Wysoko lapiace sprzeglo w MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

AndrzeR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 07, 2005 18:26
Lokalizacja: Szczecin

Wysoko lapiace sprzeglo w MK3

Post autor: AndrzeR » ndz gru 25, 2005 21:55

Witam!!
Mam pytanie zwiazane ze sprzeglem w moim MK3. Czy we wszystkich golfach 3 sprzeglo lapie tak wysoko czy poprostu z moim jest cos nie tak.Auto jest z roku 95 i ma przejechane 177 tys km. Pozatym wysokim lapaniem nie ma z nim problemu nie slizga sie i wogole dziala chyba jak nalezy niedostrzeglem innych niepokojacych objawow.Jezeli rzeczywiscie jest wszystko z nim ok to czy da sie jakos je wyregulowac zeby lapalo bardziej u dolu?A moze czas na wymiane sprzegla?No i ile gdzies kosztuje takie kompletne sprzeglo u dielera?Za wszelkie rozsadne i przydatne rady bylbym bardzo wdzieczny.



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz gru 25, 2005 22:06

Prawdopodobnie sie powoli zaczyna kończyć się tarcza sprzęgła... Skoro sie jeszcze nie ślizga to zostało mu jakieś 10-20 tys km o ile spokojnie jeżdzisz i w zależności o dego czy więcej śmigasz w mieście czy trasie.... Podciągnąć się nie da bo linka w mkIII ma samoregulację. Koszt sprzegła kompletnego Sasch od 400 zł na Allegro do 550zł w InterCars... O ASO nie wspomnę...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 25, 2005 22:47

W swoim vento wymieniałem tylko tarczę przy przebiegu 160 tys. Teraz mam 250 tys. Sprzęgło przestało się ślizgać i to najważniejsze, ale jak brało wysoko tak bierze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz gru 25, 2005 22:51

Bierze zawsze wysoko jak jest linka samoregulacyjna tak ma być.Jak Cię to denerwuje to zmień sobie linkę na zwykłą mechaniczną a nie automatyczną i będziesz sobie mógł sam regulować tak jak chcesz.Sam osobiście wolę jak mi bierze nad podłogą około 3 cm.pozdrawiam



Awatar użytkownika
aguamak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw lis 10, 2005 12:03
Lokalizacja: Lębork

u mnie jest to samo

Post autor: aguamak » wt gru 27, 2005 10:56

u mnie jest to samo w mk3, 1996, 1.4. sprzęgło łapie mi też bardzo wysoko,we wszystkich poprzednich autach wystarczyło lekko podnieść stopę,nie odrywając pięty od podłogi,a jak kupiłem golfa to długo nie mogłem się przyzwyczaić,muszę podnosić całą nogę, prawie dotykając kolanem kierownicy :-/ no ale już je wyczułem i nie mam z tym problemu! wiem że jest tam linka samoregulująca się więc nic z tym sie chyba nie da zrobić,pozostaje się przyzwyczaić. pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 249 gości