Nie chce odpalac na zimnym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pablo20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt mar 24, 2006 22:30
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Nie chce odpalac na zimnym silniku

Post autor: Pablo20 » wt mar 17, 2009 20:24

Witam wszystkich
Wiec tak mam problem z VW Vento 1.6 rok 93. Vento nie chce odpalać rano na zimnym silniku. Przy pierwszym przekręceniu kluczykiem strasznie śmierdzi benzyna (auto niema gazu tylko paliwo) jak za pierwszym nie złapie bo czasem się zdarzy że się uda ale to tylko na dużym mrozie jak jest wilgoć już nie da rady trzeba kręcić i kręcić świece się zalewają całe. Przez to kręcenie padł całkiem rozrusznik czy mógł być przyczyną tego nie odpalania??A jak już odpalił chodził nie równo a podczas gwałtownego wciśnięcia gazu dławił się i prawie gasł .Alę jak auto załapię i uda się odpalić i złapię temperatury to kręci pięknie za pierwszym razem za każdym razem i wszystko jest ok. nie ma dławienia . Świece są nowe ,przewody też akumulator nowy palec i kopułka nowy , nie dawno tez wymieniałem rozrząd z pompą wody ale to w sumie nie ma znaczenia masa auta ok dokręcona . Byłem dziś na komputerze ale ani jednego błędu. Czy to może coś być z ssaniem lub wtryskiem ze zalewa świecę jaki jest powód . Podejrzenie jest jeszcze na czujnik temperatury(nowy znaczy się nie cały rok temu wymieniany) bo on odpowiada z załączenie ssania ale w kompie nic nie pokazało? Pomocy i z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt mar 17, 2009 22:19 przez Pablo20, łącznie zmieniany 1 raz.



jagr14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: śr maja 24, 2006 09:21
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: jagr14 » wt mar 17, 2009 20:47

no wlasnie obiawy jakby to czujnik byl. wypnij wtyczke czujnika i wtedy spróbuj odpalic



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » czw mar 19, 2009 18:15

i co sprawdziłeś brat ten czujnik?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Pablo20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt mar 24, 2006 22:30
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Post autor: Pablo20 » czw mar 19, 2009 22:14

nie na razie rozebrany rozrusznik i wymieniony bendeks według mnie lepiej pali ale zobaczymy co sie bedzie działo przez następne dni a szczególnie przy po rannym odpalaniu potem sie zobaczy.ale rozrusznik nadal jest strasznie głośny



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości