SKF czy marna podróba?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pyton50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt lut 19, 2008 00:26
Lokalizacja: GCZ

SKF czy marna podróba?

Post autor: Pyton50 » czw mar 19, 2009 00:24

Zamówiłem pompę wody do 1Z firmy SKF i otrzymałem takie coś!Co o tym sądzicie bo mi ta pompa wygląda na lipną podróbę!!! Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw mar 19, 2009 00:42

a można wiedzieć po czym to stwierdziłeś że to lipna podróba, ja tam nic dziwnego nie widzę.


Obrazek

Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » czw mar 19, 2009 00:50

Lipna podróba. Ja kupowałem pompę wody w oryginalnym pudełku z intercarsu i nie miała jakiś tam powyginanych blaszek tylko identyczny z originalnym ślimak odlany w jednej formie wprowadzający wodę w ruch. Te balszane łopatki to będa tylko chechłać wodę w miejscu a ślimak całkowicie wypełniajacy przestrzeń w pompie nadaje wodzie ładny ciąg i przez to chłodzenie moim zdaniem jest o wiele lepsze. To tak jak byś porównał naped w statku na śrube ze starymi parowcami gdzie po bokach lub z tyłu były wielkie koła łopatkowe. Poza tym ile zapłaciłeś za tą pompę powinna kosztować min 120 pln połówka lub cała za 170. Kto oszczędza ten 2 razy traci...


Tomek Dx

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » czw mar 19, 2009 00:52

Pyton50 pisze:...Zamówiłem pompę wody do 1Z firmy SKF i otrzymałem takie coś!Co o tym sądzicie bo mi ta pompa wygląda na lipną podróbę!!!...
To jest oryginał SKF. Masz na odlewie wybity numer katalogowy VKPC81401, oraz logo firmy SKF, no i oczywiście charakterystyczny niebieski wirnik :grin: .

Porównaj ze zdjęciem z katalogu SKF:

Obrazek


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw mar 19, 2009 09:08

Tomek_Dx pisze:Lipna podróba. Ja kupowałem pompę wody w oryginalnym pudełku z intercarsu i nie miała jakiś tam powyginanych blaszek tylko identyczny z originalnym ślimak odlany w jednej formie wprowadzający wodę w ruch. Te balszane łopatki to będa tylko chechłać wodę w miejscu a ślimak całkowicie wypełniajacy przestrzeń w pompie nadaje wodzie ładny ciąg i przez to chłodzenie moim zdaniem jest o wiele lepsze. To tak jak byś porównał naped w statku na śrube ze starymi parowcami gdzie po bokach lub z tyłu były wielkie koła łopatkowe. Poza tym ile zapłaciłeś za tą pompę powinna kosztować min 120 pln połówka lub cała za 170. Kto oszczędza ten 2 razy traci...
niezla teoria :) ale błedna :) to jest oryginał , teraz tak robia, dawniej było odlewane , teraz smigło jst blaszane, dziala identycznie :) to jest wszystko pomyslane tak ze ma dzialac ! a porównanie sruby ze statku do parowca z kołami to moim zdaniem bezsensowne. Juz wiele takich pomp sprzedałem, wiele zamontowałem i nie ma z nimi najmniejszego problmu , oczywiscie mowimy o pompach oryginalnych nie jakich chinczykach , troszke tansza jest HEPU a moim zdaniem lepsze to to jak SKF, bo HEPU bawi sie tylko pompami :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

tuz12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 18, 2008 22:29
Lokalizacja: Zamość

Post autor: tuz12 » czw mar 19, 2009 09:28

Witam,
Zamówiłem na aleegro kompletny rozrzad do 1,9 Tdi (110 km) w skład owego kompletu wchodzily 4 rolki oraz pompa wody firmy revil oraz pasek conti. Na 3 rolkach jest wytłoczony napis INA ( nie mam zastrzerzeń) zaś na napinaczu widnieje napis LITENS made in canada a na pompie wody ihte. Sprzedajacy powiedzial ze Litens to to samo co Revila i nie ma mowy o rzadnym nieporozumieniu. Moja pytanie brzmi czy to prawda
Pozdrawiam



Pyton50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt lut 19, 2008 00:26
Lokalizacja: GCZ

Post autor: Pyton50 » czw mar 19, 2009 11:21

Zapłaciłem za tą pompę bez obudowy czyli tak jak na zdjęciu 100zł.To nie za tanio jak na SKF? Przecież AIRTEX kosztuje 75zł.Porównując np.łozyska to SKF kosztuje 100zł przednie koło mkIII a jakiś zwykłe 50zł.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw mar 19, 2009 11:27

Pyton50 pisze:Zapłaciłem za tą pompę bez obudowy czyli tak jak na zdjęciu 100zł.To nie za tanio jak na SKF?
pewnie sie napaliles ze kosztuje 100 zł ? a teraz masz obiekcje ze niby podrobka ? ja bym sie nie czepiał na Twoim miejscu :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Pyton50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt lut 19, 2008 00:26
Lokalizacja: GCZ

Post autor: Pyton50 » czw mar 19, 2009 11:45

Guti tu nie chodzi o kasę tylko o sterowanie zamawiając pompę mówiłem że ma być SKF!
Jakbym chciał jakieś badziewie i tanio to kupiłbym za 40zł bo po tyle też sa na allegro.Nie wiem co się dzieje z tymi częsciami,napinacz rozrzadu miałbyć też SKF w pudełku Litens Canada! Jedynie co sie zgadza to tylko opakowania!



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw mar 19, 2009 17:39

Pyton50 pisze:Guti tu nie chodzi o kasę tylko o sterowanie zamawiając pompę mówiłem że ma być SKF!
no i masz SKFa wiec o co Ci chodzi? nie kumam, masz numer na pompie taki jak ma byc. A co do rolki to ja bym mu to odeslal:)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw mar 19, 2009 17:41

Pyton50, cena normalna ,ale tańsze i bdb pompy sa firmy hepu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 474 gości