Biała maź w silniku...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Biała maź w silniku...

Post autor: piotr_5 » ndz mar 15, 2009 14:06

Witam, mam takie pytanie moj golf stoi od pół roku praktycznie nie używany (siostra raz na tydzien dwa robi może z 10-20km) no i właśnie dzis sie nim przejechalem...auto bardzo szybko sie zagrzało po przejechaniu dosłownie 1-2 km już ciepło leciało (praktycznie maksymalne) zachowywało sie normalnie silnik pracował itp prawidłowo...lecz po zajechaniu do garażu zaglądnąłem na bagnet i tam widze olej (o gestości bardziej cieszy płynnej niż oleistej) i wszechobecna biała maź...czy to szkodzi silnikowi mam na myśli to że wiem z czego pochodzi biała maź własnie od niejeżdżenia...ale czy jeśli juz mam jej tyle nie tylko na korku ale na bagnecie sie pojawia czy powiniennem tak jak w przypadkach ktore czytałem rozjezdzic ten olej na trasie (w tamtych przypadkach maź była na korku) czy kombinowac cos z wymianą??



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz mar 15, 2009 14:12

Jest to ewidentny znak małych przebiegów i nie dogrzania silnika gdy wydziela się woda i parafina robiąc tą maź , masz dwa wyjścia albo pozostawić ponieważ będziesz auto użytkować tak aby silnik się dogrzał lub wymiana oleju



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » ndz mar 15, 2009 16:09

pszczyna, wiem z czego to, ale chodzi mi o to, ze jesli to pozostawie i zaczne nim wiecej jezdzic czy jakos nie bedzie niekorzystnie wplywac to na silnik zanim olej odzyska swoja lepkosc itp??



Awatar użytkownika
Alvaro_
Niskopodłogowiec
Niskopodłogowiec
Posty: 1730
Rejestracja: pt sty 02, 2009 17:45
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Leon Fr
Silnik: AUQ
Kontakt:

Post autor: Alvaro_ » ndz mar 15, 2009 16:18

z tego co słyszałem to mozna bez obaw jezdzic



Jetta sprzedana.

Obrazek


Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » ndz mar 15, 2009 17:34

a ja bym radzil wymienic. Pozatym wszystko zalezy ile jest tej mazi, bo jak cala zawartosc miski olejowej wyglada jak kawa z mlekiem to lipa. Moze byc cos grubszego uszczelka itp


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Post autor: rafus » ndz mar 15, 2009 18:32

robi ci sie majonez hehehe na kanapke. Tak to jest jak sie malo jezdzi i to jak jest zimno. U mnie na firmie mamy roczny samochod tez sie nim tak malo smiga i tez mu sie majonez robi.



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » pn mar 16, 2009 01:00

pszczyna, rafus, GTI KR, jagr14, Alvarees, dzieki za odp:) wlasnie glownie chodzilo mi o to czy moge na tym pojezdzic zeby olej znow stal sie olejem:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości