Problem z falującymi obrotami w 1.6 EZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DragonGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 22:48
Lokalizacja: Gródek ( KNS )

Problem z falującymi obrotami w 1.6 EZ

Post autor: DragonGTI » ndz mar 22, 2009 18:48

Witam!
Mam pytanie odnośnie tego samochodu..

Otóż sprawa wygląda następująco, po odpaleniu auta obroty zwiększają się do 2000obr/min (ssanie) i lekko falują.. następnie gdy silnik sie nagrzeje obroty spadają do ok 1000obr/min i tutaj też falują tyle że więcej niż na ssaniu.. wraz z falowaniem obrotów falują również światła i całe oświetlenie po prostu wszystko co się świeci w aucie i poza...

Jadąc kiedyś po prostej drodze wrzuciłem bieg 1 i puściłem auto żeby sobie samo jechało na wolnych obrotach i tak samo auto faluje ;/ tzn auto zachowuje sie tak jak obrotomierz.. jeśli obroty spadają to auto przywalnia, jak wzrastają to auto podrywa do przodu i tak cały czas;/ takie falowanie/zrywanie calym autem...
jeśli natomiast zwiększe obroty np do 2000obr/min i jadąc ze "stałym gazem" dzieje sie to samo ;/ wkurza mnie to...
nie wie ktoś co to moze byc??
jak wspomniałem w temacie

Golf 2 rok prod. 90r, poj. 1.6 (EZ) benzyna, gaźnik Pierburg 2E

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 22:38 przez DragonGTI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn mar 23, 2009 00:30

Witam
Sprawa dotyczy najprawdopodobniej gaźnika. Pisze najprawdopodobniej gdyż nie napisałeś nic o stanie układu zapłonowego, silnika itp.
Ale jak wspomniałem zakładam że silnik nadaje się do jazdy.
Więc tak:
1) przeczyść dyszę wolnych obrotów- znajdziesz ją u góry gaznika(forum też pomoże)
2) pryśnij dezodorantem w podstawę gaznika- obroty wzrosną wymień ją
3) wężyki w gazniku musza być szczelne
4) sprawne musza byc także membrany
To są podstawowe przyczyny falowania obrotów.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
DragonGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 22:48
Lokalizacja: Gródek ( KNS )

Post autor: DragonGTI » pn mar 23, 2009 22:45

NO tak nie wspomniałem pomimo tego wszystkiego da sie jezdzić i silnik odpala bez problemow..Twoje zalozenie bylo sluszne :)

posprawdzam to co napisałeś, bo myśle że masz racje co do tego i zobaczymy co wyjdzie.

Przy okazji mam pytanie ponieważ V max tego auta to 150-160km/h i za cholere nie moze dygnąć nawet o 5km/h obroty są (o ile dobrze pamiętam) chyba na ok 5000obr/min a jest 7000obr/min ..coś go trzyma.. czy to była by wina dysz?? czy po prostu tyle wyciąga i juz?

PzDr

wymiana wszystkich wężyków podcisnieniowych (jeden z tyl gaznika ledwo wisial) + sprawdzenie membran i na koniec wymiana reulatora napiecia wraz ze szczotkami rozwiazalo problem. :kac:
Ostatnio zmieniony ndz kwie 12, 2009 12:32 przez DragonGTI, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości