MK 4, identycznie robi sie mokro po lewej stronie bagażnika... doszedłem od czego to jest... nie wiem jaki jest tego powód... lecz pękł wężyk do spryskiwacza tylniej szyby który idzie gdzieś pod tapicerką w słupku.... i część płynu wylewa sie przez niego, dodałes ze w deszczową pogode... moze zbieg okolicznosci wtedy brudzą się szyby i moze je pryskasz? chyab że juz wcześniej znalazleś odpowiedź na forum, jeśli nie to miło mi było pomóc ponieważ jestem tu nowy:)

Pozdrawiam:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości