dzielenie tylnej kanapy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 21, 2009 22:21
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

dzielenie tylnej kanapy

Post autor: stela » sob mar 21, 2009 22:28

Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy. mam problem z dzieleniem tylnej kanapy (1/3) gdzie byl polamany zamek i nie dalo sie rozlozyc owej czesci kanapy.
kupilem w salonie w Wawie to co bylo ponoc potrzebne czyli trzy plastiki potrzebne do mechanizmu podnoszenia zwolnienia blokady zeby sie oparcie rozlozylo. wymienilem to wszystko i nie zaskakuje czyli cos musi byc wewnatrz oparcia ale nie mam pojecia jak soe do tego dobrac czy mial juz ktos taki problem z tym i czy moznapowiedziec mi jak sie dobrac do calego zamka w oparciu? bylbym bardzo wdzieczny jakby ktos pomogl mi z tym bo po co ludziom kombi jak nie ma skladanych siedzen... ale coz rok juz tak jezdze az teraz by mi soe przydalo rozlozyc co nie co...
pozdrawiam serdecznie i zycze milego wieczoru.
Mateusz



greg

Post autor: greg » sob mar 21, 2009 23:13

witaj - najprościej będzie jeśli zdejmiesz całkiem tapicerkę tej części kanapy a następnie spróbujesz zapiać samą tą blachę - zobaczysz co nie zazębia



stela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 21, 2009 22:21
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: stela » sob mar 21, 2009 23:43

chodzi o to ze nie da sie wogole ruszyc tej czesci. jest jakby zablokowana i nie wiem jak do tego dojsc bo nie jestem mechanikiem ani jakas zlota raczka a po co przeplacac jak mozna sie poradzic i probowac samemu... mozesz powiedziec jak to krok po kroku zrobic? sprawa wyglada tak ze jest 1/3 zablokowana mechanizm (plastik) caly wychodzi i widac chyba stelaz oparcia z gabka i tapicerke. jest tam jakas dziura do ktorej jak wsadze palec to chyba z 3 cm wchodzi reszta nie miesci sie bo za grube palce. otwierajac 2/3 kanapy nie wiem wogole jak ja wyciagnac. nie da sie ruszyc wogole 1/3 wiec sadze ze niew iem moze trzeba isc do serwisu i przeplacac... moze wiesz co i jak... bylbym wdzieczny :) pozdrawiam.
Mateusz



greg

Post autor: greg » ndz mar 22, 2009 00:00

więc tak - żeby mieć wygodę pracy - otwierasz drzwi - osłonach zawiasów siedziska 1/3 są zaślepki - jak są wydłub , a jak nei ma to tylko wykręć wkręty trzymające osłony zawiasów , następnie wyciśnij oś - czyli drut zawiasy - możesz teraz wyjąć z auta to siedzisko.
siedzisko 2/3 wedle uznania - wywalić albo odchylić. Złożyć oparcie 2/3
masz teraz dojście do boku znajdującego się na styku 1/3 z 2/3. Całe twoje zadanie polega na odczepieniu materiału oparcia - materiał ma na końcach plastiki które się zawija do środka i wsuwa w blachę - trzeba po prostu go wyciągnąć - zrobisz to w 2 liniach - czyli na górze tam gdzie zagłówek i na połączeniu 2/3 z 1/3. wtedy ręką możesz sobie już otworzyć



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości