Szarpie silnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Szarpie silnikiem

Post autor: looki8329 » ndz lut 08, 2009 18:09

Dzisiaj wyruszyłem moim golfem w trasę i zauważyłem, że w okolicach 2000 obrotów silnik zaczyna lekko szarpać. Powyżej tych obrotów jest ok. Na luzie silnik pracuje równo nie ma falowania obrotów. Filtr paliwa, powietrza, przewody WN były nie dawno wymieniane. Przepustnica też była czyszczona. Ostatni raz jak nim jeździłem (czwartek) było wszystko w porządku nic się nie działo. Dziś pierwszy raz wystąpiły takie objawy. Co może być przyczyną świece? Dzisiaj niestety nie miałem możliwości podpiać go pod VAG więc nie wiem czy są jakieś błędy.
Ostatnio zmieniony ndz lut 08, 2009 18:11 przez looki8329, łącznie zmieniany 1 raz.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Re: Szarpie silnikiem

Post autor: Jacek75 » ndz mar 08, 2009 23:40

looki8329 pisze:Dzisiaj wyruszyłem moim golfem w trasę i zauważyłem, że w okolicach 2000 obrotów silnik zaczyna lekko szarpać. Powyżej tych obrotów jest ok. Na luzie silnik pracuje równo nie ma falowania obrotów. Filtr paliwa, powietrza, przewody WN były nie dawno wymieniane. Przepustnica też była czyszczona. Ostatni raz jak nim jeździłem (czwartek) było wszystko w porządku nic się nie działo. Dziś pierwszy raz wystąpiły takie objawy. Co może być przyczyną świece? Dzisiaj niestety nie miałem możliwości podpiać go pod VAG więc nie wiem czy są jakieś błędy.
skrzynia DUU DUW lub ERT zwlasza z przed 2001 mechanizm roznicowy sie rozpada, nie chce starszyc ale moze byc.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pn mar 09, 2009 00:31

Może tak jak być Jacek 75 chociaż w 1.4 akurat te skrzynie nie występują. Spróbuj ustalić czy te drgania powoduje silnik. Na postoju zobacz czy przy 2 tyś silnik pracuje równo czy może się trzęsie.



zeshky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt mar 28, 2008 19:10
Lokalizacja: piła

Re: Szarpie silnikiem

Post autor: zeshky » pn mar 09, 2009 13:11

looki8329 pisze:Dzisiaj wyruszyłem moim golfem w trasę i zauważyłem, że w okolicach 2000 obrotów silnik zaczyna lekko szarpać. Powyżej tych obrotów jest ok. Na luzie silnik pracuje równo nie ma falowania obrotów. Filtr paliwa, powietrza, przewody WN były nie dawno wymieniane. Przepustnica też była czyszczona. Ostatni raz jak nim jeździłem (czwartek) było wszystko w porządku nic się nie działo. Dziś pierwszy raz wystąpiły takie objawy. Co może być przyczyną świece? Dzisiaj niestety nie miałem możliwości podpiać go pod VAG więc nie wiem czy są jakieś błędy.
W 1.6 miałem tak jak zaśniedziały styki od czujnika halla na łączeniu - przeczyściłem i przestało szarpać.



Daniels18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 13, 2008 00:39

Post autor: Daniels18 » pn mar 09, 2009 15:22

Nie bede zakładał nowego tematu ponieważ w mojej Borze też występują podobne objawy.Też przerywa w okolicach 2000obr/min.I jak sie dodaje ostro gazu lub puszcza sie gaz to też tak lekko przerwie poprostu nie jest to płynne.Silnik 1,6SR Model APF rok 1999 grudzień, przebieg 105tys km.



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pn mar 09, 2009 15:30

Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2009 15:33 przez bibi466, łącznie zmieniany 1 raz.



Daniels18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 13, 2008 00:39

Post autor: Daniels18 » pn mar 09, 2009 19:23

Mam jeszcze taki problem że niekiedy obroty skaczą wie ktos może co to może byc???



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pn mar 09, 2009 19:43

Daniels18 pisze:Mam jeszcze taki problem że niekiedy obroty skaczą wie ktos może co to może byc???
brudna przepustnica



Daniels18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 13, 2008 00:39

Post autor: Daniels18 » pn mar 09, 2009 20:15

Przepustnica była czyszczona i adaptowana.Poprostu jak jest zimny dodam mu gazu to obroty od razu sie nie ustalą tylko np spadnie do 500 później podskoczy do 1000obr./min. i później dopiero tam spadniej gdzies na 700obr/min i niekiedy na ciepłym też sie tak dzieje.ale najbardziej denerwuje mnie to ze jak puszcze gaz albo dodam ostro to jest takie szarpnięcie i nie ma tego na zimnym silniku.
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2009 20:17 przez Daniels18, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pn mar 09, 2009 21:10

Dołanczam do klubu. Po lekkim zagrzaniu silnika zaczyna szarpac: na postoju poszarpuje losowo, tak jakby sie potykal, jak ruszam to do 2000obr jak zacznie kangurzyc to jezu, jak go delikatnie traktuje po gazie to nawet nie skacze. Jak zimny to ładnie chodzi i nie ma problemu, jak wyjde z zakresu 650-2000 obr to ciagnie jak rakieta. Obroty ledwo doszczegalnie falują. Robiona adaptacja i czyszczenie przepustnicy.

Sprawdzone wtryski i cewki. Parametry elektryczne wg. instrukcji: wtrysk 15,7ohma na letnim silniku, jedna cewka odstaje (nowa Bosha wymieniana 3 miesiące temu). ZAmiana cewek miejscami nic nie wniosła.

Jak tylko będzie czas zabieram się za logi statyczne i dynamiczne, mam podejrzenie na sondę przed katalizatorem, do sprawdzenia EGR, EVAP pracuje prawidłowo, readiness generuje się prawidłowo.

Podczas nieśmiałych prób okazało się, że wartość obrotów silnika jest różna w różnych blokach wartości mierzonych: po złożeniu wykresów występują różnice, o czym to świadczy?!

Paliwo mieszane z denaturatem 0,5l na cały bak i w kolejnym tankowaniu butelka STP do czyszczenia wtrysków na cały bak - poprawa chwilowa, po czym auto zaczeło skakać cały czas - nie dało się jechać, teraz wróciło do stanu z momentu objawienia się usterki. Wyraźnie praca silnika nie jest płynna w cały zakresie obrotów (jakby wypada co kilkadziesiąt zapłonów) mimo, że mocy subiektywnie na wyższych obrotach nie brakuje.

JEST JEST! Dzisiejsza diagnostyka statyczna wykazała mi brak zapłonów i brak zapłonów na 1 cylindrze co zawęża obszar sprawdzania do wtryskiwacza, świecy, EGR wg. manuala zblizonego najbardziej do mojego silnika czyli ATN. Pozostałe obserwowane wartości wydają się być w normie.
Ostatnio zmieniony śr mar 11, 2009 22:42 przez Jacek75, łącznie zmieniany 3 razy.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Bronc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:03
Lokalizacja: Kalety

Post autor: Bronc » śr mar 18, 2009 18:14

Moj 1,6 APF tez ma podobne problemy, to znaczy szarpie gdy np mam 80 km/h na 4 biegu i puszczam gaz to tak dosyc szarpie, gdy ruszam np na skrzyzowniu to lubi mu sie zgasnac, trzeba duzo gazu dawac bo obroty leca w dol przy odjeciu sprzegla i przy dojazdach do skrzyzowań ciezko wchodzi jedynka. Nic nie szumi. Aha i o manewrach to moge wlasciwie zapomniec bo wtedy prawie zawsze gasnie. Zna ktos takie cus? Aha mam skrzynie DUU i przebieg 142 tys. km czy są one aż tak awaryjne?
Ostatnio zmieniony śr mar 18, 2009 18:22 przez Bronc, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr mar 18, 2009 22:57

Wyjeżdżone paliwo, tankowanie 98 na dobrej stacji, wymiana cewki na 1 cylindrze - NIE SZARPIE OD ok. 90km. Troche wahluje na wolnych po rozgrzaniu ale w granicach nie działających na nerwy. Były głupie wskazania sondy, jest podejrzenie uszkodzenia kabli, po poruszaniu podczas 3 krotnych logow sonda wykazuje prawidlowe dzialanie.

[ Dodano: 18 Mar 2009 22:38 ]
Bronc pisze:Moj 1,6 APF tez ma podobne problemy, to znaczy szarpie gdy np mam 80 km/h na 4 biegu i puszczam gaz to tak dosyc szarpie, gdy ruszam np na skrzyzowniu to lubi mu sie zgasnac, trzeba duzo gazu dawac bo obroty leca w dol przy odjeciu sprzegla i przy dojazdach do skrzyzowań ciezko wchodzi jedynka. Nic nie szumi. Aha i o manewrach to moge wlasciwie zapomniec bo wtedy prawie zawsze gasnie. Zna ktos takie cus? Aha mam skrzynie DUU i przebieg 142 tys. km czy są one aż tak awaryjne?
Jak gaśnie to przepustnica do czyszczenia. Skrzynia powoduje szarpanie ktore nie wplywa na wskazowke obrotomierza ta idzie prawidlowo w gore, dobry mechanik pozna odglos padajacej skrzyni.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Bronc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:03
Lokalizacja: Kalety

Post autor: Bronc » czw mar 19, 2009 16:33

a przepustnica vzysciutka jak rece lekarza wiec odpada, zmagam sie z tym od ponad pol roku, na gazie jest gorzej na benzynie malo wyczuwalne i jezdzac na klimie tez nigdy nie zgasnie



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » czw mar 19, 2009 16:57

Bronc pisze:a przepustnica vzysciutka jak rece lekarza wiec odpada, zmagam sie z tym od ponad pol roku, na gazie jest gorzej na benzynie malo wyczuwalne i jezdzac na klimie tez nigdy nie zgasnie
No to do gazownika jak na gazie są problemy, na benzynie to zostaje zapłon: kable, świece, cewka(i), aparat zapłonowy, sonda. Z vag coś wyszło?


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości