100 stopni w AAZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » sob gru 24, 2005 16:18

homsky pisze:wentylator włacza sie w okolicach 100stopni i w momencie właczenia jezeli wskazówka pokazuje inaczej to znaczy że przekłamuje! Może byc że w momencie właczenia wskaźnik pokazuje 110stopni , a tak naprawde jest to temperatura 100, i analogicznie gdy wczasie jazdy pokazuje 100 , to tak naprawde jest 90!
Z tymi 100 stopniami to troche chyba przesadziłeś :hmm:

Z tego co wiem to pierwszy poziom załącza się na ok. 87 stopniach a drugi 95 :hmm: i musi zbijać w dół :dol: Jeśli tak nie jest to LIPA i trzeba uważać żeby nie zagotować :hmm:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob gru 24, 2005 17:06

Razal pisze:Z tymi 100 stopniami to troche chyba przesadziłeś

Z tego co wiem to pierwszy poziom załącza się na ok. 87 stopniach a drugi 95 i musi zbijać w dół Jeśli tak nie jest to LIPA i trzeba uważać żeby nie zagotować
ojjjjjj kolego przy 87stopniach to dopiero termostat zaczyna puszczac wode na duzy obieg i bez sensu żeby jednoczesnie przy tej temperaturze właczał sie wentylator! Wentylator włacza sie dopiero przy temperaturze 95-100stopni (nie pamietam dokładnie z dokładnoscia do stopnia), a co do gotowania wody to nie gotuje sie ona w 100stopniach tylko troche wyżej , bo układ chłodzenia nie jest typu otwartego tylko nadcisnieniowy!



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » sob gru 24, 2005 17:10

Wymień czujnik w chłodnicy, ja mam od Skody Octavia, termostat WAHLER i wskazuje mi 90...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » sob gru 24, 2005 17:52

hehehh mechanik chyba po szkole rolniczej specjalizacja ochrona paproci przed kleszczami
jaki bałwan z niego
od kiedy diesel nielubi ciepla
a niby dzieki czemu sie sapla ropa w cylindrach??
wlasnie dizeki temperaturze im wyzsza tym lepiej a optymalna to wlasnie 90stopni
kup sobie termometr taki zeby starczylo skali wsadz do zbiorniczka i zobacz ile rzeczywiscie ma plyn temperatury i wtedy osadzisz czy to wskaznik czy moze cos innego



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob gru 24, 2005 18:10

podczas dlugiej trasy 100 ciagle wedlug wskazan. malutkie odchyly, chlodnica goraca w gornej czesci,a w dolnej cieplutka. wentyla nie slyszalem,zeby pracowal. chyba wymienie ten czujnik temp na silniku. ja mam wskaznik na desce w ten sposob,ze 90 jest poziomo :) a niektorzy tutaj maja pionowo. silnik pracuje normalnie,woda sie nie gotuje,bo moge odkrecic kurek zaraz po zgaszeniu go. oczywiscie wybije troche plynu jesli jest ponad max,ale gdyby sie gotowala to by go wypieprzylo. jak po swietach wymienie czujnik to dam znac co i jak.

wesolych swiat zycze wszystkim :grin:



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » sob gru 24, 2005 20:16

SouleR pisze:chlodnica goraca w gornej czesci,a w dolnej cieplutka. wentyla nie slyszalem,zeby pracowal.
to poprostu w tym momencie wygląda na zapowietrzoną chłodnice


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz gru 25, 2005 01:11

a jak ja odpowietrzyc? niby uklad sam sie powinien odpowietrzyc, co nie?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz gru 25, 2005 12:30

SouleR pisze:a jak ja odpowietrzyc? niby uklad sam sie powinien odpowietrzyc, co nie?
chłodnicy sie nie odpowietrza , bo nie ma takiej potrzeby. Układ sam sie odpowietrza przez wężyk z chłodnicy do zbiornika wyrównawczego



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz gru 25, 2005 12:55

homsky pisze:
SouleR pisze:a jak ja odpowietrzyc? niby uklad sam sie powinien odpowietrzyc, co nie?
chłodnicy sie nie odpowietrza , bo nie ma takiej potrzeby. Układ sam sie odpowietrza przez wężyk z chłodnicy do zbiornika wyrównawczego
sprawdź czy tym wężykiem leci płyn jak ni to może być zapchany i już ci się tak zbytnio nie odpowietrzy


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn gru 26, 2005 12:13

plyn leci czyli uklad sie odpowietrza. to ze dol chlodnicy jest tylko cieply to moze byc spowodowane pedem powietrza z przed maski podczas jazdy. woda sie nie gotuje i temp jest stabilna. pozostaje wymiana czujnika temp i wtedy napisze jaki jest efekt.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » wt gru 27, 2005 17:17

Witajcie ja też teraz kupiłem golfika 3 z 1.9 AAZ i u mnie prawie zawsze jeżdżąć po mieście nawet w korkach stojąc mam przeważnie 70-85 stopni ale to i dobrze bo mam zepsuty czujnik w chłodnicy i wcale mi sięnia załącza wentylator :( ale na lato trzeba wymienic czujnik bo będzie niewesoło chuba jak zagotuje mi się płyn :( A jeszcze spytam kolegów którzy też mają motor AAZ co z tym ręcznym ssaniem? jak długo na tym trzeba jechac po odpaleniu zimnego motoru ?



Awatar użytkownika
Bartek84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 935
Rejestracja: pt lis 18, 2005 16:29
Lokalizacja: Legnica
Auto: Golf Mk7 GTI
Kontakt:

Post autor: Bartek84 » śr gru 28, 2005 15:23

A powiedzcie mi jaki kolor ma Wasz czujnik (pytanko do posiadaczy AAZ MKIII).


Mk7 GTI Stage 2

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » śr gru 28, 2005 15:28

Grzegi Siedlce pisze:A jeszcze spytam kolegów którzy też mają motor AAZ co z tym ręcznym ssaniem? jak długo na tym trzeba jechac po odpaleniu zimnego motoru ?
W ogle się na tym nie jeździ, wyciągasz do oporu, zapalasz, jak jest bardzo zimno, niech pochodzi na nim kislakaście sekund, potem wciśniesz i tylo...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 251 gości