Zalało auto

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Zalało auto

Post autor: grandi » czw lut 26, 2009 00:21

Witam dość poważny problem , potrzebuje szybkiej pomocy w wyszukiwarce nie ma , odkurzałem dziś golfa , patrze a tam pełno wody w przednich korytkach pod wykładziną była dosłownie wanna a wygłuszenie mokre , nie wiem nie sprawdzałem , ale chyba o się zaczęło dziać po wymianie szyby .. została założona nowa szyba wa auto glass , na podszybiu było niewiele rdzy z prawej strony może z 3 cm , i wyczyścili zasmarowali i założyli , woda leci po wygłuszeniu kielicha na samym przodzie tam spływa bo czuć jest strasznie mokro jak włożę tam rękę , prosił bym o pomoc , uszczelniałem szybę silikonem i nadal to samo prosił bym o pomoc .


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

BoleK1042
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 14, 2009 18:41
Lokalizacja: Chorzele
Kontakt:

Post autor: BoleK1042 » czw lut 26, 2009 03:13

Miałem podobny problem ale nie przez zmiane szyby tylko zapchały mi odplywy ma je po obu stronach, podnies maske i na samych rogach powinienes mniec takie dziurki może one się przpchały i nie ma odplywy wiec leci do srodka ja tak mialem



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » czw lut 26, 2009 09:41

grandilodz pisze:woda leci po wygłuszeniu kielicha na samym przodzie tam spływa bo czuć jest strasznie mokro jak włożę tam rękę , prosił bym o pomoc , uszczelniałem szybę silikonem i nadal to samo prosił bym o pomoc .
otóż i ja mam taki problem, podszybie mam suche, dziur w podłodze zero, odpływy drożne a woda jest i też tapicerka przy lewym przednim kole mokra:| w mrozy młotkiem kułem lód bo tyle tego tam było. Zastanawiam się czy gdzieś koło pedałów nie cieknie. Albo z dywanika mi przecieka woda. Chodź mi się to już dzieje dobre kilka lat i przyczyny nadal nie znalazłem



ma-ciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 08, 2007 12:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ma-ciej » czw lut 26, 2009 13:00




Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw lut 26, 2009 13:35

89Bartezz pisze:otóż i ja mam taki problem, podszybie mam suche, dziur w podłodze zero, odpływy drożne a woda jest i też tapicerka przy lewym przednim kole mokra:| w mrozy młotkiem kułem lód bo tyle tego tam było. Zastanawiam się czy gdzieś koło pedałów nie cieknie. Albo z dywanika mi przecieka woda. Chodź mi się to już dzieje dobre kilka lat i przyczyny nadal nie znalazłem
Gąbka nad bezpiecznikami mokra?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lut 26, 2009 18:32

Zazwyczaj wystarczy wyczyścić podszybie z syfu i dać nową uszczelkę szyby. Warto też zakleić dobrze silikonem wejście linki od otwierania maski bo często po jej uszczelce cieknie woda.



Robert KR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 05, 2007 16:41

Post autor: Robert KR » czw lut 26, 2009 18:56

TAZ pisze:dać nową uszczelkę szyby
poza ASO,jest gdzieś dostępna?


Golf in progress...7.07.09 Progress WSTRZYMANY...25.11.09 Start Progress....1.04.2010 Progress WSTRZYMANY.....26.03.2012 Golf SOLD.

...: SZUKAM PRACY-ZAOPATRZENIE kat.B,KOMIS SAMOCHODOWY,SKLEP MOTORYZACYJNY :...

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » czw lut 26, 2009 19:18

Gąbka nad bezpiecznikami mokra?
Właśnie sucha jest, szybe niedawno wymieniałem, uszczelka założona nowa,


Odpływy po obu stronach drożne, linki wszystkie obklejone do okoła silikonem a woda jak była tak jest nadal

Błotniki oba miałem kiedyś zdjęte, potem gruba warstwa konserwacji więc nie powinno ciec tędy, lecz kiedyś będzie czas, wyjmę całą tapicerkę i trzeba będzie użyć karchera bo już sam nie wiem gdzie ta woda się sączy :grrr:



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw lut 26, 2009 23:37

U mnie to samo , n a przyszłość zostawiajcie starą uszczelkę jak jest dobra , ja zrobiłem ten błąd i założyłem nową, nie ułoży się za szybko jest za miękka i dochodzi dobrze


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lut 26, 2009 23:45

Leśniak Robert pisze:
TAZ pisze:dać nową uszczelkę szyby
poza ASO,jest gdzieś dostępna?
Każdy sklep motoryzacyjny ci sprowadzi. Ceny od 47zł w górę.



Robert KR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt paź 05, 2007 16:41

Post autor: Robert KR » pt lut 27, 2009 00:15

TAZ pisze:Każdy sklep motoryzacyjny ci sprowadzi. Ceny od 47zł w górę.
dzięki TAZ za info.Zresztą objaśniłeś mi sprawę na PW :pub:


Golf in progress...7.07.09 Progress WSTRZYMANY...25.11.09 Start Progress....1.04.2010 Progress WSTRZYMANY.....26.03.2012 Golf SOLD.

...: SZUKAM PRACY-ZAOPATRZENIE kat.B,KOMIS SAMOCHODOWY,SKLEP MOTORYZACYJNY :...

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » sob mar 14, 2009 18:04

Witam.
Dziś rano spotkała mnie nie miła niespodzianka :| po otwarciu drzwi zobaczyłem że wszędzie jest woda :| 1 cm ponad tapicerke na podłodze :|
szybko wziąłem na garaż rozkręciłem pół auta i znalazłem chyba przyczynę
15 minut szczotką drucianą i ukazał się taki widok, stara konserwacja po prostu wymyła się, a odpływ blokowała kupka kitu czy czegoś innego :| co najciekawsze woda nie kapała na bezpieczniki tylko inną drogą spływała koło pedałów na podłogę. Mam nadzieje ze teraz już będzie dobrze :grrr:
Obrazek



nielegalny23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn gru 03, 2007 01:05
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

Post autor: nielegalny23 » sob mar 14, 2009 18:10

TAZ pisze:Zazwyczaj wystarczy wyczyścić podszybie z syfu i dać nową uszczelkę szyby. Warto też zakleić dobrze silikonem wejście linki od otwierania maski bo często po jej uszczelce cieknie woda.
kolego jak nawet nowa uszczelke dasz a jest mnustwo rdzy to nic nie pomoze...


a gdzie dokladnie wymieniales ta szybe?? tylko nie mow ze na inflanckiej hihi



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » pn mar 23, 2009 16:30

Witam.

Dziś rano przychodzę do auta z myślą że po wczorajszych deszczach będzie suchutko a tu masz ci los basenik znów :grrr:

Dobrze że jeszcze nie składałem tapicerki w ogóle i zrobiłem test, lałem po błotniku i nic nie kapie do środka, polałem przednią szybę i nic, odchyliłem lekko uszczelkę przedniej szyby, nalałem niewielką ilość wody i masz ci strumyczek na bezpieczniki i podłogę.

Zdjąłem maksownice głośnika, słupek plastykowy i dotykam ręką i mokro też.

Mam pytanie w związku z tym, gdzie jest odpływ tego otworu spod uszczelki? w którym miejscu woda wylatuje? bo mi się zdaj,e że u mnie leci wprost do podszybia, gdyż po polaniu słyszałem wyraźne kap kap kap do podszybia a potem strumyczek...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości