Diagnostyka na stacji kontroli pojazdów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Diagnostyka na stacji kontroli pojazdów

Post autor: swinkz » pt mar 20, 2009 13:28

Witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć dokładnie czemu niektórymi golfami - w moim przypadku jest to GOLF IV GTI 99r. NIE MOŻNA wieżdżać na rolki na stacji diagnostycznej?

Pozdrawiam,
Wojtek



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pt mar 20, 2009 13:51

Przyznam się że nie słyszałem o czymś takim. A nie pozwolili Ci wjechać na rolki czy tylko ze słyszenia o tym wiesz?
Ostatnio zmieniony pt mar 20, 2009 13:52 przez bibi466, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt mar 20, 2009 13:56

Nie ma takiego przepisu bo rolki służą do sprawdzenia hamulców i amortyzatorów. Co innego trzepaki. Jest w naszym kraju wiele przypadków wyrywania sworzni, pomimo, że były nowe.



Awatar użytkownika
Piter
_
_
Posty: 777
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:28
Lokalizacja: MysloVWitz

Post autor: Piter » pt mar 20, 2009 14:02

Jakąś ścieme ci gościu na stacji zaszył ;)


Obrazek
TYLKO ZOMBI JEŻDŻĄ KOMBI :P
Mój Golf V6 - aktualizacja 03.2019

swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pt mar 20, 2009 14:16

to bylo tak: pojechalem na stacje i na rolkach wyszla mi nierowna sila hamowania (lewe kolo na luzie przyhamowywalo) i znajomy mechanik pwoiedzial mi ze w moim aucie w skrzyni jest jakies male cos co to powoduje i ze na rolkach mozna to rozwalic... - koszt ponoc jest spory... po czym pojechalem na stacje powiedzialem o tym osobie sprawdzajacej i juz na rolkach nie bylem...

chodzi mi o to cos co powoduje ta nierownosc w sile hamowania na luzie... dodam tez ze ponoc mojego auta nie wolno holowac itd...



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt mar 20, 2009 15:21

O ile wiem to to z holowaniem a za tem i z rolkami jest niedopuszczalne w niektórych modelach starego Citroena z automatyczną skrzynią biegów ze względu na tą skrzynię, dopuszcza się holowanie do 30km i z mała prędkością w ostateczności, normalnie to laweta, ale o co chodzi to nie wiem.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pt mar 20, 2009 15:31

Jacek75 pisze:...a z automatyczną skrzynią biegów ze względu na tą skrzynię...
Mam manualna skrzynie biegow :)



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt mar 20, 2009 15:49

Jacek75 pisze:O ile wiem to to z holowaniem a za tem i z rolkami jest niedopuszczalne w niektórych modelach starego Citroena z automatyczną skrzynią biegów ze względu na tą skrzynię, dopuszcza się holowanie do 30km i z mała prędkością w ostateczności, normalnie to laweta, ale o co chodzi to nie wiem.
No właśnie, a co z rolkami przy automatycznej skrzyni biegów?
Bo zaraz będę miał czas przeglądu, więc dobrze byłoby wiedzieć :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pt mar 20, 2009 16:26

Kamel pisze:No właśnie, a co z rolkami przy automatycznej skrzyni biegów?
Bo zaraz będę miał czas przeglądu, więc dobrze byłoby wiedzieć :-)
Przy automacie wogole lepiej nie wjezdzaj na rolki ani nic podobnego... Mam passata 19tdi w automacie i nawet na rolkach moze sie sypnac skrzynia :/ wiem to po sobie :/



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » pt mar 20, 2009 16:31

bibi466 pisze:Przyznam się że nie słyszałem o czymś takim. A nie pozwolili Ci wjechać na rolki czy tylko ze słyszenia o tym wiesz?
Może wjechał, z przeproszeniem, w krowi placek...
:bajer:


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pt mar 20, 2009 16:39

Bronco pisze:
bibi466 pisze:Przyznam się że nie słyszałem o czymś takim. A nie pozwolili Ci wjechać na rolki czy tylko ze słyszenia o tym wiesz?
Może wjechał, z przeproszeniem, w krowi placek...
:bajer:
dobra koniec dziecinnej zabawy... kolega bronco sie wykazal a teraz wrocmy do tematu - sprawa jest dla mnie dosc istotna.



greg

Post autor: greg » pt mar 20, 2009 18:58

swinkz, coś nie tak - bo jeśli nei masz automatycznej skrzyni biegów a jedno koło ci przyhamowało to wina jest po stronie raczej hamulców no chyba ze faktycznie skrzynia się już sypie - jedź na inną stację niech ci zmierzą - myślałem ze nie chcą cię wpuścić na rolki bo masz tak niską zawiechę (to jest istotna przyczyna).
Co do innych ciekawych informacji - poziom zużyci amortyzatorów będzie inny na zimówkach niż letnich (wysokość opony + ciśnienie)
Ostatnio zmieniony pt mar 20, 2009 18:58 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



pavwcio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt mar 07, 2008 21:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pavwcio » pt mar 20, 2009 19:37

swinkz pisze:Jacek75 napisał/a:
...a z automatyczną skrzynią biegów ze względu na tą skrzynię...
Miałem miesiąc temu przegląd.Podjechałem do VW na Krańcową gdzie byłem umówiony z mistrzem serwisu.Na miejscu nie robią badań ale umówiliśmy się że podjedziemy na stacje diagnostyczną aby On był przy przeglądzie i mógł przypilnwać wszystkiego bo chciałem żeby auto było naprawde dobrze sprawdzone(z doswiadczeniem jakie posiada łatwo "wyłapałby" pierwsze niepokojące sygnały). Oczywiście nie rozpisywałbym się tak ale.... mam automatyczną skrzynie i sądzę,że gdybym nie mógł być na rolkach to "mój mechanik" by się odezwał na ten temat.



greg

Post autor: greg » pt mar 20, 2009 19:56

pavwcio pisze:Oczywiście nie rozpisywałbym się tak ale.... mam automatyczną skrzynie i sądzę,że gdybym nie mógł być na rolkach to "mój mechanik" by się odezwał na ten temat.
po prostu włączył D - koła się toczyły powoli - rolki też napędzały - jak hamujesz to jest ok - problem by był gdyby np włączył P i zaczął kontrolować lub wyłączył silnik



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości