Mam pytanie w sprawie silnika + FOTO ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zwykly123
VW-Fairest Car !
VW-Fairest Car !
Posty: 144
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 11:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Mam pytanie w sprawie silnika + FOTO ...

Post autor: zwykly123 » sob mar 14, 2009 20:54

Witam Wszystkich :) Otóz mam pytanie dotyczace tej rury którą widac na zdjeciu ,
pytanie 1 - od czego jest ta rura ??
pytanie 2 - czy ta rura moze byc pęknieta , bo jak widac na zdjeciu jest ona peknieta...

moje autko to Golf II 1.6 RF Benzyna + LPG gaznik 2e2...

dodam jeszcze ze mam spore problemy z jazda na benzynie tj. przerywa , brak mocy itd....
[img][img]http://images36.fotosik.pl/80/fb9867c37140f648m.jpg[/img][/img]



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob mar 14, 2009 21:11

Wymień, dostaniesz za grosze w sklepie, sprzedawana na długość, ale to pęknicie nie ma większego znaczenia. Tą drugą główną rurę wygiętą w tył włóż w otwór w błotniku jak ma być, silnik po rozgrzaniu odzyska kilka koni mocy - odczujesz to wyraźne. Co do reszty masz uszkodzony gaźnik. Było o tym dużo - szukaj o niedomaganiach gaźnika Pierburg 2E2


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Andrzej132
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw maja 22, 2008 10:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: Andrzej132 » sob mar 14, 2009 21:12

Na zimnym silniku tą rurą ssie ciepłe powietrze znad kolektora. Później termostat przełącza i powietrze zimne leci tą drugą zagiętą rurą. Przy gazie to temperatura powietrza praktycznie nie ma znaczenia - ja nie mam tej rury która u ciebie jest pęknięta.



zwykly123
VW-Fairest Car !
VW-Fairest Car !
Posty: 144
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 11:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: zwykly123 » ndz mar 15, 2009 08:36

Panowie dzieki za informacje , bo myslalem ze ta rura ma jakies powazne znaczenie i miu przerywa na benzynie , Paweł Marek, fajny pomysl z ta druga rura , zeby ja w blotnik wsadzic , nawet otwor mam... Andrzej132, aha czyli Ty jej nie masz... w sumie to ja zrobie tak jak Paweł Marek, mi radzil , poniewaz sa to sprawy groszowe to lepiej zeby ta rura byla tam .....Dzieki Panowie oczywiscie punkciki dla Was :) :bigok:



Andrzej132
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw maja 22, 2008 10:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: Andrzej132 » ndz mar 15, 2009 09:20

Zagięcie tej rury od zimnego powietrza też ma uzasadnienie - w LPG gaźnikowych na pewno, a czy z wtryskiem to nie wiem. Zapobiega ona bezpośredniemu nadmuchowi nadmiaru powietrza do gaźnika, bo przy silnym nadmuchu podczas jazdy silnik na gazie może zgasnąć. Można to sprawdzić na postoju silnie dmuchając w tą rurę (o ile termostat będzie przełączony na zimne powietrze).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości