Rozrusznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamilos22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 01, 2008 17:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Rozrusznik

Post autor: kamilos22 » pn mar 16, 2009 20:49

Witam. Mam taki problem w moim golferku, że dość często się zdarza tak, że gdy go odpalam to coś się zawiesza w rozruszniku jakby cały czas kręciło i muszę czymś puknąć w automat, żeby odskoczyło. Nawet jak zgaszę silnik to tam dalej się kręci i pozostaje mi ta sama czynność do wykonania- puknąć go trochę. Szukałem na forum ale czegoś takiego nie znalazłem. Problemem też dla mnie jest to że cały rozrusznik jest za silnikiem a nie z przodu i nie wiem jak go wyciągnąć. A może wystarczy wymienić tylko automat, bo z tego co mi się wydaje jest on przykręcony na 3 śrubki które dałbym radę odkręcić.



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » pn mar 16, 2009 21:01

najlepiej cały wyciagnac .. jest troche fatygi ale cały wyciagnij i sprawdz przy okazji szczotki td.. zapewne cos z sprezyna w elektrowłaczniku badz ciezko chodzi w właczniku srodek( jest ciasno przez np rdze lub brud) odłacz aku potem przewody z elektrowłacznika i nastepnie odkrec go od skrzyni...



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn mar 16, 2009 21:06

zapewne masz silnik 1.4/1.6 ABD/ABU/AEX/AEE jeżeli rozrusznik z tyłu. Ta część co "wyrzuca" bendiks, aby uruchomić silnik to cewka, w której jest metalowy rdzeń. Jezeli ten rdzeń się zakurzy lub zabrudzi zaczyna ciężko chodzić w cewce i się blokuje. Należy wykręcić rozrusznik, wyjąć rdzeń, wyczyścić papierem wodnym, tak samo z cewką w środku. Potem lekko posmarować smarem i skręcić spowrotem.
Ostatnio zmieniony pn mar 16, 2009 21:07 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kamilos22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 01, 2008 17:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: kamilos22 » pn mar 16, 2009 22:49

A. Czyli na razie nie mam nic nowego kupować tylko przeczyścić? Zrobię tak jak mówicie i dam znać czy pomogło. Póki co to wielkie dzięki i cysterna piwa :) Silnik mam ABD 1,4.
Ostatnio zmieniony pn mar 16, 2009 23:01 przez kamilos22, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » pn mar 16, 2009 23:25



dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » wt mar 17, 2009 18:57

prezesso, tu nic sie nie zabrudzilo, skoro bez problemu zalacza sie za kazdym razem tylko jest problem z rozlaczeniem tu po prostu skleja wlacznik w srodku styki i dopiero poprzez stukniece we wlacznik styki sie rozlaczaja.

kamilos22, masz uszkodzony wlacznik



Awatar użytkownika
kamilos22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 01, 2008 17:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: kamilos22 » wt mar 17, 2009 19:29

Wcześniej zauważyłem że mam oderwaną masę od silnika i po tym jak ją podłączyłem to za każdym razem mi się wieszał ten włącznik. Dziś przeczyściłem rozrusznik ale większą uwagę zwróciłem na "tłoczek" z automacie. Przejechałem go całego papierem ściernym i póki co jest dobrze. Teraz nawet wyraźniej słychać jak odbija i masę mam normalnie podłączoną. Póki co jest dobrze. Jak coś się zmieni to będę pisał. Wielkie dzięki za poświęcony czas i pomoc.
Ostatnio zmieniony wt mar 17, 2009 19:30 przez kamilos22, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 459 gości