Dziwny dzwięki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

CROW81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:50
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Dziwny dzwięki

Post autor: CROW81 » pn gru 26, 2005 14:16

Niewiem jak dokładnie opisac ten dźwięk i niewiem skąd on sie wydobywa, słychć ten dźwięk tak przy prękości 90km/h nie jest jednostajny tylko taki falujący. Kiedyś jak miałem poloneza to jak krzyżak w moście siadał poltek wydawał podobny dźwięk. Pomóżcie co to za dziwolong. WESOŁYCH KONCZĄCYCH SIE ŚWIĄT



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » pn gru 26, 2005 14:46

czy buczenie slychac przy przegubie? tzn taki dzwiek jak w bombowcu sie robi? czy jak slychac przy przegubie? bo wlasnie u mnie tak slyuchac... i wydaje mi sie ze to o wiele za glosno jak na zimowki,bo u nikogo tak na zimowkach nie slyszalem.. a prawdopodobnie mam cos z przegubem bo zaczelo stukac przy cofaniu na skreconych kolach - wesolych swiat :bigok:


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

CROW81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:50
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: CROW81 » pn gru 26, 2005 14:51

to raczej nie przegób bo to prz skręconych kołach nic nie puka. Dzwięk trudny do zlokalizowanie słycha go w całym samochodzie, można nazwa to buczeniem tylko też na początu myślałęm że to zimówki ale ale ten dzwięk robi sie coraz głośniejszy i jak mówłem jest taki flaujący i słycha go tylko przy 90 km/h niestety nic więcej nie potrafie powiedzie



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » pn gru 26, 2005 15:14

Ja również stawiam na łożysko któregoś koła, najprawdopodobniej tylne koła.



CROW81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:50
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: CROW81 » pn gru 26, 2005 15:34

dzięki chłopaki.
Jeszcze raz Wesołych Świąt



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Do CROW81

Post autor: DrLupus » pn gru 26, 2005 17:42

Witam,

Podobnie jak Ty jeżdżę Golfem 3 ale 1.8 :) Mam go od miesiąca i również u mnie słychać takie buczenie (jak bombowiec :) ) tylko i wyłącznie przy 90 km\h. Nie zauważyłem natomiast żadnych stuków pisków itp. z zawieszenia tym bardziej że przed zakupem udałem się do stacji obsługi na tzw. szarpanie no i wyszło że z zawieszeniem jest wszystko ok. Mam założone zimówki frigo 185/60/r14, ale felgi (stalowe) zapożyczyłem z Astry bo przy zakupie były tylko letnie oponki na 13". Nie wiem co jest przyczyną tego hałasu. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek :) pzdr



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Do CROW81

Post autor: Rafał G2 » śr gru 28, 2005 01:05

DrLupus pisze:Witam,

Podobnie jak Ty jeżdżę Golfem 3 ale 1.8 :) Mam go od miesiąca i również u mnie słychać takie buczenie (jak bombowiec :) ) tylko i wyłącznie przy 90 km\h. Nie zauważyłem natomiast żadnych stuków pisków itp. z zawieszenia tym bardziej że przed zakupem udałem się do stacji obsługi na tzw. szarpanie no i wyszło że z zawieszeniem jest wszystko ok. Mam założone zimówki frigo 185/60/r14, ale felgi (stalowe) zapożyczyłem z Astry bo przy zakupie były tylko letnie oponki na 13". Nie wiem co jest przyczyną tego hałasu. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek :) pzdr
W twoim przypadku też stawiam na łożysko, ale sprawdź jeszcze czy buczy wtedy kiedy auto na luzie toczy się 90 km. W moim G2 miałem podobny przypadek, tyle że buczało mi przy 60km, poniżej przestawało i powyżej też, do momentu kiedy wykręciłem 110km, wymieniłem tylne łożyska i problem znikł :) pozdrawiam



marcins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 18, 2005 22:42

Post autor: marcins » pt gru 30, 2005 12:50

na 99% to łożysko.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 493 gości