Golf Mk3 - glośny chałas z przodu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarecki22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 11, 2005 18:31
Lokalizacja: Środkowe Pomorze
Kontakt:

Post autor: jarecki22 » wt gru 27, 2005 18:53

Łożyska.Sprawdź czy hałas dobiega z przodu pojazdu czy z tyłu czy jak na zakręcie w lewo bardziej huczy czy w prawo, wtedy będziesz wiedział które koło.


dawniej MK1 1,3 79r., potem: MK3 1,8 92r., MK3 1,6 93r., czasami BMW Compact, szukam MK4 TDI

marcins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 18, 2005 22:42

Post autor: marcins » wt gru 27, 2005 18:56

no to czeka mie wymiana z tylnymi łożyskami sam sobie poradze ale z przodu to nie wiem. Będe musiał odwiedzić znajomego mechanika



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » wt gru 27, 2005 19:17

radzilbym ci tak sprawdzic lozysko- podnies samochod na lewarku i zakrec przednim kolem ktope jak uwazasz jest wadliwe-od razu powinno szumiec i ciezko sie obracac.Nieraz sie wydaje ze to jest z przodu a jest z tylu.Z przodu sam sobie nie poradzisz -potrzebna bedzie prasa.



marcins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 18, 2005 22:42

Post autor: marcins » wt gru 27, 2005 19:48

To od jutra biorę się do roboty najpierw tył z tym sam sobie dam rade.



rafalp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 07, 2006 16:13
Lokalizacja: Białystok

Post autor: rafalp » sob sty 07, 2006 16:47

Zacznij od sprawdzenia czy nie masz guza na przedniej oponie. Pasuje do opisanych przez ciebie objawów. Drgania występują w pewnym przedziale prędkości.



Awatar użytkownika
esterbeek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 05, 2005 00:07
Lokalizacja: krosno
Kontakt:

Post autor: esterbeek » ndz sty 08, 2006 23:18

Witam. Mam to samo. Mam to już z 5 tyś dosłownie autko jest cichutkie wydech jest w jajo (szukałem przyczyny i elstyczny przewód przed katalizatorem jest delikatnie pęknięty ale poprawiłem to - skrciłem. Dalej to samo. Co do łożysk to wykluczam - moge oczywiście siemyliić. To jest rezystancja. Weź odpał wóz na postoju i przytrzymaj go chwile na takich obrotach jakie masz przy setce. Jest to samo tylko w mniejszym wymiarze. Jak jedziesz to poprsotu buda dostaje dodatkowej rezystancji. W środku jest huk związany z obrotami. To samo jest na 1 2 3 4 5 biegu tylko na tych obrotach z czegoi na 5 naprawde jest mega huk.

Wiecie co. Ja stawiam na katalizator. Jeden koleś na forum gdzieś sie żalił że jak wywalił kata to nie może sobie poradzić bo samochod dostaje rezystancji. Bo ciągle jes za głośny pomimo nowego wydechu Co wy na to?

Ale jest jeszcze coś. Na całej długości od strony podłogi przynajmniej u mnie w pasku są takie badziewne blachy aluminiowe. Za katem łączą sie one i kumpel który miał pasata mówił że tam jest zgrzew i tam ten zgrzew lubi sie rozwlić i te blachy tak rezonują. Wlazłem po passa powyginałem te blachy i tak jakby ciszej ale dalej za głośno.

Poddaje temat pod rozważanie
Pzdrawiam


:axe: :axe: :axe:

[ Dodano: Nie Sty 08, 2006 22:26 ]
aha jeszcze jedno. Pzez cały czas mam wrażenie że skoro samochód dostaje takiej rezystancji nawet na postoju to równie dobrze mogę poduchy pod śilnikiem być padnięte. NA popracie takiego myśłenia mam tzw "szarpnięcie przejścia" przy gwałtownym przygazowaniu przy nieumiejętnej zmianei biegów. Ojciec ma MK3 z takim samym silnikiem i czegoś takeigo ne ma ani szarpnięcia ani buczenia. JAk myśłicie wchodzi to w rachubę? Poduchy pod silnikiem... :partyman: :partyman: :partyman:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości