VW Polo hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawelseki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 12, 2009 13:00
Lokalizacja: Kraków

VW Polo hamulce

Post autor: pawelseki » pt mar 13, 2009 23:27

Witam kolegów,

Niestety forum VW Polo padło i coś się nie podnosi więc mam do was pytanie, Niedawno podczas jazdy zauważyłem, że pedał Hamulca zaczyna schodzić coraz niżej i stał się miękki, dało to odczucie jak gdyby się zapowietrzył. Udałem się do warsztatu po poradę - diagnoza : płyn hamulcowy mógł stracić swoje właściwości - wymienić! Układ został zalany płynem DOT-4 odpowietrzony w warsztacie i przed wczoraj zjawisko się powtarza. Sporo czytam w tym temacie i sprawdziłem, servo działa prawidłowo czyli waku również. pozostaje mi sprawdzenie pompy hamulcowej, na odpalonym silniku wciskając pedał schodzi nisko :( ale na zgaszonym już nie, czy to wyklucza jej awarie ? jeśli by przepuszczała to na zgaszonym chyba też ? 2 sprawa to to, że prawy bęben tył coś nie domaga obserwuje to szczególnie przy zatrzymaniu czuć, że lewy tył łapie i sie obniża a prawy nie. Czy któryś z kolegów borykał się z takim problemem ?? tylko prosze nie piszcie " Pompa na 100% do wymiany" bo czytam i niektórzy wymieniali na darmo ... Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt mar 13, 2009 23:30 przez pawelseki, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » sob mar 14, 2009 00:30

napraw hamulce z tyłu i będzie dobrze.



pawelseki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 12, 2009 13:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelseki » sob mar 14, 2009 13:40

Dzisiaj rozkręciłem bęben tył strona prawa, ciężko schodził. Okazało się ze po zaciągnięciu i zwolnieniu ręcznego okładziny nie wracają na swoje pozycje, najwyraźniej linka się zaciera w pancerzu. w wiosennych planach miałem wymianę bębnów okładzin i linki rozumiem ze wymienia się obie na raz (tzn prawą i lewą) ? czy ten nie " odbijający" ręczny może być przyczyną wpadania pedału hamulca ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 327 gości