Alarm – GOLF II pytanie dot. kierunkowskazów i odc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Alarm – GOLF II pytanie dot. kierunkowskazów i odc

Post autor: irekczek » sob gru 24, 2005 17:50

Witam. Założyłem alarm do GOLFA II 91 r. 1,6 benzyna. Alarm to Super Forteca. Wszystko działa OK. otwiera i zamyka centralny wszystko GIT, ale… nie wiem pod co podłączyć kable wychodzące z alarmu na kierunkowskazy?? Wychodzą 2 Kabel(na zdjęciu schematu widać które: 2 Zielone czyli numer 3 i 5). Próbowałem do przekaźnika od kierunków ale coś nie wyszło… Proszę o poradę jeśli ktoś podłączał … czytałem coś o manetkach przy kierownicy, to które to kolory??
Mam także problem z podłączeniem odcięcia zapłonu. Widać na zdjęciu wychodże po prawej 2 kakble (czarny gruby), jeden dochodzi do wyjścia styków przekaźnika a drugo do blokady zapłonu. Tutaj także proszę o poradę pod które mam podłączyć?? Wielkie dzięki za odpowiedzi!! Pozdrawiam i Wesołychhh…

Link do schematu:
http://img476.imageshack.us/img476/9992/img78515gn.jpg



Gwizdek1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Gwizdek1982 » sob gru 24, 2005 19:25

hmm no tak to może być problem :) ja osobiście staralbym się podłączyć to do obwodu z włącznikiem awaryjnych tylko że jak te 2 kabelki dają impulsy to git odpowiednia kombinacja i hula, a podzłączyć można to by było bezpośrednio do wyłącznika awaryjnych tzn zbocznikować wyłącznik



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 24, 2005 19:51

Nie mam schematu do dwójki ale to prosta sprawa. Jeden z kabli podłączasz pod kabel plusowy jednego, a drugi drugiego kierunkowskazu. Chyba mozesz popatrzyć do autka jakie kolory kabli dochodzą do kierunkowskazów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » sob gru 24, 2005 21:47

Paweł Marek pisze:Nie mam schematu do dwójki ale to prosta sprawa. Jeden z kabli podłączasz pod kabel plusowy jednego, a drugi drugiego kierunkowskazu. Chyba mozesz popatrzyć do autka jakie kolory kabli dochodzą do kierunkowskazów.
heh, to ja też wiem , że moge podlaczyc jeden do jednego kierunku drugi do drugiego... ale które to kable?? sprawdzalem próbnikiem na których wylacza sie napiecie po wylaczeniu kierunku i nie moglem dojść dlatego napisałem na FORUM, bo może ktoś podłąćzał i wie któe to kable i jak najprościej. Proszę o dalsze sugestie! Proszę o sugestie w sprawie odcięcia zapłonu... Dzieki wielkie!!



Awatar użytkownika
juri-gtd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 23:46
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: juri-gtd » ndz gru 25, 2005 01:47

kable do kierunkow podlacz do kostki wchodzacej do zespolonego przelacznika przy kierownicy a koory kabli to czarno zielony i czarno bialy pozdro


Volkswagen... i chce sie zyc!!! steffan 9,10x14, koni, bixenon, czego wiecej chciec ....sprzedam jettke :(:(:(

Sailor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:12
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Sailor » ndz gru 25, 2005 17:28

Witam! zakladalem juz kilka alarmow w golfikach, najlepszym wyjsciem jest sie wpiac do wiazki na progu od strony kierowcy, a kable poznasz w latwy sposob, otwierasz bagaznik wyciagasz wklad tylnej lampy sprawdzasz ktory przewod idzie do kierunku, szukasz ten kabel w wiazce i sie wlutowujesz, to samo z druga lampa.(warunkiem jest oryginalne okablowanie oczywiscie) ale i tak tez to mozna latwo sprawdzic, pomysl. Moze to pomoze. Pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości