Przedni zderzak jak odkrecic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz mar 22, 2009 15:38

Od dołu masz cztery śruby mocujące zderzak, chyba na klucz 17. Dwie z jednej strony i dwie z drugiej. Są tam jeszcze po dwie śruby na każdą stronę, jedna na klucz 13 trzymająca dwie części belki pod silnikiem ze sobą, i jedna chyba na 19 trzymająca te belki do podłużnicy. Jak będziesz ściągał zderzak to lepiej sobie coś podłóż pod belkę silnika bo będzie się trzymać tylko na dwóch śrubach, a słyszałem przypadki że komuś spadła belka, więc po ryzykować.



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » ndz mar 22, 2009 20:18

Zastanawiałem się czy bez wjazdu na kanał się obejdzie ale raczej nie....
obejdzie się ale auto na lewarek musisz dać i wczołgać pod niego



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz mar 22, 2009 20:27

Bez problemu to na zwykłym gruncie zrobisz. Byle by się położyć pod zderzakiem i żeby dostęp był do śrub. I nie zapomnij podlewarować belkę na wszelki wypadek, chociaż ja robiłem to bez tego. Ale lepiej dmuchać na zimne.



Awatar użytkownika
pnowak2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pt lut 13, 2009 15:32
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Post autor: pnowak2 » pn mar 23, 2009 14:46

Ja akurat wczoraj sciagalem przedni zderzak w moim mkII.
Ja robilem to na kanale dla komfortu wiekszego, ale jak koledzy pisza da sie to zrobic i bez niego.

Do odkrecenia po 2 srubki z podluznic. W rzedzie są 3, srodkowa cie nie interesuje tylko te zewnetrzne o numerze 17.

Przed przystapieniem do odkrecania bedziesz musial sciagnac plastikowe okragle zaslepki, przez ktora bedziesz mogl wprowadzic klucz.

Bedziesz potrzebowac grzechotke 17 z przedlużką najlepiej ale pewnie i bez da sie to zrobic

po wykreceniu ich calkowicie i odpieciu migaczy zderzak schodzi wysuwajac sie do przodu ladnie.

Co do sily przykrecenia wg instrukcji powinno to byc 82Nm, ja niestety nie mialem klucza dynamometrycznego wiec robilem na oko bazujac na tym jak mocno sruba trzymala podczas odkrecania, troche lewo no ale coz..

powodzenia.



kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » pn mar 23, 2009 17:12

http://www.forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=15

poczytaj , poszukaj.

[ Dodano: 23 Mar 2009 16:15 ]
Tutaj masz mod na pompe

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości