Dziwny dzwięk w mkIII (rośnie wraz z prędkością)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

AndrzeR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 07, 2005 18:26
Lokalizacja: Szczecin

Dziwny dzwięk w mkIII (rośnie wraz z prędkością)

Post autor: AndrzeR » ndz gru 25, 2005 01:06

Witam!!
Mam problem z moim MK3 a mianowicie:
Jeżdże na oponach 195/50 alusy 15. Już przy prędkości okolo 50 km/h zaczyna pojawiać się jakiś dziwny dzwięk jakby buczenie, który rośnie wraz z prędkością (tak przy 100 jest dosyć glośny). Nie jest to typowe buczenie ale tak jakby coś obcieralo (polaczenei buczenia i lekkiego obcierania).Nie wiem czy to wina opon czy może coś poważniejszego.Bylbym wdzieczny za jakąs sensowną rade!!!!



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz gru 25, 2005 01:20

AndrzeR pisze:Witam!!
Mam problem z moim MK3 a mianowicie:
Jeżdże na oponach 195/50 alusy 15. Już przy prędkości okolo 50 km/h zaczyna pojawiać się jakiś dziwny dzwięk jakby buczenie, który rośnie wraz z prędkością (tak przy 100 jest dosyć glośny). Nie jest to typowe buczenie ale tak jakby coś obcieralo (polaczenei buczenia i lekkiego obcierania).Nie wiem czy to wina opon czy może coś poważniejszego.Bylbym wdzieczny za jakąs sensowną rade!!!!
a zimówki masz załozone,u mnie ten probłem się pojawił po założeniu zimówek własnie



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz gru 25, 2005 11:54

Hi. Myslę,że skoro 195/50R15 to ocierac nie powinno,ja mam w mk2 185/65 R14 i jest ok,a koles ma w jetce 195.Podsune taki przypadek:gośc kupił mk2 z niemiec i strasznie przód huchał,niosło sie po całej budzie.Wymieniono łozyska przód, łozyska tył,osłuchano skrzynie biegów- na marne.Nadeszła zima,gość kupił debicę frigo-załozył i jak ręką odjął!Letnie fuldy na oko nie miały ani guzów,ładny bieżnik i wogóle nie wydawało się,że to ich wina.Czasem bywa tak,ze zła geometria zetnie opony w takie ząbki i wtedy wyją one w czasei jazdy.Zmień koła na jakieś pożyczone i zobacz?A może to jednak łozyska?pojedź slalomem i sprawdź,czy jak sie fura przechyla to dźwięk się znacznie zmienia?Jak coś-pisz



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » ndz gru 25, 2005 12:27

opony 195/50 R15 sa zalecane do golfow 3 wiec nie powinno moim zdaniem nic obcierac, a co do buczenia to moze byc wszystko od poprostu slabych opon (zalozmy kupiles uzywki i sa troche dojechane) po krzywe felgi czy tez jak pisza zimowki ktore z reguly zawsze troche halasuja



AndrzeR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 07, 2005 18:26
Lokalizacja: Szczecin

Buczenie

Post autor: AndrzeR » ndz gru 25, 2005 12:47

Raczej nic mi nie opciera tylko taki podobny dzwiek dochodzi z tylenej czesci auta w sumie takie dziwne wlasnei buczenie. Opony sa letnie i nie wiem niestety czy byly zalozone uzywki czy nowki.Sprowadzilem auto z nemiec wlasnie z takimi oponami a na dodatek obnizone ze sportowymi zawiasami.Troche mnie zdziwil ten dzwiek i nie bede klamal ze sie troche przerazilem ale skoro to wina opon to jestem spokojny.Wczesniej jedzilem tylko POLO ktory opony mial raczej jak od taczki no i normalne zawieszenie :P:D



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » ndz gru 25, 2005 14:45

a może to łożyska???


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
tommi3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 22:53
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: tommi3 » ndz gru 25, 2005 16:43

moim zdaniem to sa opony, u mnie tez pojawiaja sie dziwne dzwieki w postaci gwizdow i wiem ze sa to opony, gwizd rosnie wraz z predkoscia i jest takze uzalezniony od nawierzchni, im droga gladsza (asfalt malo chropowaty) tym gwizdy glosniejsze, normalna sprawa w coniektorych zimowkach, nie dlatego ze opona jest juz troche dojechana, czy felga krzywa, taki bierznik, taka opona i tyle... :)


VW Golf III GTI 20 Jahre

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pn gru 26, 2005 09:41

Witam,

Ja mam od niedawna golfa 3 i u mnie też pojawia się "buczenie" ale tylko przy 90 km/h. Powyżej i poniżej tej prędkości jest spokój. A opony mam Frigo 185/60/r14 - tylko felgi są od Astry chyba... I też nie wiem co to za buczenie??? pzdr



ozzmosis

Post autor: ozzmosis » sob sty 07, 2006 01:14

Też mam takie buczenie... Jak mi powiedział mój zaufany mechanik to w 90% opony.
Pozdrawiam.



AndrzeR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 07, 2005 18:26
Lokalizacja: Szczecin

Buczenie

Post autor: AndrzeR » ndz sty 22, 2006 23:14

Najlepsze jest to ze to na bank nie sa to opony a to z tego wzgledu ze przez tydzien czasu mialem spokój z tym buczeniem. Bez wzglegu na predkosc w kabinie bylo niesamowicie cicho doslownie jakbym jechal jakas limuzyna. Potem ni stad ni zowad znowu sie zaczelo. Nie wiem czy to lozyska ale raczej nie wydaje mi sie gdyz przeciez ten dzwiek musialby byc pernamentny a nie raz jest raz nei ma (szczegolnei w takim odcinku czasu-tydzien).Wydaje mi sie ze jest to tlumik ale nie jesstem pewien. Wymienilem srodkowy ale i tak jest ten dzwiek.I nie jest to typowe basowe buczenie ciezko to w zasadzie opisac tylko raczej takie buczenie polaczone z jakby opcieraniem.,Ludzie pomożcie bo juz sam nie iwem !!Za wszelkie rady bardzo dziekuje!!



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » ndz sty 22, 2006 23:28

ciezka sprawa bo bym mimo wszystko szukal przyczyny gdzies w oponach, felgach etc.
nie wiem jak ma sie do tlumika to buczenie ale sprawdz katalizator jak juz jest stary i pusty w srodku to troche halasuje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 522 gości