Brak podświetlenia konsoli regulacji nawiewu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tosiek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 18:19
Lokalizacja: S-c

Brak podświetlenia konsoli regulacji nawiewu.

Post autor: tosiek83 » czw mar 19, 2009 16:57

Witam

Mam taki oto problem, od dłuższego czasu nie mam podświetlenia konsoli nawiewu, kiedyś działało :). Gdy postukałem dłonią w konsole nawiewu zaczynało działać po czy po jakimś czasie gasło. Teraz gdy nawet stukam w konsole to wogóle się nie zapala, nawet na chwile.

Czyżby to spalone żarówki podświetlenia czy może z tyłu za konsolą jest jakieś złącze i ono właśnie się poluzowało i dlatego nie działa.
W necie znalazłem opis wymiany żarówek http://vw2.info/vwforum/porady/wymiana.html ale nie znalazłem nic o tym jak zdemontować całą konsolke.

I tu się pojawia moje pytanie: jak zdemontować konsolke aby nic nie zepsuć (nie połamać).

A może jest jakaś inna przyczyna niedziałającego podświetlenia konsoli regulacji nawiewu.



greg

Post autor: greg » czw mar 19, 2009 17:03

tosiek83 pisze:Gdy postukałem dłonią w konsole nawiewu zaczynało działać po czy po jakimś czasie gasło.
trza było się w głowę stuknąć - wyjąć środkowe pokrętło i podgiąć nóżki od żarówki a teraz to tylko wymiana żarówki zgodnie z opisem w twoim linku
tosiek83 pisze:ale nie znalazłem nic o tym jak zdemontować całą konsolke.
a po co -co ci w końcu nie świeci



tosiek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 18:19
Lokalizacja: S-c

Post autor: tosiek83 » czw mar 19, 2009 17:10

greg pisze:trza było się w głowę stuknąć
:grin:

No to nic biore się za wymianę żaróweczki.

A całość chciałem zdemontować gdyż myślałem że może coś być nie tak ze złączem z tyłu.



greg

Post autor: greg » czw mar 19, 2009 17:44

tosiek83 pisze:A całość chciałem zdemontować gdyż myślałem że może coś być nie tak ze złączem z tyłu.
najczęstsza przyczyna jest najprostsza - brak styku bo żarówka jest właściwie bez oprawki



tosiek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 18:19
Lokalizacja: S-c

Post autor: tosiek83 » czw mar 19, 2009 18:25

Jeszcze mam jedno pytanko. Wg tego opisu http://vw2.info/vwforum/porady/wymiana.html żarówka znajduje się tylko pod środkowym pokrętłem, a co z pozostałymi pokrętłami, czy pod nimi też są żarówki? Czy może żarówka z pod środkowego pokrętła wystarcza do oświetlenia sąsiednich pokręteł. Trochę to dziwne żyby żarówka była tylko pod środkowym pokrętłem, no ale lepiej zapytać, no nie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości